Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz ViZion #29876 üzenetére

    Mivel nem tudni, pontosan egyforma-e a kezdeti két modul és a vásárolt, ezért több probléma is fellép.

    1066MHz-es Kingmax van Infineon, Micron, Elpida, Nanya, Hynix és "Kingmax" chipes (és amit még kifelejtettem). Van CL5 és CL6-os is. Ha a kezdetiek CL5-ösek voltak, és te arra állítottad a CL6-osat, az bizony baj. A különböző chip is baj (aszimmetriát okoz). Továbbá auto-n simán lehet (némely 1066MHz-es Kingmax 1100MHz-es X.M.P.-vel van felprogramozva), hogy a lapod auto-n megadta neki az összes szükséges beállítást. Haár az adatlapodon levő konfig arra nem hiszem, hogy képes (egyrészt AMD, míg az X.M.P-t az intel rendszerek támogatják, másrészt nem az a kategóriás lap, ami auto-n X.M.P.-vel indítana. :D ).

    A harmadik momentum, hogy a szintén adatlapod alapján megállapított CPU, a 7750-es egy négymagos Phenom butítása. A négymagos Phenom viszont csak két modult támogat 1066MHz-en, tudomásom szerint azt is csak megkötésekkel.

    Tehát eddig minden az előre is látható forgatókönyv szerint történt...

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • fgordon

    senior tag

    válasz ViZion #29876 üzenetére

    Nekem 8 GB Kingmax van, 4x2 gb, nekem P45-ös chipset-tel, Core2Duo-val megy alap fesz-en (1.8 v), 1066-on, 2.0 volt-on 1111 Mhz fölött is, stabilan, akár tunningot is bírja, de minek? ;]

    Swap 64 bit-en ki van kapcsolva, 32 bit-en 3.5 gb ram + 4.5 gb ramdisk van, amire a pagefile + temp kerül, és hihetetlen gyors. Ideiglenes file-okat használó programok, pld photoshop, nagyon érezhetően gyorsul, SSD+ feeling :)

    Okos advanced user 4+ gb ram-ot használ 32 bit-en is, és legalább 1 gb ramdisk pagefile-t használ, mert gyorsabb, mint a 3.5 gb ram + a címzés miatt elveszett fél gb ram, vga memóriától függetlenül... no mindegy... :U

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák