Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz eboostr #19803 üzenetére

    Abszolult kezdőként hétvégén egyedül a gyárban elcseszni véletlenül az egyetlen Win2k small business servert, amin minden is futott :D (DC,Exchange,Proxy, Oracle) :)

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • válasz eboostr #19803 üzenetére

    Pár sztori röviden:

    User error azaz amikor a főnök kavar be:
    áramszünetnél a szünetmetes üzemben kezd windows frissítésbe a szerver....természetesen a főnök kikapcsolta erővel mert sípol és régen le kellet volna kapcsolni...aznap már nem dolgoztak

    nincs pénz új szerverre, csináld meg ingyen vagy olcsóbban:
    Mindkét türkörött hdd-n bad sector van, a tükör persze szétesett és hiába rakok be új vincsit arra sem tükrözi le.
    Sokféle klónozó sem bírta leszedni róla az adatokat. Biztonsági mentés meg tegnapi azaz bukó a napi meló, ezt nem szeretnék. Na akkor hétvégén dosos ghost egy fél nap alatt leklónozta mert az leszarja a hibás szektorokat.

    user error, mindenre rákattint:
    Emailbe érkezett gyanús szöveg, benne link rákattint fake google login majd a szemem előtt beírja a valós adatokat....na mondom akkor ha gyors vagy még rányomhatsz a jelszóváltoztatásra a valódi oldalon. (google adworks beállítva banki adatokkal)

    user error, mindenre rákattint v2:
    előszedtek userék egy régi gépet szekrényből, vírusirtó lejárt, email fiók még megy, megnyitja fake számla makrós word. Locky vírus elszabadul, persze viszi magával az összes megosztást és kódol le mindent....Szerver árnyékmásolatból visszamásolgatom órákig tart. Nem nem jó a tegnapi biztonsági mentés mert délbe történt.

    korábbi rendszermókus csontvázai: Azaz örökölt rendszer átvétele.
    Minden eszköz dhcp beleérve a szerverek is. Miért nem megy a kamerarendszer ha bekapcsolom a nyomtatót? Miért nem tölt fel egy eszköz ha be van kapcsolva egy másik gép...Miért van sárga jel ha túl sok gép van a hálón....Biztonsági mentés az mi? admin/1234 nem jó?

    köztisztviselő rendszermókus (voltam 8 évig...)
    Ezt nem is írom le, nem férne bele egy oldalba de tízbe sem. Szerintem ez külön cikk.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • bogabi

    senior tag

    válasz eboostr #19803 üzenetére

    Főnök error: egy amúgy is alulméretezett vason futó Exchange 2003 kiszolgálónál a főnök elküldi Outlook-ból körüzenetben az összes beosztottnak (kb. 100) az angol-magyar szótárt zipplve (kb. 600MB), mert az milyen hasznos (most tekintsünk el attól, hogy nem volt méretkorlát beállítva).

    A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

  • Fooler89

    őstag

    válasz eboostr #19803 üzenetére

    Augusztusban problémák voltak a hálóval a suliban, külső cég csinálta én csak hívtam őket ők majd megoldják, közben szeptember elején én elkezdtem dolgozni a fenntartónál ahol local admin jelszó feltörése volt a feladat, mivel valamilyen misztikus módon az előző rendszergazda nem ismerte ezeket, mert itt mindenki admin. Nem úgy volt. Én meg égek mert nem tudok egy nyomtatót se telepíteni.
    Iskola indul, semmi se megy. Hívnak, én meg a külső céget hívom, akik egyszerűen bejelentik hogy a szerződésük lejárt, nincs hosszabbítás, old meg barátom! Szívroham és akkor toljáktok az infót és nézem. Persze rossz kódok, nem jó ip címek, ja és no backup mert mi amit csináltunk az saját helyre mentett nem is mindent ráadásul saját kokányolt scriptek amik saját tulajdon. Törölték.

    Ok, első dolog, ránézek a cuccra. Hoppá kopácsoló vinyó. Na kiderült melyik is az, amatőr módon go clonezilla aztán majd megold.
    Reboot és taccs elszállt a vinyó. Ohh van software raid, akkor kérem mi történt itt? Ahh nyugodtság csak a boot partíció nincs raidbe. Jó! Hely van tessék grubot telepíteni. Debian 8 beboot és telepít grub. Felénél elszáll hogy csomag ütközés, mert debian 7 volt a gépen. Fasza mondom törlés és akkor a megfelelő verziót telepít, nem. megy mert csomag ütközés. Áll az egész iskola mert minden erről a csodálatos debian nfs szerverről megy. Nincs napló, se wifi (freeradius) se smb szerver se mail se semmi.
    Okés nézem, én tuti nem fogom tudni úgy visszállítani a dolgot, hogy ez jó legyen mert a sötétben dolgozok.
    Rákérdeztem pár embernél hogy mi van ha mindent elvesztettünk. Na aznap este nem aludtam.
    Oksa, 2 nap múlva sikerült megoldani, elindul a gép nagy öröm és boldogság. Oksa másnap ugyanúgy szar minden. Kiderült, hogy az internet az valahogy a nyáron 4/1megabitre szűkült.
    Másfél hónapig éltünk rajta meg a titkárnak volt egy mobilnete, ha érettségi alatt elmenne a net.

    Tovább inkább nem folytatnám.

    [ Szerkesztve ]

  • Fooler89

    őstag

    válasz eboostr #19803 üzenetére

    Ohh van még egy.

    A évzárás napján felhívnak, hogy nem-e segítenék az egyik tagintézmény rendszergazdájának, mivel le kell zárni a tanulókat de egész nap nem elérhető az ekréta és csak náluk nem. Oksa, mondom hívjon fel a kolléga és közben megyek arra felé. Tegnap esti sörözés plusz angol dolgozat péntek délutánra tervezve, nem voltam toppon. Jól van elmegyek, nem nagy kitérő. Elmondja, hogy szerinte feltörték a hálózatát mert itt nagyon okosok a tanárok és nagyon értenek hozzá. Persze magamban nagy nevetés. Na a gond, hogy nincs e-kréta. Mondom jó akkor a telefont hagyjuk majd élőben. Persze, végig jó pofizás, kapom a tanácsot a vírusirtókról meg a Ccleanerről, mutatja a fix ip hálózatát amit szép színes excelben vezet. Szuper egyre biztosabb vagyok, hogy én itt nem fogok tudni segíteni. Na rákérdeztem, hogy most fent áll a hiba? Nem. De nézzem meg az opnsense-t ott a csúnya grafikonon blokkol a cucc. Nekem órám van, inkább egy hétfői alkalommal megvizsgáljuk a dolgot.
    Eljön a hétfő, mondom nézzük át ezt az egész hálózatot. Mutatja, hogy neki van egy scriptje amivel meg tudja nézni az opnsense-t. Oksa, csináld. Nem látok semmit a logokban, de tényleg semmit. Na elkezdtük az alapoktól, hálózat felderítése eszközök minden egyebet. Lássuk már valami furcsát. Az egyik mikrotik AP-n a diákok feltörték és elállították a SSID-t. Szívás, de más a jelszó mindenhez? Igen. Capsman? Az mi? Jó! Szupi. Nézzük meg fizikálisan a dolgokat közben agyalok, hogy mi a baj? Nagy storys a csávó néha már a légzésemet is zavarta. Elmondta, hogy az opnsenset azt nem ő állította be, hanem egy tanár :Y Innentől elég furcsa a story mert nem nehéz úgy feltörni valamit amit te csináltál :DDD Jó mondom, tényleg nem láttam azon semmit, rákérdezek, hogy akkor most hol van a modem? Menjünk fel a Server Roomba. Oksa, régi raktárszoba a másodikon ahol van egy kis ablak ami nyitva van és közvetlenül alatta a gépek plusz közvetlen mellette a légkondi :F Kérdem mióta megy így a légkondi? Egy éve. Áhh ilyet veszek én is, mert nyitott ablaknál működik egy éve az csak jó lehet. Hát az ablak csak a levegő miatt van nyitva. (amúgy megfulladnának a szerverek?) oksa na nézzük! Meséli, hogy ő neki mennyi idejébe került, hogy feltérképezze a hálózatot meg stb. Mondom értem, de most inkább mutogasd meg a kábeleket, hogy mennek? Hát modem -> a sulinetes routerbe és onnan megy minden szanaszét. És a opnsense? hát az lóg egy porton. Mondom és mi az alapértelmezett átjáró? Hát a sulinet router. Ecsém. akkor kérdezz rá náluk, hogy ők látnak valamit és ha nem akkor inkább emailbe zavarj!

    Emailben megkaptuk a választ, hogy központi hiba miatt nem ment náluk az ekréta. Azóta is kedvelem a sulinetes skacokat.

    Megjegyzés: Tudom nagyon csúnyán írok :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák