Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 30z.Samu

    félisten

    válasz tboy93 #51803 üzenetére

    Persze, sejtem hogy nem lehet olyan egyszerű, azért is írtam hogy meglátjuk majd Nálam is hogy fogom ezt tudni kivitelezni. Hát van egy sanda gyanúm, hogy vagy nagyon nehezen vagy leginkább sehogy. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sic Parvis Magna

  • penge111

    addikt

    válasz tboy93 #51803 üzenetére

    Nagyon jól csináljátok! Nagyon ritka ez a nevelés manapság. Nem akarok itt okoskodik, mert mindenki máshogy látja a nevelését a gyermekének. 18 évet voltam pedagógus, egy elit, modern oktatási, nevelési módszereket alkalmazó 8 osztályos gimiben. Fejlesztő pedagógia végzettséget is szereztem. 2 éve már, hogy kiszálltam, és teljesen más területen dolgozok. Azért nem kell nagy észlénynek lenni ahhoz, hogy mennyire romboló hatása van ennek hosszú távon azokra a gyerekekre akiknek már nagyon kis korukban mobilt, tabletet, konzolt stb. nyomnak a kezébe, nem kontrollálva ezen eszközök használati idejét. Pár apróság, néhány éve jelenkezett a tanítványaim jelentős részénél, és folyamatasan nő az ilyen gyerekek száma: finom motorikus képességeik nagyon visszamaradott, ez azt jelenti, hogy pl rengeteg gyerkőcnek borzalmas az írásképe, ügyetlen, nehezen gombolja be a ruháit, köti be a cipőfüzőjét,nem tud pl egy kémcsövet sem megtartani az ujjai között stb.Mivel mindent készen kaptak: mese, játékok stb technikai eszközökön való nézése, ezért a fantáziájuk, képzelőerejük rendkivül alacsony. Számomra a legnagyobb gond, hogy a fent említett gyerkőcök zöme figyelemzavaros, nagyon nehéz lekötni akár 5 percre is a figyelmüket. Mivel a tik-tok, yotube short videók stb kb 1-2 perces, azt várják el, hogy a tanórán is kb. 2 percenként új feladat, érdekesség történjen. Ezt képtelenség egy tanárnak megoldani... Rengeteg oldalt meg lehetne tölteni, milyen problémákat okoz a technika kütyük túlzott hasznàlata (elhízás, depresszió, antiszociális magatartás stb.) de nem szeretnék itt okoskodni, lehet rosszul látom, láttam a dolgokat. Természetesen a mindennek két oldala van, vannak előnyei is a fenti "rossz" dolgoknak, jó a probléma megoldó képességűk, szignifikásan magasabb az idegen nyelvű tudásuk, könnyen boldogulnak a technológiai kihívásokkal stb. Én véleményem szerint inkább több a fent taglalt dolognak a hátránya, mint az előnye.

    PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Új hozzászólás Aktív témák