Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz Buci21 #19218 üzenetére

    Kevés a felbontás a D40-en? Sokat croppol vagy óriásplakátokat készít? Mert az a felbontás (6,1 mpx, ha jól tudom) normál körülmények között mindenre elegendő.

    De, természetesen te, illetve ti, tudjátok, hogy mire van inkább szükség. Ebben az árban szerintem jelentős minőségi előrelépés nem lenne, max kényelmi szolgáltatás (gps, wifi).

    Szerk: ennyi infó alapján már szerintem a profik ellátnak tanácsokkal, de ha természet, akkor egy wide obi nem lenne célszerűbb?
    Családhoz, portrékhoz a 50 vagy 35mm fix, és vaku. SZVSZ ezek mind óriási előrelépést jelentenének minden említett téren.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • BigBlackDog

    veterán

    válasz Buci21 #19218 üzenetére

    "...de azok tényleg szemcsések és maszatosak cseppet."

    Maszatos > Szerintem esélyes, hogy egy szenzortisztítás segítene.
    Szemcsések > Előfordulhat, hogy magas ISO-n vannak lőve (vagy a zajszűrés (egy normál képből és egy sötét képből) nincs bekapcsolva). Milyen ISO-t szoktatok használni az éjszakai képekhez?

    A 6 mp elég sok mindenre elég kell legyen a nyomtatásban, feltéve, ha nincsen belenagyítva, vágva belőle. Persze ehhez üveg is kell, ami rákarcolja azokat a részleteket...

    Ha mindenképpen vázat is szeretnék cserélni és ebben az ársávban keresgélnék, akkor valószínűleg a D5100, D3200 körül nézelődnék, esetleg egy 18-105-ös kitben és egy fix üveggel a jelenlegi obik eladása után. Az a baj, hogy hiába vennél új vázat, a képminőség szerintem nem javulna túlzottan észrevehető mértékben, ha továbbra is a kitobikat (18-55, 55-200) használod. Mindenesetre én elmennék egy szaküzletbe (pl. Budapesten Artwork, Fotoplus, Tripont - szigorúan betűrendben) és kipróbálnék azon a D40-es vázon egy-két üveget (35 mm fix, 50 mm fix, Tamron 17-50, stb.). Ha tetszik az eredmény, akkor megvan a megoldás, ha pedig nem, akkor még mindig ráérsz a vázcserén gondolkozni. Hány expónál tart egyébként az a D40? Szenzortisztításon mikor volt utoljára?
    Persze ez csak az én véleményem, nem ismerem a teljes történetet, helyzetet, szóval simán előfordulhat, hogy nem ez a legoptimálisabb megoldás. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák