Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz Alg #2420 üzenetére

    4.-hez, egész pontosan:
    3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

    Szóval evlileg nem is lehet nálad, gyakorlatilag szerintem eltéve táskában városban nem gond, erdőben lehet az övön.

    Mondjuk én nem tudok elképzelni olyan valós élethelyzetet, amikor egy ilyesminél nagyobbra lenne szükségem, és ez még éppen a törvényi maximum méret

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • Maximum1

    őstag

    válasz Alg #2420 üzenetére

    Sajnos nem minden sprayt hordhatsz magadnál, csak amelyiken "CS" felirat van, az "OC" tiltva van nálunk.
    Pontosabban otthon tarthatod....

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Alg #2420 üzenetére

    Én nem vagyok egy feketeöves erdőjáró, de azért pár gondolat a magam részéről ezekhez:

    1. Azért vannak olyan helyzetek, amikor inkább előnyösebb lenne zöld gallyat vagy aljnövényzetet vágni (pl. nyárshoz), bár tudom, hogy az erdőtörvény szerint tilos.
    2. Tűzgyújtásnál a kézzel összedarabolás és a fejsze szükségessége közötti elég nagy árkot nagyon jól befedi egy jó kés, így ezzel nem értek egyet.
    3. Önvédelemre a spray-t "fújhatod" mondjuk egy szeles időben, pláne ellenszélben (de a kés sem jó megoldás pl. kóbor kutyával és hasonló méretű jószággal szemben). Egy hosszabb bot, amivel távol lehet tartani, talán jó megoldás.

    2421-hez kiegészítés:
    Kiegészítve, hogy azért lehet nálad a jogszabály folytatása szerint nem vonatkozik a tilalom:
    b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,
    ba) amelyeknek közterületen, nyilvános helyen, valamint közforgalmi közlekedési eszközön való birtoklása indokolt és
    bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;
    c) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre, amelyek közterületen lévő jármű belső tereiben más illetéktelen személy számára nem hozzáférhető módon rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben vannak elhelyezve;

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák