Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54715584

    törölt tag

    válasz sztanozs #1869 üzenetére

    A tömörítetlen az (L)PCM :) Abból a sztereó megy át.
    A tömörítettet bírnia kellene 1509kbit/s-ig, bármilyen is a formátum. Ha 640, akkor meg pláne. De ezt még senki nem erősítette meg eddig. :N

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sztanozs #1869 üzenetére

    Nem csak a sávszél számít (ami magán az optikai kábelen gyakorlatilag végtelen, csak a két végponti transceiver-től függ, de a koax rézbe is rengeteget be lehet préselni rövid hosszakon, ott van példának a HD-SDI), hanem az is, hogy jogi/szabadalmi/stb okokból milyen formátumokat támogathatnak az egyes eszközök SPDIF-en át, ami lényegében egy rég halott szabvány (nem fejlesztik tovább, nem kerülnek be új formátumok).

    A lejátszó/tartalomkészítő eszközöknek lehet license-e DD és/vagy DTS encode-ra, szóval bármi a forrásanyag (kis vagy nagy felbontású, kevés vagy sokcsatornás, tömörített vagy nem, mindegy) be tudja pakolni DD-be vagy DTS-be. Ezt leginkább a videojátékokhoz szokták használni multi-channel hanghoz, de ugyan így elképzelhető a használata arra is, hogy pl. a TV dekódolja, manipulálja, majd újra DD/DST-be csomagolja a hangot pass-through helyett (de ez szerintem nagyon ritka, főleg ha nem is engedi meg neked, hogy valódi pass-through módot válassz ehelyett).

    Letöltöttem a Win10 store-ból a Netflix-et, hogy megnézzem mi van vele, csak meg kell várnom a jelszó tulajdonosát (nem az én email-emen van, és régen kondicionáltam az agyam, hogy sohasem jegyzem meg rokonék se, az 1234 jelszót is elfelejtem, ha nem az enyém :))).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák