Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm ma vette meg a gépét, és rám írt, hogy valami nem jó vele, alacsony az fps-e, hiába állítja low-ra vagy high-ra a grafikát, veszi le a felbontást, nem változik jelentősen az fps-e (+-10fps max). Hasonló géppel rendelkező ismerőse durván 2x annyi fps-t kap azonos felbontáson majdnem ugyanilyen VGA-val. Ezen kívül kb 5 percenként fps droppjai vannak kb 10mp-ig, és ekkor csak 60 fokos a kártya, olyan, mintha nem lenne kihasználva.
    Ezen kívül nagyon gyakran elsötétedik a monitor nála 2-3mp-re, majd visszajön a kép, továbbá minden kb 5. elsötétedésnél már nem jön vissza a kép, amíg nem húzza ki és dugja vissza a kábelt. A monitor is új. Vajon hol lehet a hiba?

    Konfig:
    Gigabyte 970A-UD3P
    AMD FX-6300
    4GB HyperX 1866 MHz
    Sapphire R9 280 Dual-X
    Cooler Master Elite 600w

    A táp szerintem gyenge hozzá, lehetséges, hogy ez okozza az egészet? Vagy VGA/monitor hiba lenne? Monitorhiba nem magyarázná meg az alacsony fps-t.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Húgom viszonylag új laptopjával valami biztosan nem stimmel, és a hibán a windows újratelepítése sem segített. Egy i5-ös gépről van szó 4GB rammal (nem az i5-u széria), nincs háttérben futó erőforrás zabáló alkalmazás, ellenőriztem. Már új korában is feltűnt, hogy mintha lassabb lenne a kelleténél, és mivel én ritkán használom az ő gépét, kiment a fejemből. Viszont szeretném kideríteni az okát még a garancia lejárta előtt, mert ezzel a hibával nem adhatom be a szervízbe, ki leszek röhögve, hogy szoftveres probléma.
    A jelenség az, hogy minden HDD művelet iszonyatosan lassú, a saját i3 szintű gépem mezei HDD-vel 100x tempósabb, ha bármilyen program telepítésről van szó. Például most telepítettem a 32bites java-t offline install fájlból a saját gépemre és a fentire egyaránt, nálam maximum 20mp-ig tartott, ezen a gépen pedig másfél percig szenvedett vele, miközben semmi más nem futott.
    Továbbá amikor huzamosabb HDD művelet zajlik (pl telepítés vagy másolás), úgy beáll a gép, mintha egy ősrégi celeront használna az ember, szerintem ez sem normális. Igaz, hogy 5400-as winchester van benne (ST500LT012-9WS142), de én úgy gondolom ennyire lassúnak így sem szabadna lennie.
    HDD vagy sata vezérlő hibára gyanakszom, de szeretném valamilyen teszttel kideríteni, hogy pontosan mi okozza, milyen tesztprogramot/módszert ajánlotok hozzá? HD Sentinel szerint hibátlan a winyó, de tudom, hogy az csak a SMART adatokat olvassa ki, teszt nélkül kb semmit nem ér.

    AIDA64 riport a gépről

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Az új laptopom RAM hiba gyanús viselkedést produkál, azonban semmilyen tesztelő progival nem sikerül bizonyítani a hibát.

    Egy Dell Latitude 5410 gépről van szó, a programok rendszeresen összeomlanak, a hibaüzenet pedig általában az, hogy memória olvasási hiba, vagy kevés a memória (holott valójában nem, ilyenkor a 16GB-nak kb a 2/3-a szokott használatban lenni)
    Az app összeomlásokkal egy időben a képernyő is furcsán szokott viselkedni, például egy időre elsötétül az egész, vagy egy része, aztán kis idő múltán magához tér. (eventlog-ban pl. rendszeresen látom, hogy a dwm.exe crashelt.)

    A Dell saját diagnosztikáját többször lefuttattam, mindent rendben talált.
    Memtest is futott órákon keresztül, de semmi hiba nem jelentkezett.
    Most éppen win11 van rajta, de win10-el kezdtem, mindkettőnél jelen volt a hiba. Driverek és BIOS természetesen frissítve lettek, nem hozott változást.

    Lehetséges, hogy nem a memóriamodulokkal van a baj, hanem pl a slotokkal, vagy az alaplapon nem stimmel valami, amit teszteléssel nem tudok felszínre hozni? Ezek a hibák szvsz nem szoftveres problémára utalnak.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák