Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz bon #9479 üzenetére

    Nem kell hozzá rendszergazda jog, és a diák kézzel fel tudja venni kivételnek a vírusírtóban, szóval a probléma egyáltalán nincs megoldva...

    @balaaa88
    Csak egy gyors kérdés - elnézést, ha megbántalak, de ezredjére jön elő a kérdés különféle fórumokon:
    Próbáltad a büdös életben WiFi kártyának megváltoztatni a MAC címét? Ha nem, akkor megkérnélek téged is, hogy ne terjeszd tovább a hülyeséged! Ha leírsz egy módszert, aminek a segítségével bármelyik WiFi kártyának át lehet írni a MAC címét bármire, itt megfogadom, hogy egy havi fizum a tied. Napokat próbálkoztam vele, nem sikerült. Persze lehet venni eBay-en spéci Wifi kártyát, de maradjunk a realitások talaján.

    "Én ezt egy pfSense-el oldottam meg. Nagyon alaphangon. Belső hitelesítés, felhasználónév, jelszó páros. Júzer egyszerre egyszer lehet bejelentkezve. Ha már be van jelentkezve és egy másik eszközről is bejelentkezik, a korábban bejelentkezettről kijelentkezteti. Van lehetőség na."

    Nem jó, több sebből vérzik. User-nek felhasználónevet és jelszót kell beirkálni csatlakozáskor. Van aki havonta egyszer hozza be a gépét, a maradék 29 nap pedig vígan netezik más az adatokkal. Majdnem 80 tanár van, felének már most van okostelefonja, tablet is több darab van, továbbá összesen kb 80 laptop. Nézegesse az aktív kapcsolatokat az, akinek két anyja van...

    @adamka16
    "ha nagyon rossz a helyzet, szerintem elég egy mac alapú szűrés is az ap-n beállítani és kész."

    Van olyan WiFi-s AP-nk ami max 30 eszközt tud megjegyezni, továbbá fent is írtam, hogy összesen több, mint 100 WiFi-s eszköz van aktív használatban 9 AP-n. Egyesével irkáljam be, ha valaki cserélgeti a telefonját - elég sűrű progra - és tartsam fejben, hogy kit hova vettem fel, plusz hiába magyarázom nekik nem értik, hogy nem minden eszköz van felvéve mindenhova a fent említett módon. Eddig így működött, elegem lett belőle, egyáltalán nem elég és jó megoldás amit írsz.

    Ezekkel egyszerűen tele a hócipőm - plusz növelni akarják az iskola WiFi lefedettségét, ami még több AP-t jelent - így csak központi megoldás jöhet szóba.

    Plusz, ha kérhetem, a problémát oldjuk meg, ne tépjük a szánkat teljesen feleslegesen olyan miatt, ami teljesen evidens...

    1. WPA Personal jelszó kikerül, csak idő kérdése
    2. A tanárok kényelmesek, és buták. Egy bonyolultabb - igen, két szót beírni bonyolult - rendszert nem vezethetek be.
    3. Olyan megoldás kell, ami a WiFi-s fogkefén is működik

    De látom más se tapasztaltabb a kérdésben, megpróbálok magam rájönni.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák