Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xabee

    tag

    Sziasztok! Adódott egy kis nagy problémám az asztali gépemmel! Nem hajlandó Dual-Chanelben ketyegni a ram!
    Az összeállításom a köv:-
    ASrock 870 Extrem lap;
    -Amd PhenX4 965 BE proc;
    -Corsair 2x4GB KIT (xms3 ddr3 1333);
    -MSI R6850 OC!

    Dualba bepattintva a elketyeg a gép, majd spontán újra indul, régebben terhelésnél elsötétült a kép, mintha kikapcsolna a videó kártya! Játék közben már dobott ki azzal, h a videó prog hírtelen leállt, de nyugodjak meg,mert már újra indult! közben a játék összerogyott a háttérben! Érdekes módon Single-ben tökéletesen szuperál, terhelésre sem fosik beee....
    MI lehet a probléma srácok??? Minden ötletet, tippet meghallgatok! köszi előre, sziasztok!

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz xabee #42950 üzenetére

    Bios UPP-on már túl vagyok, a legújabb van felrakva és ugyan ez a helyzet! a ramokkal sincs baj,mert már raktam bele más márkát Duálban és ugyan ez volt a hatás... Segítsetek kérlek!!! :O :O :O

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz Qru #42956 üzenetére

    Köszi az ötletet, de a géphát makulátlan tiszta, nem érintkezési probléma! Nem lehet az, mert 3 eltérő memória 4 foglaltban nem produkálhatja sokadjára ezt a hibát... esetleg valami más ötlet???
    És ez a dolog egy év használat után jelentkezett spontán! talán annyi változás történt, h bekerült egy TV-Tuner a rendszerbe, ami pár hónap múlva ki is került, de a probléma maradt!!! :O :O :O

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz Vistaboy #43014 üzenetére

    Szia! Érdekes ez a dolog, mert nekem is hasonlókat produkálnak a Corsai memóriák! Bár nem ugyan ez a modell, de a probléma szinte ugyan ez... csak annyi különbséggel, h nekem 2 modul megy, de kizárólag SingleCh-ben, ha párban szeretném használni, kékhalál, spontán újra indul a rendszer, befagy a játék és társai... Eleinte csak terhelésre, később már alapjáraton is! Prób alaplap BIOS UPP-ot, az sem segített! Egész pontosan milyen hibákat dobott ki neked a kékhalálon kívül??? És egész pontosan hol állítottad be a feszt???
    Itt megtalálod a gépem adatait:[link]

    Köszi szépen előre a tipped!szia!

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    Sziasztok! Lenne egy kis problémám!
    Adott egy AsRock 870 Ex. lap,+PhenomX4 965 BE+Corsair XMS3 KIT-ek (2x4+2x2)+Corsair TX650W táp+rendszer SSD+Sam 1TB-os tárolók+MSI R6850OC VGA kártya+Win7 x64!
    És a probléma a következő: nem tudom a karokat DualChanelben használni! szóval ha 1 db modult teszek bele megy, a párját a hozzá rendelt slotba, h dualba mennyen, már a dos-ban befagy, nem indul el semmi! Viszont ha Singlebe átpattintom zökkenőmentesen megy! Memtest86-ot végigfuttattam, semmit nem talált, sem 1 modullal, sem páros modulnál! Bios beállításokban Auto-n van minden, így 1,64V-ot kaptak az 1,50-re címkézett ramok, még a késleltetésük is megváltozott, a címkén 9-9-9-24 szerepel, de autón valami 6-6-6-15, de ez is helyre állt, mikor a párját beraktam mellé! Prób csökkenteki a feszt a RAM gyáriára, futattam tesztet, nem jelzett hibát, még a freket is felelemeltem 1333-ról 1600-ra, de stabil a KIT, ha Singleben vannak! Emeltem is a feszen, de stabil maradt! Sokféle dolgot próbáltam már, de nem segít semmi! Ragyogó tiszta a ház, nincs benne por, slotoknak nincs bajuk! Kulturált házban van, nincs benne semmi kókány! Gyári rendeltetés szerűen akarom használni, de nem megy! Am üzem melegek a ramok, nem melegszenek túl...
    És am az az érdekes,h ez az állapot nem így kezdődött. Eleinte csak nagyobb leterhelésnél állt le a rendszer, FullHD youtube-nál,spagettis lett a kép,összefolyt minden és a hang beakadt, vagyis csak búgott eszeveszetten. Később terhelés nélkül is megállt, majd ujraindult spontán, bekapcsolás után rögtön ujraindult, de most már ott tartok, h el sem indul dualban! prób már más rammal is, ugyan ezt csinálta!!! :O
    Valaki esetleg tudna még valami tippet adni,mert már nagyon el vagyok keseredve és ott tartok, h a sokszázezres, igényesen összerakott gépemet kib@szom az ablakon vagy szétverem egy baseball ütővel!!! :O
    Köszönöm szépen, h végig bogarásztad ezt a terjedelmes regényt és ha valami eszedbe jut, szívesen várom a tipped, ötleted, ha esetleg valamit még nem próbáltam volna ki...:P és egy kép a ramtesztről!!!

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz Qru #43220 üzenetére

    Szia! nem jól érted! egyedül, egy kit sem megy Dual-ban!!! :O :O :O Csak Single-ben és arról már nem is beszélve, h az elején szépen ment! és még TreeKit-ben, mert volt egy ugyan ilyen egyedüli 4gb-os modulom! Utána használtam egy ideig kitben a 2x2gbot+2x4gb-ot... de szereztem egy TV-tunert és nem akart menni, ezért kiszedtem a 2x2gb-ot...így ment a tuner, de azt kiszedve,visszaraktam az összes ramot és kis idő mulva iylet produkált...nem volt akkor időm kideríteni a hiba forrását! akkor csinált olyat,h befagyott youtube közben! azóta már dos alatt megakad! lenni tici képernyő az alaplapon, azt azr írja,h:"d1"

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz xabee #43218 üzenetére

    Segítsen már valaki a problémám megoldásában, kérlek szépen titeket!!! Am MB bios UPP-ot is csináltam, de semmi változás..még az is lehet,h rosszabb lett...:O :O :O

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz Tomdriver #43253 üzenetére

    Szia! Köszi a tippet, de nem hiszem, h a Win befolyásolná a ramokat! Egész pontosan nem is a Win-nel van a baj, hanem a lap és a ram összhangja nincs meg valamiért! A teszteket lefuttattam már mindegyikkel külön és SINGLE-be párban, hibátlanok!!! de Dualban még a biosig sem jutok el, szóval nem tudom így párban tesztelni! A gombelem kiszedése pedig hasztalan (erre van direkt reset gombom a lapon, ami gyárira állítja vissza a beállításokat, ha valamit elbarmolnék, afféle bolondbiztos, hülyezár!!!), de fölösleges, mert az BiosUPP az aktuális biost írja felül a lapon, ha kiveszed az elemet, szinte biztos,h nem áll vissza a régi bios! legalábbis ezzel a módszerrel biztosan nem!
    De azért köszi a tippet és az ötletet! de sajna ezeket a köröket már részben lefutottam...:O :O

    Esetleg valami más tippet nem tudtok adni???
    Ami a legfurcsább,h ez a dolog nem így kezdődött az elején. "csak" annyival, h fél-1óra után ujraindult a gép, vagy erősebb terhelésnél bekattant (játék vagy FullHD vidó)! Legalább elindult Dual chanelben! És úgy,h benne volt az összes mem: 2x4+2x2GB!!! olyan mint egy betegség, h egyre rosszabb...most még biosig sem jutok el, ha dualban van a mem!
    olyanra gondolok,h alapból magas a fesz (1,65V) a gyári 1,5V-al szemben, de be sem tudom állítani, mert ha singleben beállítom, duálban már nem érek be a biosba..:'( Esetleg a ferkit lentebb tekerni 1333-ról vagy fentebb??? vagy valami ötlete valakinek???

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

  • xabee

    tag

    válasz MaxxDamage #43255 üzenetére

    Szia! Köszönöm a tippet, sajnos én is ettől félek,h lapot kell cserélnem :W
    A Bios UPP-on már átestem, gondolkodtam még a komponenseken, h ebben az összeállításban nincsenek összhangban, de mi lehet a hibás??? A táp nem gagyi, h ne kapna elég feszt, a proci és a ram se gyengus, h ezzel legyen baj... igyekeztem igényesen összepakolni! :U erre vacakol!!! :O

    Am egyik ismerősöm mondott egy olyan dolgot, ami gondolkodtatóba ejtett! Mert eleinte ezek a problémák csak nagyobb videó megterhelésnél jelentkeztek, h a videokártya használ ugyan olyan sávot a lapon, mint a ramok Dual-Ch-ben és ezért nem akar működni...viszont ezt nem próbáltam, mármint más videokártyát nem raktam bele... Esetleg erről valami vélemény???

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot.

Új hozzászólás Aktív témák