Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz Remus389 #47938 üzenetére

    Ma vettem a fáradtságot, kihúztam a gépet a fakk-jából és leteszteltem a RAM-ot. Kicsit macerás, de volt időm és energy-m. Végülis kb 9-10 ezer forintot ér, ha jó, meg nem kell kutatnom az aprókat pont ilyen ram-ért.

    Először is idézem a MSI lapom korábbi tulajának a jótanácsát (nem akitől vettem, hanem az azelőtti ember, vagy kettővel azelőtti :D ):

    A ramokkal kellett játszanom... De érdekesen ám, nem volt elég hogy a kék slotokba rakom először..
    úgy kellett kezdeni, hogy 1db modult rakok bele (a legtávolabbi kék slotba mondjuk) utána a középső kék slottal is elindítottam a gépet, majd megint lekapcsoltam, és beraktam a harmadik kék slotba is.
    Ekkor ismerte fel mind a három ramot. Másképp nem volt hajlandó rá.

    Na most nekem a legtávolabbi kék slot-tal nem indul a jó RAM-mal sem (régen igen, lehet már kishibás a lap, mondjuk nem számít ha 8 gigás modulok vannak), így maradnak a fekete slotok.

    A gép elindul a jó Crucial-lal és a jó Hynix-szel a legtávolabbi fekete DIMM5-ben (1X8), de a filc-el megjelölt rosszal nem (felpörögnek a ventik egy időre, majd leáll és megismétli ezt, nincs kép se, hang se).

    Gondoltam hátha korrózió, így nagyon finom smirglivel, finoman megküldtem, utána chip spray-s tisztítás törlőpapírral. Ugyanez.

    Ezután gondoltam berakok oda egy jó RAM-ot, ugyanez. Elemkivétel, 45 perc. Ugyanez. Már azt hittem tönkrevágtam. Aztán a középső fekete slot-ban (DIMM3) életre kelt végre, azután már ment a DIMM5-ben is. Lelke van.

    Ha pedig melléteszem egy jól működő RAM mellé, így járok. Lásd telepített memória. [link]

    Szóval marad a 2*8 egyelőre.

    Egyébként más dolog miatt is kellett szétszedni, rá kellett kötni egy félig-meddig halott notebook winchestert, adatmentés céljából, lefutott automatikusan valami DOS szerű javítóprogram, és sikerült valamennyi adatot kimenteni.

    Meg meghallgattam, melyik venti a leghangosabb, netezés alatt csak a táp a kis 4 cm noctua (leszabályozva) és a az Asus Silent knight (leszabályozva) venti megy. Utóbbi a leghangosabb, de az is halk. Na oda lehet beoperálom az eladhatatlan 8 cm-es Noctuámat, így olyan csendes lesz mint a temetőben éjfélkor. :D

    Ha szerzek harmadik RAM-ot, újra lemérem a 3DMark-ot. Kiváncsi vagyok mennyit javít, de nem hiszem hogy túl sokat.

    Ha már buheráltam, csináltam képet is a vén tragacsról: [link]

    Szerk.: Bocsi, véletlenül rossz képet raktam be, ez az én gépem :D : [link]

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák