Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz #65675776 #34443 üzenetére

    Valóban nézőpont kérdése.

    Én hibátlannak tartom, hisz az Elpida anno az MNH-E Hyper tervezésekor elsősorban egy közepes sebességű, alacsony késleltetésű (~1800MHz CL7) chipet tervezett, és maguk is meglepődtek milyen jól sikerült. Mondjuk olyannyira, hogy belefutottak egy szerencsétlen tervezési hibába, de a javított verzió, az MGH-E Hyper sem szégyenkezhet (ilyen chipek vannak az ADATA-imon). Én nem tartom hardverhibának azt, ami már gyárilag (2200MHz) is az eredetileg tervezett (~1800-1900MHz) paraméterek fölé van belőve. És még azon is lehet egy kicsit csavarintani. :D

    Úgy vélem, a te nézőpontod szerint minden hardver eredendően hibás, csak a hibátlan tartományra kell specifikálni. :D És akkor bonyolult filozófiai transzformációkon keresztül eljutunk Nietzsche nézeteihez.

    Mindenesetre, én le szeretném zárni ezt a vitát, mert értelmetlen, hiszen mindkét szemléletmódban van szerintem létjogosultság. A kérdező szempontjából meg így is, úgy is az a konkrét RAM nem fog stabilan üzemelni a gépében. Abban pedig egyetértettünk, hogy vajmi kevés eséllyel követett el beállítási hibát.

    Azonban azt azért fontosnak tartanám kiemelni, hogy RAM kezelés/kompatibilitás szempontjából a P5KC volt talán az egyik legproblémásabb ASUS lap. A GEIL is tartogat némi vajat a füle mögött (kezdeti szériás DDR3 fronton főleg, de a 2,4V-os DDR2 ultrákat meg sem említem, most meg kézzel-lábbal kapálnak, hogy a presztízsüket visszaszerezzék). Én ezek tekintetében nem mondtam egyértelmű hardverhibát. No meg, mint kiemelted, 1pass sem valami sok.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák