Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41878 üzenetére

    Köszönöm, ránézek akkor majd. Illetve lehet a biztonság kedvéért elhozom alberletbol a 81-es lapom az i3-as procimmal. Onnantól lehet kavargatni mit mibe teszek.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

  • SkiDev

    senior tag

    válasz Top cat #41878 üzenetére

    Hali! A mai nap volt lehetőségem cserélgetni, de piszok nehéz volt rájönni a rossz alkatrészre, főleg ha elvileg kettő is kijött. :U
    Ugyanis szét lett szedve az alaplap, van benne 2 elhajolt és egy olyan tüske, ami pár tüske közé fekszik be. Volt benne egy hajszál is, kiszedtem hátha alapon, újra összeraktam semmi... Saját félkonfiggal elindult a gép, kiírta, hogy kéri a boot device-t, szóval a táp elvileg pipa. Nagyon pici a tüske, nem tudom képes leszek-e rá. Van egy régi athlonos alaplap azon max gyakorlom.
    Viszont szerencsére beraktam a saját konfigomhoz a RAM-ot, de annyit csinált, hogy 2x felpörgött a ház ventije, majd harmadjára mindig elindult, de képet nem ad (biosig nem jut el) sem integrálttal, sem dvga-val. Megy fél percig, majd leáll, kezdi elölről. Bekapcsoló gombra nem reagál, tehát csak hosszan nyomva kapcsol ki, míg a jó RAM esetében rögtön. Kipróbáltam mindkét lapommal, ugyanezt csinálja, holott biztosan jók, mert naponta használom. Már rá akartam írni az eladóra, hogy hibás, mikor láttam, hogy ugyanebből a modulból árul ismét, de szerver RAM néven az asztali RAM-os részben. Sem a hirdetésben, sem a Samsung Ramon nincs megjelölve, hogy ECC. Pechemre utánanézve egyik lapom sem támogatja, mindenhova non-ECC van írva, így gondolom jól tudom, és offos a téma. :((( Lehet, ő is most jött rá, de én sem tudtam, hogy a középső rész egy ilyen biztosító egység, és ez jelöli az ECC-t.

    Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

Új hozzászólás Aktív témák