Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Major Lion #63330 üzenetére

    Én arra válaszoltam, hogy a románoknál milyen árak vannak. Domborzattól függetlenül nem annyira kiépített a hálózatuk mint a miénk szerintem. Városban is simán van olyan, hogy nem elérhető a mobilhálózat. Nem azt mondom, hogy használhatatlan, vagy állandóan ilyen, de előfordul. Ahhoz hasonlítanám, mint nálunk mikor indult a vodafone. Volt olyan, hogy megyeszékhely belváros, ha telefonálni akartál azon a részen, ki kellett menni az utcára. Romániában ez van olyan város, ahol szintén előfordul. Nálunk egy kisvárosban is van 4g, de jellemzően olyannal nem találkoztam már nagyon régóta, hogy lakott településen ne lenne használható lefedettség. Ott van.
    Több cikkben szerepelt már, hogy a hazai mobilhálózatok európai viszonylatban nagyon az élen vannak.
    De nem feltétlenül Romániához hasonlítva, pl. Angliában se beszélhetünk átlagosan olyan mobilnetes sebességről, lefedettségről mint nálunk, és szintén településekről beszélek. Ha jártál már sok helyen Európában, te is tapasztaltad. Városi területen működő mobilhálózatkról, azok kiépítettségéről és minőségi mutatóiról beszéltem, nem a domborzati adottságokról.

    Egyébként pedig a nincs verseny elmélet híveinek azt mondanám, hogy tessék mobilszolgáltatót indítani valakinek a piacon pluszban, és akkor lesz verseny. Nézzétek meg a digit, ötödik éve kísérletezik talán vele? Lehet, hogy ez mégsem olyan egyszerű.

Új hozzászólás Aktív témák