Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz sutszi #26244 üzenetére

    A nyomozás végére kiderült, hogy a kártya JÓ! Azért a HP P410 jóval egyszerűbb volt... anno... Viszont továbbra sem állt össze a puzzle...
    A FW upgradeel ugrottam kb 3 évet de a sok javítás helyett inkább gondok jöttek elő.

    - UEFI-t használva a BIOS-nál valami kifekszik és nem hajlandó elindulni a gép. Ahogy átváltok legacy-re, egyből jön a boot előtti post screen amit fentebb linkeltem. Majd indul a gép.

    - Ezzel a bios kombóval viszont nvme ssd-re windows tenni nem tudtam. Részletkérdés...csak a diagnosztika miatt játszottam vele. ESXI 7u3 remélem felmegy majd. Még nem próbáltam rá.

    - Sima SATA HDD-t rákötve, látja.

    - Bár minden beállítás klappol, továbbra sem látja az U.2-es nvme SSD-ket a kártya. EZConvert MB705M2P-B keretbe raktam Samsung 980 Pro-t. Ha az alaplapi U.2-re kötöm ott hibátlanul látja a rendszer. A kábel ebay-es... még abban látok esetleges valamit, hogy az nem tuti minőség.

    Tud valaki segíteni SFF-8643 to SFF-8639 kábel tesztelésében? Ha van olyan környezete amiben ki lehetne próbálni, vagy van ilyen kábele és elvinném hozzá a meghajtót, hogy ránézzünk?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák