Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DopeBob

    addikt

    válasz DopeBob #4757 üzenetére

    Na jó, kezdem elveszíteni a fonalat...

    feltelepítettem egy gépre XP-t, beléptettem a tartományba eddig minden ok. Ue a hiba van ujraindítás után, vagy bármikor ha nyomok egy gpupdate-et. DC-k látszanak, sysvol megosztás látszik, amit hiányol gpt.ini fájl látszik... kicseréltem a hálókártya drivert egy újabbra és jó lett rögtön... wtf.

    A gond az, hogy ahogy nézegettem az összes XP-s gép csinálja, és hát elég különbözőek, mondhatni nincs két egyforma... mi a szar lehet ez?

    Mentem volna inkább kertésznek :U

    MZ/X

  • brd

    nagyúr

    válasz DopeBob #4757 üzenetére

    Egyszer ennek én alaposan utánajártam, mondván, a *rva *áddal fogsz kiszúrni, és a következő .regfile-t állítottam össze (a klienseken kell bejegyeztetni):

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "GpNetworkStartTimeoutPolicyValue"=dword:0000003c
    "WaitForNetwork"=dword:00000001

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa\Kerberos\Parameters]
    "MaxPacketSize"=dword:00000001

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters]
    "MaxDgramBuffering"=dword:00040000

    Használd egészséggel!
    Még 3 megjegyzés:
    1. Egy helyről hallottam, hogy állítólag az alsó 2 bejegyzéstől a Win7 (igen, volt, ahol ilyen kliens is ugyanezt csinálta, de az ritkábban hülye) elhalt bluefishállal, de én a saját szememmel nem tapasztaltam, és reprodukálni sem tudtam.
    2. Egyik-másik hiba megmaradhat az eseménynaplóban, de a group policy frissülni fog, és ez a lényeg.
    3. Van még valami hiba, bizonyos switchekkel, ami ugyanilyet okoz, lehet, hogy neked azt kell meggyógyítanod, de nekem a fenti .reg eddig minden ilyen eventlogbejegyzésesgpnemfrissülős problémára megoldást nyújtott, úgyhogy annak sosem jártam utána.

    Update: Eventlog, piros X-es bejegyzések: ne húzd fel magad rajta, mert a M$ tesztlaborján kívül nincsen olyan, legalább egy hálózat aktív tagjaként működő gép, amelyben ne lenne ilyen. :U

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák