Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forceberg

    veterán

    válasz Somatom #81719 üzenetére

    Semmi baja nem lesz, ha leállítod. Mikor legközelebb újra megtelik, megint elkezdi kiégetni.
    Legalábbis K9K 846 esetén nálam így csinálja.

    De ha meg akarsz nyugodni, akkor ha le akarsz vele állni és meleg motornál a szokásosnál magasabb az alapjárat, meg hallasz valami cöcögő hangot, akkor épp regenerál :D Mész vele pár km-t, aztán végez is.
    Elméletileg van egy olyan dolog, ha sokszor egymás után nem tudott teljesen regenerálni, akkor dobhat rá hibakódot.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

  • dssport

    tag

    válasz Somatom #81719 üzenetére

    Szerintem ezek már csak akkor jelzik, hogy épen regenerálnának amikor baj van. Javítsatok ki, ha tévedek de VW-ből kiindulva gondolom a gyárak szemlélete közös: alap esetben a felhasználónak nem szabad tudnia erről, mert ez gond. Nem kell kijelzés, nem kell tömítettségi állapot. Persze jelekből lehet olvasni: Látszólag ok nélkül megy a ventilátor, magas pillanatnyi fogyasztás, más a hangja, dől belőle a meleg, büdös a kipufogógáz, füstöl, vw pl máshogy megy. (baromi idegesítő, teljesen eltolódik a megszokott, használható fordulatszám tartomány... kezdetben azt gondoltam, hogy basszus megszorult a geometria aztán egy fenét ,,csak" regenerál)

    Nem tudom kinek milyen élete van, de nekem ennél sajnos sokkal sűrűbb, hogy lyukra kocsikázzak regeneráció miatt. Illetve persze, néha be lehet iktatni de velem már volt olyan, hogy több mint egy héten keresztül nem tudott ez végigmenni, mert folyamatosan időpontokra mentem aztán meg az ágyba. Vagy olyankor kezdte el amikor volt 3 liter gázolaj a tankban... kösz... vagy megtöltenek egy repülőről menet közben vagy megállok tankolni és megszakad... De hozhatnék olyan példát is, hogy szinte megállás nélkül letekertem 600km-t pályán és amikor beértem a városba akkor kezdte el... Nem, nem mentem tovább, örültem ha hazaérek... Ez a megyek pár kört a ház körül általában nem játszik. Ehhez folyamatos haladás kell, akkor az igazi és ha nem egy oválpálya közepén laksz akkor nehezen fog végigmenni a városi forgalomban. Egyre gyakrabban kezd bele, nyírja az olajat stb... Hangsúlyozom ezek VW tapasztalatok...

Új hozzászólás Aktív témák