Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    Tegnap felhívtam a vodától, dm hívás (annak ellenére, hogy már többször kértem őket, hogy ne hívjanak semmi ilyesmi miatt és ne küldjenek bugyuta sms-t, amiben pocsék zenét reklámoznak).

    Nagy9on régóta megvan a voa kártyám. Még az őskorban (2002?) vettem egy Rock 'n Roll nevű előfizetést a korlátlan plusz opcióval, ahol este 7-től korlátlanul lehetett minden 70-es számot hívni. Nagyon jól jött, sokáig használtam. Majd nem kellett tovább, hűség lejárt, átváltottam vitamaxra, azóta is elvagyok vele, kb 3e tötlés megy rá havonta, 1000 ingyen sms hálón belül, elég egy hónapra az egész.

    Most úgy alakult, hogy megint jó lenne egy számot nagyon olcsón vagy korlátlanul hívni, de nem fizetni magas havidíjat, főleg nem két SIM-ért. Sok flottát megnéztem, de nem éri meg, mert két SIM kellene, az már min. 6e ft havonta, és nem használnánk ki, egyszerűen nem beszélünk ennyit, főleg, hogy egymást hívjuk legtöbbet, és az korlátlan lenne.

    Egy szó mint száz, ajánlottak egy extrával választható előfizetést telefonon: szerintem a GO lesz az, 100 egység, stb, de két extra közül választhatok:
    1) elengedik az első három havidíjat (3x3000ft)
    2) egy általam választott vodás számot bármikor korlátlanul hívhatok

    Na már most ez a 2-es extra nekem tökéletesen jó lenne, mert asszonynak menne a GO, nekem marad a vitamax, ő engem hívhat ingyen bármikor, én megcsörgetem, ha kell vmi. Így egy előfizetés lenne. Jobban megéri, mint a flotta...

    Tudtok erről valamit, mi lehet ez? Valóban van ilyen promóció, hogy csak telefonon elérhető? Nem szeretek így leszerződni két évre, hogy telefonon tájékoztatnak...

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Nézegetem egy ideje, hogy mire lenne érdemes előfizetni (amióta megjelentek nálunk, voda ügyfél vagyok).
    Összevetve az elérhető csomagokat, továbbra is a voda GO tarifája tűnik a legjobbnak, a telefonos értékesítésen keresztül elérhető egy 70-es szám ingyen hívható opcióval. Keveset telefonálok, egy ideje már vitamaxos vagyok, havi 3000 a max. feltöltésem. Viszont most jól jönne, ha az asszonnyal olcsón (ingyen?) tudnánk hívni egymást.
    Akár melyik flottát néztem, két előfizetést kellene vennem, és az 7-8e Ft lenne havonta kettőnknek. Így meg a GO az ingyenes 70-es számmal és egy Vitamax, talán kevesebből jönne ki. Szerintetek? Van ennél kedvezőbb megoldás?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz mukibuci #28272 üzenetére

    Néztem én is, de az is 2x500 Ft, kb. ott lennénk, mint a GO + Vitamax megoldással, mert azért más számot is hívunk mellette, ha nem is sokat. Szerintem így mindkettőnknek fel kellene tölteni havonta 3000-el, ami már megint 6e/hó.
    Go készülékkel 3125 (ha jól emlékszem) + 3000 Ft két hónapra a Vitamaxon.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz priti #28401 üzenetére

    Tökéletesen megértelek, én is hülyét kapok az itthoni szerződésektől, és most nem kimondottan a vodafone-ra gondolok, hanem minden "szolgáltatóra". Olyan szintem megy a lehúzás, hogy az elképesztő, mobil, tv, bankok, gyakorlatilag minden... Volt szerencsém hasonló dolgokhoz az USA-ban és Kanadában, és több történelmileg tőlünk szerencsésebb fekvésű nyugati országban látni, hogy mennek ott a hasonló dolgok (beleértve a hivatalokat is).
    Legyen elég annyi, hogy ott szerintem törvények is szabályozzák, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő (ebben nem vagyok biztos), de az 100%, hogy a miénkhez hasonló hozzáállással kb. két napig lenne ügyfelük, aztán lehetne pakolni. Nálunk ezt olyan szépen megoldják: mindenki az azonos piaci szolgáltatást nyújtó szektorban megegyezik, hogy mindenki tartja magát ezekhez a feltételekhez, és ez van. Mobil esetén: ugyan van három szolgáltató, de kb. ugyanazt nyújtja mind, így ugyanott vagy. Bakok dettó. Hiába, ez csak azért van, mert mi eltűrjük (talán a mostani generációk már nem és lehet van remény a változásra), és még mindig nem merünk kellően kiállni, fellépni a jogainkért, illetve nincsenek is meg a szükséges állami intézmények, stb. Sokkal többe kerül nekünk az a 60 év sarló-kalapács, még mindig azt nyögjük, csak másképp.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Go előfizetéssel (WP8 alatt) működik 3G-n a Viber szöveges üzenet? A beszéd nem fontos, csak a szöveges kellene?
    Egy dolog, hogy tiltja a Voda, de működi vagy sem?
    Esetleg más alternatív megoldás sms helyett?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Segítsetek már értelmezni, hogy mikor is lehet feloldatni a készülék hálózati zárolását? Az ide vonatkozó ÁSzF 1. Díjszabás mellékeltének 9.3 pontja részletezi, de egyáltalán nem világos (legalább is számomra).

    Ez szerepel benne:
    Az előfizetői szerződés megkötésétől számított 2 év után: bruttó 2.500 Ft

    Na most itt az a kérdés, hogy mi van a következő esetben: készüléket megveszem, ezzel aláírom a határozott idejű szerződést két évre. Eltelt a két év, készülékre nincs több fizetendő, valamint lejár a határozott idejű szerződés is. Innentől 2500 Ft-ért feloldják a zárolást. Mi van akkor, ha veszek pl. egy új telefont, amire ismét aláírok két évre, vagy nem veszek új telefont, de aláírok két évre? Elvileg ettől függetlenül is 2500 Ft a feloldás a már két éves telefonra?

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz asdf_ #38963 üzenetére

    Pont ezért kérdeztem rá, mert egyáltalán nem lepődnék meg, ha akarattal fogalmaztak volna így. De nekem is az a logikus, hogy akár mit is csinál az ember az előfizetéssel, miután letelt a két év, a függetlenítés 2500 Ft és kész.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    Kezdetek óta Vodafonnál vagyok, most előfizetés (hűség rég lejárt), GO.
    A net kevés (150MB), a percdíj sok (40 Ft), és mostanában felét bent hagyom. A Tuti 19 Ft jól hangzik, de ha már hozzáadom a netet, akkor drága. Eljött az idő, hogy T-re váltsak, Dominora + Maraton net 4GB, és nem havonta kell fizetni (19/25Ft percdíj).
    Vajon Vodafone is készül valami hasonló net csomaggal, ahol nem veszik el havonta, vagy felejtős? Mert ha igen, akkor 10+ év után bizony lépek számhordozással.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • gurabli

    senior tag

    válasz Bozek #43411 üzenetére

    Pont ez a lényeg, hogy nem akarok váltani, de most már akkora a különbség, hogy felelőtlenség lenne nem lépni.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák