Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    válasz castiels #46542 üzenetére

    Azért megnézem azt, hogy ki fog okostelefonról egy kertes házban a családnak 0-24-ben internetet megosztani ezzel az új csomaggal?

  • azbest

    félisten

    válasz castiels #46542 üzenetére

    Nos, mivel nem tudni még, hogy mennyi forgalmazás után lassítják a gyarkorlatban 2 Megabitre a telefonos csomagokat és mennyire szigorúak arra nézve, hogy átsorolják más csomagra, aki nem teljesíti a feltételeket...

    A home csomagnál eleve nagyobb forgalommal terveztek. A webes böngészés ott is kvázi korlátlan. Azt nem tudom a gyakorlatban milyen az, ha valaki elérte a 100GB-os nappali határt. (nekem főleg tartaléknak és pár napos vidékre utazáshoz lett, így sikerül 5 gigát összeyoutubznom vele. Otthoni netemen 160+20 forgalmam volt legutóbb, úgy hogy netflix és youtube teszi ki a forgalom többségét.) Esetleg az még jófejség lenne, ha ott is megemelnék 32kbitről 2Megabitre a lassítás szintjét.

    Szóval értem én, hogy mindig lehetne minden jobb :D De nem olyan vészes ez a helyzet. Majd 1-másfél év múlva lesz érdekesebb, hogy addig hová jutnak az új csomagok, maga a net mennyire lesz sávszélesség igényes. Akkor lehet már szoríthat picit a home csomag, de még akkor is lehetnek jó fejek és esetleg bővíthetnek rajta. A mobil internet azért még mindig korlátos és nem hiszem, hogy céljuk az, hogy a kábeles nagy fogyasztóknak nyújtsanak mobil alternatívát és ezzel bedöntsék a hálózatukat :)

    Meg, ha nem haragszol castiels, picit elhamarkodottan ugrottál bele mostanában pár dologba (tablet a netcsomaghoz, aztán mifi, aztán asztali router...) így lassan már többszörösébe kerül neked az, hogy nem terveztél előre, hogy mire is fogod használni. Szóval csak nyugi, élvezd azt, ami van és ne bánkódj azon, hogy talán valakinek még jobban sikerülhet választani. De aki trükközni akar az új csomag lehetőségeivel, az lehet rosszabbul jár a végére, mint az, akinek home csomagja van.

    Jut eszembe: nekem a net-es apn-es publikus ip cím sem hátrány a mobilos natolósakhoz képest. Néha vpn-ezéshez meg otthoni munkához ez nagy előny.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák