Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nuada herceg

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, mert már teljesen tanácstalan és elkeseredett vagyok.
    A probléma kb 3 hete jelentkezett. Akkor még ritkán. Egyszer lefagyott a gép dota közben.
    Elég stabil konfigom van, volt… Régi, de stabil. :) Lejjebb írom majd a paramétereket.
    Ez után már viszont egyre sűrűbben fagyott. (vagy csak úgy tűnt)
    Most ott tartok, hogy egy játék akár már 5 perc után lefagy, vagy néha bírja fél óráig is. Néha kék halálig eljutunk, néha viszont megfagy szó szerint, még a hang is, ilyen idegesítő zúgás lesz belőle.
    Volt már windows újratelepítés is. Azóta is csinálja. Leszedtem a vírusirtót, akkor is. A vga drivert is régebbire cseréltem, akkor is.
    Csináltam mindenféle stressz tesztet. Külön memtest. Akkor furmark is, igaz először csak 20 percig. (nem fagyott, én léptem ki, nem volt több időm akkor épp)
    HDD sentinellel részletes öntesztet. Utána aida 64-el stabilitás tesztet. A vinyók nem voltak bepipálva, meg a vga sem. Viszont minden más igen, plusz még futtattam mellette a furmarkot is! Egyszerre a kettőt. Több, mint 50 percig! :Y Nem volt semmi gond. A gép fűtött rendesen igaz, de semmi fagyás, vagy akadás… :) Ezzel a tápot akartam kiszűrni, hogy esetleg nem azzal van e a gond. De tényleg semmi hiba. Szerintem amikkel játszanék azóta, dota 2 és civilization 6, azoknak nincs is ekkora gépigényük, nem is használják teljes terheléssel a kártyát, meg a procit… Szóval itt tartok, teljesen tanácstalan vagyok.
    A konfigom:
    i7 3770 k egy asus p8 z77 v alaplapban
    16 Gb ddr3 1600 mhz
    Gigabyte gtx 1060 6 gb mini atx.
    Egy kingston 120 Gb ssd (95 % kondíció, 100 % teljesítmény)
    Meg még egy 320-as hdd mellette. (100/100)
    Táp chieftec 400 wattos sp80-as.

    Ha van valami tippetek, ötletetek, hogy mit csináljak még, szívesen fogadom! :R
    Köszönöm előre is!

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    válasz batman. #39002 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Más fórumokon is próbálok segítséget kérni, ott is a tápra gyanakodtak.
    Hogy már koros... Meg hogy stressz teszt alatt teljes terhelésen van, amit tudhat a táp,
    de játékok alatt ugrál a teljesítménye, spikeok vannak, amit már lehet nem bír...

    Dump file nincs sajnos, ritka amikor beadja a kékhalált, de ott már nem megy végig a százalék, hanem nullánál megáll, befagy! Ott is csak resetelni tudom, nem indul újra...

    Ezen a tápos vonalon próbálok meg elindulni...
    Köszi ismét! :R

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    Kedves batman köszönöm a segítséget.
    Több fórumban is próbáltam konzultálni, segítséget kérni.
    Mások is adtak tippet, és az volt amire Te is gondoltál.
    A táp volt a ludas. Egyedül rá nem jöttem volna..
    Ma reggel vettem egy fsp hyper 500 wattos tápot.
    Beszereltem, azóta is tesztelem, és eddig fagyás nélkül mennek a játékok.
    A régi táppal 20 percenként lefagyott volna már a gép játék közben!
    Úgyhogy ismételten köszönöm neked (is) a tanácsot, tippet! :R

    Értem a csíziót.

Új hozzászólás Aktív témák