Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tilla311

    tag

    válasz X Factor #14101 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm a válaszod!
    Igen, kiesett az egyik hdd, és a cél a rebuild, és ezzel évekig nem is volt gond, de ahogy írtam, a Win (egyik sem) nem tükröz a különböző szektorméretű lemezek közt. Ez a fő gond, ezért kezdtem el az egész ghostolást. Különben simán rebuildoltam volna, már számtalanszor csináltam különböző szervereknél, de itt most nem lehet. Előbb át kéne vinni ezt a rendszert egy modern AF lemezre, hogy tudjak rebuildolni.

    A másik felvetésedre: igen, a remove mirror már megvolt, azzal kezdtem, és természetesen minden lemezcserekor ezzel kezdem, mikor a hibás kötetet kiveszem. Ahogy írtam, már próbáltam basic-be konvertálni, szóval a remove mirror volt az első lépés.

    A harmadik felvetésedre: ahogy írtam, nem, nem lehet dinamikus lemezből basic-be konvertálni, ha az a boot lemez. Ezt is próbáltam.

    Ezért vetettem fel, hogy lehet-e vajon olyat, hogy berakom ezt egy másik gépbe, amin egy másik sima Win fut, és akkor konvertálom dinamikusból basic-be ezt a szerver hdd, mint második winchester.
    Adatmentést természetesen tudok csinálni, egyáltalán nem ez a gond. A gond az, hogy ha nem fog tudni bootolni a szerver, nem az adatokat féltem, mert arról van száz mentésem, hanem a működő rendszert, mert ha azt nem sikerül indítanom, akkor újra kell telepítenem a Win servert, és az iszonyú munka, ez egy sok mindent csináló szerver, rengeteg beállítással. Az adatok nincsenek veszélyben. Az a gond, hogy nem tudom úgy átvinni a Win-t másik hdd-re, hogy bootoljon, mert a Win ragaszkodik az eredeti HDD-hez. Ez a gond, meg, hogy nem megy a rebuild a különböző szektorméret miatt.

  • tilla311

    tag

    válasz X Factor #14101 üzenetére

    És igen, a "Tool"-okkal az a gond, hogy kliens operációs rendszernél szépen dolgoznak, de ahogy detektálják, hogy ezen egy szerver van, megtagadják a feladatot. Konkrétan kiírják, ahogy írtam, hogy ez "túl" enterprise dolog, és ezt ő nem hajlandó, amúgy igen, ezek a lemezkezelők fizikailag mind képesek lennének dinamikusból basic-be konvertálni adatvesztés nélkül. Csak nem a szervert. Persze még nem próbáltam ki az összeset, csak 3-4 félét.

    Huh, amúgy ahogy most mondod, igazad van, lehet, minden partíciót törölni kéne ahhoz, hogy a Win maga din-ből basic-be konvertáljon, bár én úgy emlékszem, második hdd-nél már csináltam ilyet és nem kellett, csak akkor nem csinálja meg, ha a konvertálandó lemez maga a bootolt rendszert tartalmazza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák