Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Burt1793 #16294 üzenetére

    Ácsi, én nem arról beszéltem, hogy minél olcsóbban egy kilométert!:DD Abban
    szerintem toronymagasan vezetek a Madisonnal, főleg így tuningolva: mármint
    negatív értelemben "vezetek", azaz qrvasokat locsoltam rá, és nagyon keveset
    gurulok vele, tehát egy km az nagyjából.. Várjál... 135,4 Ft/km-re jön ki. Hehe!
    És ebben nincs benne, hogy megrendeltem a gyári szilentblokkot az éjjel.:R

    Szóval a lényeg az, hogy nincs zsebben egyben 7-800K motorra. Szóval nincs
    pénz drágábbra, hát vesz az ember egy olcsót. Aztán úgy is jár vele... Valóban
    nem racionális! Lehet, hogy jobban járna, ha vesz fel pici hitelt, és kamatokkal
    együtt is kevesebb a végső összeg, mint az olcsó folyamatos pofozgatása...:D
    (És annak járulékos költségei, mondjuk BKV bérlet ára, amikor dögrováson van
    a gép, vagy mondjuk egy komplett tartalék motor vásárlása, amíg szerelőnél...)

    Ha olcsó km-re akarnék gyúrni, biztos NEM vennék 400-as motort a városba!:N
    Ahogy a szomszédom fogalmazta, ez már inkább az élvezet rész. Mondjuk egy
    250-essel már ki tudnék békülni (a 180-as is elég volt, csak már untam na!), sőt
    még egy 125-ös is jó lehet, bár azoknak elszálltak az árai a B125 miatt, sajnos.

    Amúgy a 250-es Maja 30,4 Ft/km-rel ketyegett nálam mindent egybevetve.:R
    Szerettem is, azzal volt a legkevesebb gond, noha gondos szerelőt előttem már
    rég látott, így azokat az apróságokat kellett kijavítani/kitakarítani/lecserélni, stb.

    A 60K-s vételárú történet, és a végeláthatalan mennyiségű szerelés, még ebben
    a topikban is extrém, hisz ott eleve a vásárláskor tiszta volt, hogy ez lesz belőle.
    De nem kell ezért bántani senkit: van műhelye, szerszáma, és IDEJE - csinálja!

    Mondjuk nem ártana egyszer forintosítani a munkaórákat, lenne ám meglepetés!
    (Én is csak azt írtam fel, hogy mennyi volt az alkatrész. Munkabért NEM fizetek
    magamnak.:D Azt csak a szerelő kér el 4KHUF/óra mértékben, zsebbe persze.)

    Szerk: a Madisonhoz inkább a 180-as Maja esete áll közelebb. Ott volt tuning is.
    Viszont csak 62,4 Ft/km volt így is a teljes birtoklási költség. "Csak...":))

    Szerk2: ha már említed kcsa fórumtársat, neki mi van az SH-jával? Olcsón vette
    ő is, vagy most éppen miért fosta össze magát a "sohaelnemromló" technológia?

    Szerk3: ez egyfajta szórakozás, hobbi nálam. UTCOMP, mérések, videók.:R
    Mindnek csak költségei vannak (legutóbb kifogtam egy Sony AS200-at 60K-ért!),
    de legalább van mit csinálni. Más meg túrázik... (Én meg túrázni nem szeretek.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák