Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor9991

    őstag

    válasz kardkovacsi #16660 üzenetére

    Én meg továbbra is azt gondolom, hogy ha szakemberek elvégeznek bármilyen munkát amiből később másnak kára származik akkor azért nem én vagyok a felelős hanem a szakemberek akik pénzért munkát végeztek és erről papír készült hogy adott munkát szakszerűen elvégezték.
    Ha már autós példát hoztál fel akkor a sebességmérős példa helyett legyen inkább a fék a példa.
    Szervizben javítja a szakember a féket valamit sz@rul csinál meg én meg az első alkalommal nekimegyek hátulról az előttem haladó autónak.
    Ki lesz a felelős?
    Szerintem a szerelő aki a munkáját szakszerűtlenül végezte el és emiatt baleset történt.
    Ha van számla és munkalap akkor szerintem nincs is különösebb vita a felelősség kérdésében.
    Vagy egy nagyon hülye példa az, hogy egy vak ember is telepíttethet napelemes rendszert és ő soha nem fogja látni hogy van-e/megvan-e még a figyelmeztető matrica.... szerintem nem a felhasználó dolga ezzel foglalkozni.

  • senki68

    senior tag

    válasz kardkovacsi #16660 üzenetére

    Bocs, hogy bele vau vau, de......

    Telepítettem egy rendszert. Hivatalosan szakemberekkel. Áramszolgáltató engedélyével.
    Mikor kész lett a rendszer le lett jelentve, áramszolgáltató átvette.
    Innentől kezdve ha nincs matrica, az már nem az én felelősségem, hanem csak és kizárólag az áramszolgáltatóé, mert miért is vette át, ha jogszabály szerint kötelező?

    Nekem mérőhely szabványosítás volt, március 17-én vette át az eon, hoztak 2 új okosórát. /nappali B vezérelt/. Itt dolgozott 2 eonos, meg a regisztrált villanyszerelőm.
    Mindent megcsináltak, közben a főnökük is kijött egy szúrópróba ellenőrzésre, mindent megnézett, leblombáztak elmentek.
    Mondjuk nekem kicsit furcsa volt, hogy a nappali órán van antenna a másikon meg nincs, de hát kit érdekel, úgyse használom jelenleg a vezéreltet.

    Most jöttek átvenni a napelemes rendszert, egyből belekötöttek az új szabványosított mérőhelyen lévő órába. Modem panel miért nincs leblombázva? Antenna miért nincs? Miért van lekapcsolva a megszakító? /Mert nem használom. /

    Kb 10 percet telefonálgattak, fotóztak, engedélyt kértek blomba bontásra, /állítólag ha az órafedelet leveszi, a központ érzékeli/ megcsináltak mindent, papírra ez is fel lett vezetve, napelemet meg csak bekapcsolták. Megbeszéltük az óránál ne kapcsoljam le a megszakítót mert az nekik bent hibát jelez.

    Tehát akkor járt volna nekem a bünti mert az előző szakik trehányul dolgoztak, és nem ismerem az idevonatkozó jogszabályokat, de az nem mentesít a felelősség alól?

    Amúgy nekem sincs matrica, eonosok nem is érdeklődtek utána, telepítő megkérdezte szeretnél? Nemleges válaszomra nem tett fel semmit.

    Kapuval szemben van a napelem, aki nem látja vak.

Új hozzászólás Aktív témák