Új hozzászólás Aktív témák

  • ace_ventura

    tag

    Helló!
    Beszereztem egy AGP-s Zalmanos Galaxy 7600GT-t. A teljesítményével nincs gond, de a VF700-Al hangja kissé sok az előző kártyám AC Silencer-e után.
    Kinéztem egy Arctic hűtőt, de a gond az, hogy az AC Accelero S2 csak állítólag március végétől lesz kapható a boltokban [link], de én még sehol nem láttam.
    Nem tudtok valakit, akinél már kapható lenne?
    A Thermalright HR-03 is tetszik, de az a TTS-nél 10,6 kHUF és ez venti nélkül - máshol nem néztem/láttam, ennél azért szeretnék olcsóbban kijönni.

    Ajánlották még a NorthQ hűtőit [link], amik közül a NQ-3851A eléggé tetszik, mert a hivatalos lap szerint a 8 centis ventije 12-17 dB(A) zajszinten működik, fordulatszámszabályzó is jár hozzá, de a hatékonysága a ritkás lamellák miatt nem a legjobb.

    Körülnéztem CoolerMaster fronton is, és ráleltem az enyhe Silencer-koppintás CoolViva Pro-ra, ami 700-1800 RPM-en üzemel, maximális fordulaton 20 dB ''zajjal'', ráadásul a 3 hőcsövével minimális fordulaton is lepipálja a VF900-ast. [link]
    A gond csak az vele, hogy sehol sem lehet kapni, vagy mégis? Hol?

    Jelenleg a legköltséghatékonyabb megoldást alkalmazom, azaz a RivaTuner-rel leszabályoztam a minimálisra a VF700-Al-t, így már egészen kellemes a hangja, de talán mégis áldoznék rá egy keveset, hogy egy kicsit kíméljem a videokártyát és a hallójárataimat is egyszerre. :DDD

    Egyéb csendes és hatékony léghűtési alternatívákat is javasolhattok, nem zárkózom el előlük.

Új hozzászólás Aktív témák