Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djwave

    csendes tag

    Sziasztok,

    hosszu idu utan egy uj gepet szeretnek venni (ismet hosszutavra), amit majd tuningolasi celra is szeretnek kihasznalni (ambar nemvagyok jartas meg ebben), kerdesem a kovetkezo lenne a i7 920/930 modelekkel kapcsolatosan:

    - Magasabb orajelnel (4-4.2Ghz) mennyire zajos egy levegovel hutott rendszer, elviselheto meg ? (jol kialakitott hazzal illetve minosegi hutokkel)
    - teljes terheltseg alatt (4 mag/100% load) is tarthato a maximalis 75-80% homerseklet ?
    - egy tuningolt processor/memoria gyakorlatilag mennyivel roviditi meg az adott komponens elettartalmat, vagy esszeru beallitasoknal ez szinte elhanyagolhato illetve nem mutathato ki?

    Az adott konfiguracio joreszt jatek (70%) illetve zene, filmezes, programozas, munka ... stb (30%) aranyban lenne kihasznalva.

    Reszben nezegettem a i7 860 procit is mivel kevesebbet fogyaszt/kevesbe melegszik, de ha jol olvastam picit nehezebben tuningolhato (gondolom a D0 revizio hianya miatt is, mivel igy eleve tobb feszt igenyel nagyobb orajeleken)

    Tovabba megszeretnem kerdezni milyen alaplappal illetve memoriaval erdemes parositani az emlitett processzorokat ? (Asus/Gigabyte illetve a komolyabb tuninglapokbol eVGA/DFI nezegettem, illetve ramokbol Corsair, Geil, G.Skill (1333Mhz-seket))

    Barmilyen tapasztalatot, tippet szivesen fogadok.

    Udv.

    djwave

Új hozzászólás Aktív témák