Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok!

    Volna egy olyan problémám, hogy a napokban vásároltam 2x2gb 1066mhz ramot a meglévő 2x1gb 800mhz mellé. Először betettem őket együtt, mert 2x2-s dual slotom van a lapban. Aztán úgy mentek együtt de ugyebár az 1066mhz-s 800-on futott mivel a kisebb annyit bír.
    Tehát volt 6gb 800mhz ramom. No mindegy. A próba kedvéért kiszedtem a régiket és csak a 2x2gb 1066mhz maradt benn dualban. Beindítottam a gépet de az everestben ha jól néztem azt írta, hogy 800mhz-s ramok vannak benn. Pedig ezek HyperX-k, a papírján meg mindenhol 1066mhz van, tehát biztosan azok.
    Arra gyanakszom, hogy az első behelyezésnél a gép (Win 7) elkönyvelte, hogy azok bizony 800-asok, aztán most sem módosította.
    Szóval a kérdésem, hogy hogyan tudom őket a rendes 1066mhz-n futtatni(mármint a 2x2gb gyári 1066mhz-st)? Valami bios beállítás kell vagy mi? Ó, és igen, a lapom bírja az 1066mhz-t.
    Továbbá, hogy a 2x1gb 800mhz-s Kingmax-ot fel lehetne-e húzni addig a mhz-ig?

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák