Új hozzászólás Aktív témák

  • Lalee

    aktív tag

    Sziasztok! Pár napja vettem én is egy ilyen routert. Egy Asus RT-N18U helyett. Az 5 GHz wifi miatt mert egy 3 lépcsőházas, 8 emeletes házban lakom ahol 120/10 Mbit/s netem van, de a router előtt ülve a telefon vagy a tablet jó esetben 30-60 Mbit/s sebességet tudott mutatni. Most az 5 GHz-re kapcsolódva még a lakás túl felén is jön a 120 Mbit. Lanon egy asztali gép, konzol, média player és egy NAS van kötve. Érdekes, ha az asztali gépet alvó módba teszem vagy kikapcsolom akkor a routeren a fehér led sárgára vált. Ha a konzol ki van kapcsolva akkor annak a ledje elalszik. Vajon a sz.gépnek miért nem alszik el? Kipróbáltam, hogy egy pendriveot tettem rá és szépen el lehetett érni böngészőből, ftp-ről, telefonról, tabletről. Egy kis idő múlva újra próbáltam, de akkor mindenhol üres mappát mutatott, holott a router felületén látszott a foglalt és szabad hely mérete. A pendrive Fat32-re volt formázva. Miután leválasztottam az asztali gépbe téve ott mindent mutatott ami rajta volt. Routerbe vissza, megint mutat mindent, de egy idő után megint üres mappa. Ez miért lehet? Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a fix IP címet, hogy tudom beállítani a média playernek, konzolnak, NASnak?

Új hozzászólás Aktív témák