Új hozzászólás Aktív témák

  • siege5

    aktív tag

    válasz LOTR #174 üzenetére

    Ez inkább amit kiemeltél arról szólna, hogy ne tehesd pénzzé a rendszert szerintem vagy hasonlóak. Ha arra gondolok, hogy egy alap rendszer is 5 éves garival van ellátva előtte vagyis a fent említett 2026 előtt aligha fogja bárki nem kihasznalni előnyeit főleg, hogy addig nem kerül pénzbe. Utána viszont már jönnek a költségek amik nem 10 20ezer Ft.k, így a leginkább érintett pályázatban résztvevőknek kicsit sem mindegy, hogy ha valami cserés lesz az mivel jár. Jó esetben van pénzze rá a családnak és kicserelteti, de biztosan lesznek jó páran akiknek ahogy addig úgy azután sem lesz egyszerű az élet, abban az esetben valószínű nem fog termelni a rendszer amit a monitorozás miatt látni fognak. Itt jön képbe az amit az Eon mondott (közben azért írtam nekik konkretizálják ezt) hogy ez viszont óracserével jár ami jelenleg is inverter árban mozog.
    Legrosszabb esetben valaki 5 éves rendszert tetet fel 5 év alatt évi 20 30 ezer ftot takarít meg (lehet 100 is de ez egy évre tekintve meg mindig csak aprópénz) amit kis keresetüként nem tud lerakni (meg hát miért tenné, hisz a költségeit ezzel csökkenteni akarja az ember megtakarítása van jobb megoldás) majd a 6. évre elszáll valami alkatrész.

    1. hitelből megoldja de mire kifizeti újra tönkre mehet főleg, ha olyan minőségű az amit felrakatott.
    2. visszarakatja az órát (eon szerint) ez is költség de legalább egyszeri és majd lerohad a tetőről a rendszer ami később okozhat tető sérülést (ez már egy másik sztori)
    3. Vagy nem foglalkozik az egésszel és áram nélkül marad ki tudja meddig (szintén eon, mivel szerintük az szerződésszegéssel járna, ugyanis a napelemre történt a bővítés)
    Remélem az eon értelmes választ ad erre mert bár nekem nem kevés a villanyszámlám és ez csak bővülni fog, de így ezek alapján csak annak éri meg aki amúgy is tervezte és fent bírja később is tartani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák