Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz rgqjx #38533 üzenetére

    A D90 szeret összeveszni a 35 1.8G-vel. A beépített fókuszmotortól pedig a manuális obi nem lesz AF-es. Szóval az a Helios ugyanúgy kézimunkás lesz.

    Mondanám, hogy 28 f2.8D, de az meg nem éppen emberi árban van használtan sem. Bár ahogy nézem 50k körül már beszerezhető.

  • Throme

    veterán

    válasz rgqjx #38533 üzenetére

    Nem vagyok szakértő, de én is ezt a két irányt látom, hogy fix 35mm, vagy vaku (ok lehet a kettő együtt is...).

    -35mm
    Azt nem tudtam, hogy D90 nem szereti...de lakásban lehet szűk még ez a gyutáv is (meglévő kitobiddal ezt kipróbálhatod...).
    F1.8-on fogod használni, itt kicsi a dof. Kis hiba (akár juzer, akár AF) és már nem az éles aminek kell lenni, szóval egy pillanatot lehet érdemes min 2 fotóval is megörökíteni, hogy biztosabb legyen a siker.
    Gyengébb fényviszonyoknál a színek se olyan élénkek. Még f1.8 esetén is megeshet, hogy tekeri felfelé az iso-t. Ilyenkor azért lesz utómunka igény a képen.

    - vaku
    Szobában elég, templom belsőben nem igazán. Szobában simán használhatod a 18-105-öt vakuval együtt.
    Élénkebb színek, és alacsonyabb iso, viszont nem tudsz f1,8 - 2,8-ra lemenni, sőt 18mm felett még f3,5-re se.
    Szóval kis mélységélesség kilőve.
    2 éves gyereket már lehet vakuzni, persze plafonra irányított formában szerencsésebb.

    szvsz

    [ Szerkesztve ]

  • looser

    addikt

    válasz rgqjx #39155 üzenetére

    Őszintén szólva én 1x év alatt összesen 3-4000 képet lőttem, szóval eléggé amatőr vagyok, de elsősorban képminőségben szeretnék javulást (most egy Coolpix L830-as gépem van) és a záridő állítás lehetőségét. A Nikont pedig azért szeretném, mert 15 évvel ezelőtt egy fotós hölgyismerősöm is ezt használta; akkor jött haza Londonból és imádtam a képeit, néhányat A4-ben is kinagyíttatott és volt közte pár fekete-fehér. Viszont a kompaktot kb. 8 éve vettem, a fenti bridge-et pedig 2 éve, tehát ez a Nikon-dolog inkább csak a mélyben munkált :-)
    A 7000-essel kapcsolatban AF problémát említettek több helyütt, ezt sajnos nem tudom, mit takar, valaki egy olyan példát említett, hogy egy madár a fák lombjai között való fotózásakor a fókusz valahova középre kerül. Nekem még ezek a problémák igen távoliak, szóval lehet, hogy nem érdemes ezzel foglalkozni.
    Őszintén szólva még kérdéseim sincsenek, annyira ismeretlen terep a dslr, meg úgy általában a komolyabban vett fényképezés (gyakran csak mobillal kattintok, ha tetszik valami, az van kéznél), de azért kérdeztem itt, mert Nikont szeretnék és elsőre már olyan készüléket az adott árkategóriában, amellyel sokáig fog szolgálni és mélyre lehet vele menni. Az objektívek keresésének, megismerésének és utánaolvasásnak még neki sem kezdtem :-)

    szerk.: a 1x év magyarázata egy Beirette gép, amit itt őrzök, de hosszú ideje nem nyúltam hozzá. Használtan kaptam keresztanyámtól, összesen ha 10 tekercs filmet lőttem vele.

    [ Szerkesztve ]

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

Új hozzászólás Aktív témák