Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rapiddani

    tag

    Sziasztok, elég érdekes a problémám, megpróbálok leírni mindent:
    - az aláírásomban található configról van szó
    - a hiba előttig csak 2x2GB ram volt , tökéletesen működött, most vettem hozzá még 2x2GB-t
    - a proci, biosban beállított fesz.-je 1.475V, 3.2GHz -re van húzva (800x4)
    - a ramok 2.1V -on 5-5-5-15 -ös időzítéssel mentek, 1000MHz-en

    Tehát megvettem az új ramokat (használtan), bepattintottam, tökéletesen működött a gép, jó pár órát ment, elég nagy terhelés mellett (játék).
    Másnap bekapcsolnám, hűtők bekapcsolnak, pár mp után újraindul..POST-ig nem jut el, és ez ismétlődik a végtelenségig.
    Azonnal kivettem az új ramokat, de ugyanúgy nem megy.
    Tápra gyanakodtam, szereztem kölcsön tápot, azzal se ment. Kikötöttünk mindent, elkezdtük egyesével bepakolni, de szintén nem ment.
    Azután volt egy CMOS reset, beraktunk 1 ramot, és elindult. Elkezdtük bepakolni a többi ramot, és itt jött az érdekesség: néhány ram nem ment, de csak néhány slotban a lapon. Nem lehet kijelenteni egyik ramról sem, hogy rossz, vagy egyik slotról sem, hanem bizonyos kombinációkban nem jó.
    Volt olyan állapot, hogy elindult mind a 4 rammal a gép, de ha pl. kettőt megcseréltem, nem ment... sőt, ha kikapcsoltam több percre, utána ugyanazzal a kombinációval sem ment amivel azelőtt igen.
    A ramokon volt futtatva utána egy jó pár órás memtest (1.8V 5-5-5-18 -on, és 2.1V 5-5-5-15 -ön egyaránt) és hibátlannak bizonyultak.
    Hazavittem a gépet egy olyan állapotban, amikor mind a 4 rammal ment a vas, otthon bekötöm, és megint nem indult...ugyanazt csinálta mint eddig.
    Ramokat össze-vissza megcserélgetve, egyesével bepakolva rábírható a gép, hogy elinduljon, és onnantól kezdve akármeddig hibátlanul működik.
    Jelenleg is ez a helyzet: Kb. minden egyes indításnál (amikor kicsit többet van kikapcsolva) játszani kell a ramokkal vagy 20 percet, mire hajlandó legalább 3-mal elindulni... (4-gyel már nagyon nehezen).

    Egyéb info ami fontos lehet:
    - néhány indításnál, de tényleg ritkán 3 hosszabbat sípol, ami ha jól tudom memóriahiba.
    - ha elindul a gép X darab rammal, általában biosban rosszul ismeri fel a ramok időzítését (a kapacitás mindig jó), majd egy bios beállítást követő újraindítás után, már látja a gyári időzítést (5-5-5-18)
    - a 3. slot a lapon gyanúsabb mint a többi, ha ebben van ram, akkor kb 80% h nem indul el... (de van amikor meg jó)

    Hát ennyi lenne, a nagy kérdés, hogy szerintetek mi lehet a baj?
    Netán megkotlott valami az alaplapon, ami vezérli a ramokat, vagy ilyesmi?

    Előre is köszönöm a segítséget

  • rapiddani

    tag

    válasz #10726912 #19156 üzenetére

    Szia!

    Hát....
    CM2X1024-8500C5 - ezt támogatja, az én ramjaim ugyan ilyenek, csak nagyobb kapacitás, cm2x2048-asok.
    Ez konkrétan nincs benne a támogatási listában...

  • rapiddani

    tag

    válasz #10726912 #19161 üzenetére

    Szia!

    Friss bios-om van (legalábbis úgy tudom, jó régóta nem jött ki belőle újabb verzió [F14 azthiszem])

Új hozzászólás Aktív témák