Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    ASRock kiadott egy OCDNA nevő kis programocskát, amellyel windows alól kimenthetjük v. betölthetjük mindhárom bios profilt, no és persze innentől lehet csereberélni is, ha valakinek hasonló hardvere, működő beállítása van.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz syC #14808 üzenetére

    Nálam a nagyobb szorzóval kellett min. kisebb fesz az alacsonyabb bclk miatt, ezért használtam 212+ alatt 21x191-en a procit.

    front3r: Azt a cikkben is írtam, hogy a beállítások csak irányadónak tekinthetők, nincs 2 egyforma rendszer. A CPU-fesz.miért ilyen magas, auto-n hagytad?

    ImI87: FO3 mindent maxra téve. Nem feltétlenül max. terhelés, viszont a hibát könnyen kidobja.

    Megnéztem, hogy ha figyelmen kívül hagyom a Vdrop-ot, és leveszem a RAM-feszt + a QPI-t, akkor uncore-t kell levenni, hogy stabil legyen a rendszer (3.4GHz), viszont persze lassult is az Everest teszt:

    Beállításokkal frissítettem a táblázatot.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #14846 üzenetére

    Azt az OCZ is elviszi, CL7-hez játszani kell uncore-ral, úgy viszont lassabb lesz, mintha CL8-ban mennek magasabb uncore-ral.

    Zájec: P6T dlx-nál elég volt a turbo-t ki- vagy bekapcsolni, az legalább már ASUS. Persze, én nem kapcsoltam le az energiakatarékos fícsöröket, viszont elméletileg akkor meg 21-en kéne maradni a fixen, mivel nincs, ami levegye (bclk-teszthez csináltam így, csak ott meg nem volt 21X szorzó).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz syC #14862 üzenetére

    3DMark hadilábon áll a szorzókkal. és CP-Z is csinál olyat, hogy pl. 22X szorzóval számol, nálam nem egyszer megtette.

    AirBooms: Postoláskor nem veszi figyelembe a szorzót, sem az ASUS, sem az ASRock lapom nem tette.

    ATtIs_80: Nálam a 212+ alatt sem vette le a szorzót a lap, pedig 94°C-ig hevült 21x191-gyel, v. 20x200-zal.

    Zájec: W7 alatt az L3 cache időzítése szokott nagyon lepotyogni, gondolom, a több RAM miatt. :F

    ImI87: Dettó ez volt nálam 3.5GHz-en. Kicsit vissza kell venni vmelyik órajelet, fesz. emelés nem segített. Illetve nagyot nem akartam.

    flash-: ASRock X58 Extreme. Többen használjuk elégedettséggel. Nem olyan csilivili, mint egy ASUS, de jó a kiépítése (csatlakozók pl. elforgatva a lap szélén, hogy 3 VGA-t betehess), CFX és Quad SLI támogatás (nincs egyikre v. másikra, vagy sávszélességben butítva, mint sok drágább lap), ráadásul jó kis OC tuner progi. Itt tájékozódhatsz, teszt a honlapomon/1.hsz/logouton.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz AirBooms #14902 üzenetére

    De igaz, mert nálam úgy volt. Igaz, én nem fixáltam a szorzót.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ImI87 #14914 üzenetére

    Bármelyiket, amelyiktől utána rendben elindul. Én az egyszerűség kedvéért visszatettem 3.4GHz-re a gépet, lényegtelen a különbség.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz syC #14957 üzenetére

    Hát akkor én mégiscsak maradok a Z600 mellett.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz syC #14961 üzenetére

    Hát akkor én mégiscsak maradok a Z600 mellett. :DDD

    front3r: Még sosem tette. Esetleg nincs fent a .net, és ezt keresi, vagy csak hibás? :F

    Qru(/Zájec): Csak megy a Linx is CL7-ben, baszki!

    Uncore-ra érzékenyek ezek a kurva OCZ Platinumok, úgy látom. Nézted azt levéve a tieidet? Mondjuk CL8-ban, ugyancsak 1.654V fesszel, de 3200-as uncore-ral gyorsabbak, szóval ez tényleg csak annyi, hogy el lehet adni vele a cuccot, mert tényleg mennek CL7-ben, ráadásul azokkal az értékekkel, amelyekkel az X58 Extreme felismeri (CL7-7-7-(16?)20-59). :DDD Az már más kérdés, hogy attól, hogy a Linx néha hibát jelzett CL7-ben 3200-as uncore-ral, még teljesen stabil volt a rendszer. ;)

    mpierre: Hiába cserélgetem a kipufogókat a kocsimon, a legdrágább sem fog egyetlen kiput sem. :(( :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz front3r #14982 üzenetére

    Nem tudom, neten milyen W7 verziók "vannak forgalomban", de más topicokban is látok sok állítólagos W7 hibát, amelyek nálam sosem jöttek elő.

    Qru: Ezek szerint akkor még megvannak. :) Mint írtam, CL8 magasabb uncore-ral úgyis gyorsabb, csak hát az ember szeretné, hogy menjen, amit a cuccra ráírtak, ha már ráírták. Az biztos, hogy ha kb. 3 év múlva esetleg megint gépet cserélek, akkor nagy eséllyel megint Kingmaxok között fogok válogatni. :DDD CSX még játszhat, azok jók tudnak lenni (viszont drága), de GEIL-ek elég gányok (haverom asszem a 3. féle DDR2 GEIL-lel szív már) Corszart meg már a DDR2-es Dominatorokkal elfeledtem. Mushkin-ról írnak sokan szépeket, de az meg ismét nem az olcsó kategória. Szóval hajrá Kingmax DDR3 CL9 1866MHz. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #14986 üzenetére

    Ja, néha megfizetjük a tanulópénzt. Képzeld, sikerül 1716MHz-es RAM-okkal elindítani a rendszert (nem semmi az OCZ-től) 21x143BCLK-val, de a biztonság kedvéért 2993-ra levettem az uncore-t, és stabilitás teszt még nem futott, csak Everest, a memory benchmark viszont olyan szar (15k-12k-16k-57,6), hogy totál értelmetlennek tűnik a RAM-tuning. Ahogy nézem egyébként, QPI/VTT fesz kell neki, lehet, hogy még próbálkozom feljebb, de stab. teszt csak akkor megy neki, ha memory benchmarkban látom valami értelmét. Zájec meg most szólt, és megint ua. hiba: RAM-ok valamiért 1428-on a bios 1718 helyett. :((

    De, a W7 hibája. :P Nekem ugyanis mennek az OCZ-k ugyanúgy. Egyébként, komolyabbra fordítva a szót, ez megint lehet alaplap (bios?) hiba, mert pl. nálam az MSI K9AP-mal volt olyan hibám, hogy az XP-n stabil tuning meg sem nyekkent Vista alatt, azóta sem EP35-ben, sem P5Q-ban, sem P6T Dlx-ban, sem X58X-ben nincs ilyen gondom.

    front3r: Akkor lehet, hogy az a baja. :DDD :P Főleg, ha update-eled is közben. Én már XP-nél megtanultam, hogy az első lépés a zökkenőmentes működéshez az update kikapcsolása.

    BMW001: Mi a problémád vele? :F Ez a hőfok nem gond a procinak, főleg, hogy hétköznapi használatban bőven ellesz 65°C alatt.

    dime27: Még jó, hogy nem úgy megy, mint egy Wolfi. Azzal a laza 4GHz 33% tuning volt, ezzel a laza 4GHz 50% tuning... Akárhogy számolom, az i7 keményebb. :U Mindkét procival csak efölött kell többet bajlódni. Hőtermelés szempontjából persze összehasonlíthatatlanok.

    Zájec: 1600 volt az biosban, vazze! Most nézem, hogy megint nem azt jelenítette meg, nem tudom, miért. Előfordult már máskor is (akkor restart után jó volt). Most nézem, baszki, az 1718MHz helyett is 1428-am van, na, erre varrj gombot, mitől csinálja. Ezek szerint ezért alacsony az Everest mérés is. :W Na megyek, megnézem, mit állítgatott ez a lap magától; verés lesz! :((

    Egyébként kétirányú a dolog, mert vagy feszt adsz neki, vagy uncore-t csökkentesz. :)

    Balupapa: Mindenképpen időtállóbb az i7, és ha egy ASRock X58 Extreme-et veszel 37k-ért, még olcsóbban ki is jössz. Többünknek van, igazán nem rossz lap. De bármilyen lapot veszel, került az OCZ Platinum RAM-okat!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz front3r #15006 üzenetére

    Hát így már esélyes. Célszerű az ilyen kis szarságokat kilőni, főleg, hogy több RAM-mal tudsz tesztelni nélkülük. Nekem egyébként W7 szokta kiírni, hogy túl sok RAM-ot foglal a Linx, állítsam le, ilyenkor leállítok vmi mást.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #15009 üzenetére

    (+Zájec): Rájöttem a hiba okára: Ha nagyon leveszem az uncore-t, akkor lassabban mennek a RAM-ok a biosban beállítottnál. Ez másnál is így van? :F Feltettem most uclk-t 3400-ra, szépen felállt a rendszer 1714MHz-es RAM sebességgel, most ráeresztek egy stabilitás tesztet. Amúgy Everest benchmark most sem sokkal gyorsabb, hiába az 1714MHz, nem értem. :(((

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz XoZ #15012 üzenetére

    Erről megfeledkeztem, kösztem! :R

    Erdei88: Ez erősen függ attól, milyen VGA-val, és milyen beállításokkal játszol, mert pl. egy HD4870 alatt lazán elvan az i7 alap órajelen, és még csak nem is liheg, de erős a gyanúm, hogy 5870, netán CF alatt sokkal jobban kéne dolgoznia.

    Zájec: Mert nagyon úgy fest, hogy nem igazán támogatják a tuningot.

    Shkiz0: 4db ventivel léghűtéssel is elvan egy i7, ezért volt pl. halkabb a cuccom Z600-zal és HAF-932-ben, mint a haverom vízhűtése, mert ugye az sem megy ventik nélkül jó hatásfokkal (ennyit a csöndről :P ), és a Z600 HAF32-vel jóval olcsóbb. Persze jobban hűt, ez tény, és ha azt nézem, hogy egy V10 30k, hát, kompletten tényleg nem drága 70k alatt összehozni. Én is gondolkodtam már rajta soxor, de amikor van pénz, abból valahogy mindig hardver-fejlesztés lesz. :B Mondjuk egy 9600GT alá aztán totál fölösleges izomkonfigot építeni, persze játékok tekintetében.

    Persze most jó darabig elleszek az i7-tel, szóval még lehet, hogy lesz vízhűtésem, ha csak nem hoznak ki valami játszható kódhalmazt, amihez esetleg VGA-t kéne cserélni, persze csak ésszerű áron. De most /pill a Borderlands-et (menthetetlen, hibás visszatöltős, FC2-t alázóan visszarespawnolós, szinte sebezhetetlen ellenfeles, stb.), és a többi játékot elnézve nem látok rá nagy esélyt, hogy kapon még valaha élvezhető gamát. :((( (Már az AvP-ben sem bízom, tuti az is valami konzolidiotizmus lesz.)

    Qru: Vagy hármat... :U Mindegy, én elvagyok azzal, hogy CL8-ban még Linx-ben is stabil minden tuninggal, 1680-ban is sikerült ezt összehozni, a többi meg nem érdekel. Úgyis azért vettem 1600-asakat, hogy ennyi biztosan meglegyen.

    front3r: Hát nálam XP-t többször is elcseszte az update, úgyhogy azóta nekem semmi, W7-ről is rosszakat írtak. Nem komálom, ha elb.ssza a rendszeremet egy hibás frissítés (anno akik XP-n még update-eltek, az egyikkel elvesztették a netet, így a javítást már le sem tudták szedni). Amúgy leegyszerűsítve az összes javítás lényege, hogy a rendszerben titkosszolgálatok számára meghagyott (nem véletlen a MS kormányzati támogatása az egész világon), de mások által felfedezett réseket átteszik máshová, ergo a biztonság 1%-ot sem fog javulni. :P

