Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz psycroptic #46 üzenetére

    Bőven észreveszed, ha elkezd kimászni a lencséd, és van időd megfogni, hogy ki ne essen. Mindig van a zsebemben műkönny, amivel megtisztítom és visszarakom. Mondjuk nem sokszor fordult elő: ~17 év alatt 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • A Zéé

    addikt

    válasz psycroptic #46 üzenetére

    azért az nem esik ki olyan könnyen, meglepetés szerűen. Nekem cilinderes van, ami ahogy *Ropi* is írja, az egyik legmacerásabb. Ráadásul nekem hagyományos dioptria nincs is a kontaktlencsén, ami az optikus szerint a legeslegrosszabb verzió :)
    Nekem kimondottan figyelni kell arra, hogy ne száradjon ki a szemem (sajnos hajlamos), mert akkor tényleg szúr, elmászik, felragad, stb. De úgy meglepetés szerűen nem esik ki. Kontaktlencse folyadék, plusz a tartó mindig a közelembe van, hogy ha valamiért ki kell venni, és újra visszarakni, akkor le tudjam tisztítani (de eddig párszor fordult ez csak elő). Van több csapattársam is, akik kontaktlencsében játszanak amerikai focit, ahol azért van ütközés, de még senkinek nem esett ki a lencse edzésen, vagy meccsen. Ha jön az ütközés úgyis reflex szerűen becsukod, vagy összeszorítod a szemed, akkor meg már nem tud kiesni, max csak elmozdulni.
    Van macera vele, ahogy a szemüveggel is, de sokkal kényelmesebb sokszor.
    10+ éve vagyok szemüveges, és 4 éve hordok kontaktlencsét is. Nyáron pl sokkal jobb a kontaktlencse+napszemüveg kombó, mint a dipotriás napszemüveg+sima szemüveg verzió. De az tény, hogy jobban fárasztja a szemet a kontaktlencse.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák