Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz tom_tol #21852 üzenetére

    bezza
    akkor mehetünk lecserélni az i7 rendszerünket egy AMD Phenom II X4 965 BE rendszere :DDD

  • AirBooms

    addikt

    válasz tom_tol #21852 üzenetére

    Én meg nem akarok megint jöni az ósdi 2003-as kiadású Fs2004 programommal (Flight Simulator), amit a végtelenségig szarul optimalizáltak. Itt szegény procinak nem a VGA-t kell kihajtania, hanem amúgy önmagában gebed bele a számolásba. Még az i7 is. Még azt is megérzem, hogy 4 GHz megy-e éppen, vagy 4,2-ön. Pedig csak egy magot használ ez a fránya. S az a legotrombább benne, hogy a proci szenvedése természetesen fps esésben jelentkezik... elég intenzíven. Sokan (köztük én is) ezért nem használom a frissebb FSX-et, ami elvileg már használ több magot, de egy-két látványosabb kiegészítő programmal még egy szénné tuningolt i7-et is megfektet rendesen. Na, nekem ezért kell i7 és tuning. Szó nincs itt VGA limitről... (a GTX285 a teljes játék alatt, bármilyen bonyolult is éppen a megjelenítés olyan 30 százalékos terheltséggel fut)...

  • katt777

    félisten

    válasz tom_tol #21852 üzenetére

    Talán hogy tuning nélkül, hűvös és takarékos géppel, nagy teljesítménnyel spóroljunk? :U Ha meg majd 1 év múlva veszünk egy HD7870-es karit, majd tuningolunk, és nem kell drága, új gépet venni alá. :DDD

    jeni: Az becseszne az áramszámlába, főleg, ha annyit kellene tuningolnunk az általad ajánlott konfigon, hogy utolérje az alapon cammogó i920-at. :P

    AirBooms: Na de hát erre utaltam anno, amikor azt írtam, hogy egy szar(ul megírt) játéktól nem lesz kevés az i7, csak úgy tűnik.

    -Gabesz-: Hát, ha leveszed a RAM-ot, gyorsabb lesz a teszt, csak 1000 körrel sem lehet majd megbízhatónak tekinteni. Alapon 1.5 óra 20 kör LinX. Olyat még nem láttam, hogy ami 20 körig nem hibázott, afölött hibázott volna, de a valószínűségszámítás szerint persze elképzelhető. Ha valakinek nem jön be az a 0.01%, v. még kevesebb hiba, könnyen hiheti stabilnak a rendszerét.

    Qru: Régi v. optimalizálatlan játék, egyre megy. Nyilván ez esetben tuningolnia kell a prociját, de attól még mindig a játék gagyi, és nem a CPU gyenge. Mi ezen vitáztunk össze. Részemről úgy vélem, hogy ha a proci optimalizált játékokban és benchmarkokban elég egy HD5870 alá is, akkor önmagában megtévesztő az a kijelentés, hogy a 920 alapon kevés. Oda kell írni, hogy X játéknál nem OK, ahogy én is odaírtam, hogy gyengébb/régebbi játékoknál kevésnek tűnhet az i7, tehát előállhat CPU limit. Viszont önmagában, hardveresen elegendő egy 920.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák