Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cybertrone

    veterán

    válasz Erdei88 #27369 üzenetére

    Jah csak ez nem egy szériára hatott ki hanem egy olyan szegmensére az x58-nak ami nem minden lakásban van... Erős PWM áramkör van a classifieden... és még a foglaltnál is erősebnek bizonyult... ;]

    "Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

  • HSM

    félisten

    válasz Erdei88 #27369 üzenetére

    Amíg nem tudunk a Sandy-ról több infót, addig kár ezen vitázni. I7-eknél tudjuk, hogy 4200 körül még nem sült meg senkinél a foglalat, 4500 körül/felett voltak bajok a legtöbb esetben. A s1156 már 4Ghz körül is volt, akinél megpörkölődött (800-as proci, HT ON :Y A bő 20% lespórolt tápláb befigyel ) Sandy-nál pedig még nem ismertek az elhalálozás körülményei... Mindenesetre elég komoly mértékben csorbulna az új 1155 vonzereje az X58 tulajok szemében, ha kiderülne, hogy 5000 körül ott is sülhet a foglalat.... mert ha nem mered 4500 felett járatni, akkor aztán tényleg nem sok előnye marad egy 4Ghz-re húzott 920-al szemben.... :U

    (#27373) Cybertrone: Jaja... :D

    (#27377) proci985: Tökéletesen egyetértek veled is. :K

    [ Szerkesztve ]

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Erdei88 #27369 üzenetére

    ehhez kieg: nem csak emiatt nem sültek meg más lapok foglalatai. egyik a 10fázisú digis VRM, másik a dupla EPS12. normál esetben az EPS12 olyan 300Wig elég (4pines alapján, ott 150W fölött jönnek a gondok a csatlakozók megégésével), és már az is nagyon sok (légen a legnagyobb hűtőkkel lehet olyan 180Wig elmenni, jól megválasztott azaz eléggé hangos ventivel). tehát a csatlakozók bírják, a huzalok elvileg olyan 12Aig rendben vannak, VRM kérdéses, de nem hinném, hogy az lesz a szűk keresztmetszet (DFI háromfázisúakra emlékszem még a p35ös időkből, nagyon jól mentek).

    hűtés... pottal 400+W megy. marad a foglalat, amit nem lehet az egekbe méretezni.

    bár szerintem a megsült foglalatos Classified, a megsült foxconn foglalatos x58 és a megsült foglalatos SB között van némi különbség. szóval szerintem ítélkezés előtt várjuk ki, hogy mégis mik és milyen körülmények között érintettek.

    HSM: nekem az a fura, hogy SBnek tényleg nagyon alacsony a fogyasztása i7/s775höz képest. légen ilyen 4.3-4.5ökig mentek fel tesztoldalak, és ehhez még nem is kellettek különösen nagy léghűtők. szóval ha 4.5re elég egy nagyobb lég, de 5.0on megég a socket, ott nekem valami nem stimmel.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák