Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ivan15

    senior tag

    válasz DooDoo21 #1 üzenetére

    A leírtak alapján a procid szerintem jó.
    Nekem már szállt el processzorom a tünetek a következők voltak:
    -azután, hogy elszállt soha többé nem jött vissza (ha egy proci elszáll akkor tuti kuka)
    -a gép bekapcsolása után csak a táp ventit lehetett hallani és a wincseszter pörgését -mert a tápból azért kapott áramot
    -semmilyen beolvasás sem a biosból, sem a vinyóból nem történt -ennek megfelelően a házon a töltést jelző villogó led is sötét maradt -nem világított folyamatosan mint neked.
    -hiába kapott a vga áramot a tápból a monitor abszolút sötét maradt, hiszen a vga-nak is kell(ene) a alaplapi proci, hogy működni (tölteni -memóriából kiolvasni stb) tudjon.

    Szóval a leírt tünetek alapján NEM a cpu-ddal van a gond. Én a leírtak alpján az alaplapra gondolnék.
    ''...viszont monitor nem kap jelet, és az optikai egér se kel életre.. HDD led egyfolytában világít.. ''
    Ha a vga-d lenne szar az optikai egér életre kelne, az oprendszered is betöltődne rendesen -szóval hallanád hogy a wincseszter hangokat ad magából (szóval azt, h. tölt).

    ''...én kb 2 hét múlva jöttem haza, kiszedtem memóriákat, visszaraktam, hátul leszedtem csatlakozókat visszaraktam, és egyből indult.. gondoltam vmi kontakthiba lehetett..''
    Igen, az alplapod valszeg kontakthibás, nem kezeli a ramokat. A procid tehát próbálja beolvasni az adatokat a wincseszterből (ezért folyamatosan világít a HDD led), de a folyamat itt véget is ér, az alaplapi ramokba már nem tudja azokat beírni, mert az alaplap talán nem is továbbítja őket.

    2db 256mb-os ramod van, próbáld ki őket egyesével -ha úgy jó, az egyik ramod szar. (annak nagyon kevés az esélye, hogy mindkettő szar).

    ''....majd szintén 1-2 mp múlva újra bekapcsol anélkül hogy hozzáérnék a géphez.. .''
    Szóval én az alaplapra gondolok. Én a helyedben szereznék egy másik alaplapot és belepakolnék mindent, ha úgy jó, az alaplapod tuti h. szar.

  • Ivan15

    senior tag

    válasz DooDoo21 #1 üzenetére

    Ja bocs most nézem a dátumot (2004-10-09 17:32:22 ) szerintem DooDoo21 már rég megoldotta ezt a problémát :U

Új hozzászólás Aktív témák