Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Hexarius #118 üzenetére

    Én idestova kb. 20 éve játszom javarészt MMORPGkel, korábban HC/semi-HC csapatokban, utóbbi években már csak lötyögök, szóval:

    Nekem egy elég nagy mix az egész, de a jó értelemben:
    - nincs animation cancel, ami engem azóta idegesít, mióta ebből a bugból featuret csináltak sok évvel ezelőtt, én személy szerint rühellem az erre építő játékokat.
    - harcrendszer kicsit a Dark age of camelotra emlékeztet, amit anno én nagyon szerettem, kár, hogy nincs perma stealthes karakter. :B
    - végre egy MMO ami nem tabtargetes - ilyen téren már a gw2-t is szerettem, de itt még ugye fix free aim van
    - nincs egy tonna fölösleges skilled, amit amúgy sem használsz
    - a pvp szerves része a játéknak, de bármikor kikapcsolható, nem erőltetik rád fixen
    - crafting rendszer ötletes, pl. az elején én nagyon élveztem ahogy összeszedtem az első adag lőszerre az alapanyagokat
    - Housing rendszer szintén daoc koppintás, bár ott se volt a kedvencem a heti sáp
    - Grafika nem rossz, ebben talán az Esora hasonlít, viszonlag realiasta a körülményhez képest, szóval nem egy wow
    - Szentháromság van a játékban (gear és class is), mégis ötletes és szabad a választás lehetősége.

    A fentiek miatt, akik pl csak a wowot látták és szerették, de pl Daoc,eso, everquest, gw, stb. kimaradt, utálni fogják.

    Negatív:
    - az a pár dungeon nagyon kevésnek tűnik pve téren
    - kicsit tartok attól, hogy minden területen fixen maxosak lesznek az adók
    - combat rendszer, illetve inkább a mozgás picit darabos, főleg ha vertikálisan mozog a karakter
    - úszás hiánya nem gáz, a tenger alatti séta viszont igen

    Amit nem tudok:

    - hosszabb távon mennyire lesz casual barát - ilyen téren a GW és GW2 statrendszere abszolút az, 3 év kihagyás után is maxos a karakterem -, mennyire kell a nagy társaság. 2 gyerek, 1 kutya, meló, meg családi ház mellett azért ez már nem a főiskola, hogy éjszakákon át mehet a kockulás
    - remélem marad így és cseszik el valami P2W irányba
    - Nem tudom, hogy a végleges közeli build ment e ki open beta szerverre - anno ugye GW2 is szar volt Openbeta alatt és rá pár napra egy teljesen más, stabilabn, jobb játék jött ki -, de tartalom még bőven mehet bele, lesz mit csinálnia a fejlesztőknek. A legtöbb MMO félkarú óriás amikor kijön - sajnos, ez már nem a 80-90-es évek, de ha jól csinálják, akkor igazán ékszer lehet ebben a mai P2W, freemium stb. copypaste felhozatalban.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák