Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • basaharc502

    aktív tag

    Az open beta alatt annyit megtapasztalatam, hogy szívesen játszanék vele, de én speciel kivárom a megjelenést és a hype - már ha lehet hypról beszélni- utáni időszakot.
    Én is azok táborát erősítem, akik kipróbáltak szinten minden mmo-t az elmúlt 15 évből. Voltak nagy kedvencek, melyek mára csak szép emlékként élnek a fejemben, de pl. sosem voltam wow-os, mindösszesen kipróbálás szintjéig jutottam el, ellenben lotro, eso, age of conan, swtor, rift, archlord, warhammer online + még egy csomó, amibe több/kevesebb órát belekraktam.
    Manapság az mmo félig meddig halott műfaj, mondhatni kimaxolták az elmúlt 20 évben a stílust és lecsengett, mint majd egyszer a battleroyal fog....Ezért is örülök minden új címnek, hátmég az olyannak, amin azért látszik a belfektett pénz, nem ázsiai csillámpónik röpködnek és nem az első fél óra után akar velem 100 $ért vetetni valami cuccot, amitől erősebb leszek.
    Szóval elsőre egész pofás a New World. Mint mindent, majd az idő és a játékosok eldöntik, hogy működőképes lesz e:
    - a viszonlag kevés skill, nekem kicsit kevés a fegyverenként használható 3 db skill
    - a craft-nak mennyi értelme lesz, érdemes lesz-e gyűjtögetni, pecázni stb azért, hogy valami tényleg használhatót tudjunk magunknak késízteni
    - a bejárható terület elég nagynak tűnik, de most még olyan élettelen, nincs az az érzés, hogy itt aztán temérdek tennivaló akad. Azzal a pár küldivel járkálnuk fel s alá.
    - kevés dungeon körvonalazódik egyenlőre, ami nem véletlen gondolom. Hasonló modelt képzlehetnek el neki, mint az eso-nak...szépen adgolják majd az újabb tartalmakat, kisebb dlc-k és nagyobb tartalmi chapterekkel, persze 10-20-30 eurós áron.
    -rengeteg a bug, amik persze lehet, hogy a megjelenésre már ki lesz gyomlálva. De azért vannak a játékmenetet megakasztó fagyások is.

    Ami kifejezetten tetszett:
    - Grafika néhol egészen gyönyörű tud lenni, ami egy mmo-nál sokat nem számít, de azért a hangulathoz odatesz.
    - A craft nincs agyonbonyolítva
    - amilyen fegyvert használunk az fejlődik velünk együtt
    - a térképeken minél többet bóklászunk annál több extrát kapunk a területre
    - Változatos a loot, nem csak questekből öltözködünk, hanem a mobok is dobnak elég sűrűn használható dolgokat.
    - a frakciókból is kisülhet egész jó pvp
    - ki be kapcsolható pvp

  • basaharc502

    aktív tag

    Jó látni ,hogy egy új, kicsit is komolyabb mmo mennyire felpörgeti az embereket. Remélem sikeres lesz a játék és akkor talán több cég is megpróbálkozik mmok fejlesztésével. Jó lenne, ha nem 1-2 név lenne csak a piacon meg a többi p2w sz@r. Az amazonos Lotr mmo-t sajnálom, hogy kaszálták :((

  • basaharc502

    aktív tag

    Én beruházok rá, nagyon megtetszett az ingyenes hétvége alatt...van valami olyan tanács, amit érdemes lenne megfogadnom, mielőtt komolyabban belevágnék? Nem vagyok hardcore gamer, de nem szeretnék x óra után rájönni, hogy valamit nagyon elcsesztem, vagy valamit már az elejértől nagyon kellett volna csinálnom, de nem csináltam :) :R

  • basaharc502

    aktív tag

    válasz montana92 #2222 üzenetére

    Én megvettem a leárazások alatt és azt kell mondjam rendkívül hangulatos mmo, pedig a béta alatt nem nagyon tetszett, mondjuk a játékidő nagyrésze sorbanállással telt.
    A grafikája a legszebb a jelenlegi mmo-k között, a területek nagyon szépek és ügyesen összerakottak - sokat fogsz barangolni mindenfelé, mert a fast travel pontok között gyalogszerrel tudsz közlekedni - már amennyire én tudom, mert most léptem a 43. szintre. Sokszor csak megállok és pecázok, alapanyagot gyűjtök - a craft rendszere szintje adja magát, hogy gyűjtögess - ez is ügyesen meg van oldva.
    Eddig, amihez csapat kellett mindehez volt, szóval ez sem probléma. A harcrendszere inkább az esoé, mint a gw féle, szóval az lehet annyira nem fog bejönni.

  • basaharc502

    aktív tag

    válasz montana92 #2226 üzenetére

    A táj és a felfedezés öröme eddig nálam csillagos 5. Sőt a tájat alakítani is tudod, ha átmész favágó stílusba, komplett erdőket lehet letarolni, így kidolgozva a gyűjtögetést mmo-ba még nem láttam, pedig jópár megfordult már a gépemen.
    Nem vagyok egy nagy játékos már, de amióta megvettem (1,5 hét) kerek 40 órát tettem bele, ami nálam igen nagy szám...nem tudnak már a mai játékok úgy lekötni, mint régen, de a New Worldnél konkrétan várom, hogy mikor tudok leülni 1-2 órát tolni vele - tegyük hozzá, hogy mmokkal mindig is szerettem eljátszogatni.

Új hozzászólás Aktív témák