    Örülök, hogy hasznos a táblázat! lehet, hogy QPI/VTT fesz. emelésével elindulnak a RAM-ok CL8-ban is, ha próbáltad, akkor nem szóltam. Erre mondtam, hogy csak irányadóak az adatok, de szerintem az is segítség, hogy nem nulláról kell indulni.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Cyberpunk #15033 üzenetére

    E8400-ról sem. OK, ami használ 4 magot rendesen, ill. persze CPU és RAM tesztekben, ott van előny, de pl. játékokban az egész X58 hóbelevanc 3-4% gyorsulásra volt képes a P45-höz képest (4GHz-ig néztem).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #15036 üzenetére

    Akkor is ezt mondták, amikor megjelentek a 4 magos procik. :P :))

    Viszont valami bölcs i7 tuningguru megmagyarázhatná nekem az alábbiakat:
    Csak próbálgatom a CL7-et, hogy Linx-nek is megfeleljen, és a következőt vettem észre, auto-n hagyva a CPU feszt: Hülye lap feltolja 1.24V-ig a procit és így csak az 5. tesztben hibázik. Ha leveszem a CL8-ban Linx-stabil 0.96V-ra, akkor kapásból kidob a CL7. 0.974V-nál eljut a 3. tesztig, ott hibázik. Hangsúlyozom, ez a CPU-fesz! :Y Ha a QPI-nek adok kicsit (1.34V helyett 1.410), akkor restartol a gép kb. az első teszt végén, vagy előbb, kevesebbel nem. Ha a RAM-nak adok 1.654V helyett 1.669-et, akkor a 2-3. tesztben száll el. Akkor most mi a ménkű kell ezeknek a kurva OCZ RAM-oknak, hogy rendben menjenek CL7-ben Linx alatt is? :F :W Verés? :U Vagy adjak a CPU-nak 1.3V-ot alap órajelhez? :Y
    (Alapon van minden: CPU 2.8GHz, RAM-ok 1600MHz CL7, QPI 6400GT, uncore 3200MHz.)

    Sárpac: Egyszerű: Az Intel már a merevlemezeket is beépíti a processzoraiba, és ez az AMD-nek nem tetszik. :P

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #15042 üzenetére

    Hát éppen ez az! Jól megbonyolították a dolgot. Viszont úgy fest, hogy az új X58X bios-szal alacsonyabb QPI/RAM-fesz is elég a stabilitáshoz, mert előbbi most elvan 1.34-en, utóbbi meg 1.639-en is:

    A táblázatban természetesen módosítottam az adatokat alap órajelen, és 3.4GHz tuninggal is. Gyári hűtővel most nem nézem meg a 4GHz-et...

    Keldor papa: Hát én vízhűtéssel sem procin, sem VGA-n nem csupán 100-200MHz-et láttam, hanem ennek a többszörösét. ;)

    Qru: Ez az amúgy elb.szott Borderlands szépen használja mind a 8 szálat, ami persze nem változtat azon, hogy kb. annyi az össz terhelés (megint), amit egy 2 magos proci is elbírna. Pl. egy E8400. Majd teszek föl egy terheléses grafikon a honlapomra, aztán belinkelem ide, talán holnap.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz keIdor #15056 üzenetére

    Nézd meg a HD3870X2 vs. HD4870 tesztemben, hogy mennyivel többet tudott az X2 annál a 100MHz-nél, amit te elképzelhetőnek tartasz. :P Aztán én mondom neked, hogy :DDD Csak gyári léghűtéssel kijön egy ATI VGA-ból +70-90 GPU frontom, RAM-ból meg +150-200... :P +1X Ráadásul az nV kártyáktól pusztán léggel 20-25% tuning sem szokatlan, vagy egy kisebb ATI-tól (HD4650-ből +30%-ot hoztam ki).
    Mellesleg a léghűtéssel kihozható 4-4.2GHz-cel szemben 4.5 a minimum, amit egy prociból ki lehet hozni vízzel, és már ez is 3x100MHz.

    Zájec: Hát nálam sehogy nem akar nagyon tuningolódni, és még egy nagyokos sem mondott olyan beállításokat, amellyel komolyabb tuning menne. Neked meg megköszöntem az 1680MHz-et.
    Mentek ám azok a tesztek 4GB terhelésen is W7 alatt. AMD óta egyszer sem fordult elő velem, hogy Vista vagy W7 alatt gond lett volna az XP-n stabil tuninggal.
    A levegő nem csobog. :U :) Legalábbis szobahőmérsékleten.

    Shkiz0: Pedig az amúgy nem is zajos... :U Vagy úgy érted, hogy a kellemes vakarás helyett 800RPM-en már beletép a fülcimpádba? :F :D

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #15081 üzenetére

    Az ASRock márkás lap, és sok drágánál jobb. Tuningolni meg ugyanúgy lehet benne, mint bármelyik másikban, nem is szólva a frankó wines tuningszoftveréről.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #15098 üzenetére

    Vártam ezt a választ! :P

    dime27: 220BCLK volt nálam 3.3GHz-en, annyit tuti bír az ASRock. 225-tel nem bootolt. Hát, talán valaki majd megajándékoz egy Z600-zal + LGA1366 kerettel + 2 Cooling SWiDF2 120P ventivel... :U

    front3r: A QPI/VTT-t vedd le nyugodtan 1.34-re, nálam is stabil vele az új bios-szal. A többi, látom, ua.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #15112 üzenetére

    Erős a lap is! ;] No meg a smiley-t sem véletlenül tettem oda, hiszen nem nagyon látni, ha finomabban nyomkodom a billentyűket... :) Most nézem, nincs ott a smiley! :Y Ez van, ha szar a mobilsáv, soxor kimaradnak a figurák.

    Na de tényleg, egyrészt az ASRock is egy márka, másrészt meg én nem látom, hogy bármiféle különösebb hátrányban lenne 2X annyiba kerülő lapokkal szemben (OK, ASUS P6T Dlx-szal szemben nem 16+2, hanem csak 8+2 fázisos, de sok drágább lap sem tud többet e téren). Persze, valamivel kevesebb a beállítási lehetőség, én is tartottam tőle, de egyáltalán nem fogja vissza a tuningot az sem, az elrendezése és a szoftver támogatása meg kimondottan üdítő sok drágább lappal szemben. Persze kinek-kinek más az ízlése, de sztem éppen elég X58X tulaj van már e topicban is ahhoz, hogy ne csak én legyek jó véleménnyel erről a szériáról. :R Még nem nagyon panaszkodott rá senki. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #15114 üzenetére

    Nekem a Z600 Linx alatt teljesített 77°C maximuma elfogadható volt 4GHz-en (és még csöndes is). Ja, a lapot én 39k-ért vettem, de volt 37k is, de részemről már nyugodtan drágulhat minden! :DDD Csak az 5870-eket adnák 50k-ért...

    Zájec: Nem panaszkodtam rá, csak ti mondtátok, hogy az magas, amikor belinkeltem az eredményeket. Attól még semmi baja a lapnak, és sztem inkább Vdrop miatt van, lásd pl. az újabb biosban már a RAM-ok és a QPI is mennek alacsonyabban. No de emlékezetem szerint nem az ASRock az egyetlen gyártó, amely újabb bios-okat ad ki a lapjai tudásának javítása érdekében. ;)

    HSM: Ha másnak más RAM-jai simán mennek tuningolva ugyanilyen lapban, akkor nyilvánvalóan nem a lap a hunyó. :P

    Homer: Célszerűbb lenne egy HD5850-et, vagy ár-érzékenység esetén HD5770-et venned, lehetőleg ASUS-t, azok jól tuningolhatóak, ill. MSI-ben is van Vmod.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #15153 üzenetére

    Azt hiszem, pont CSOrbának voltak ide belinkelve jó eredményei.
    A review-kkal kapcsolatban egyet értünk. ;)
    Megjegyezni kívánom, hogy az ASUS P6T Deluxe-ban ugyanilyen tuningolhatatlanok voltak a RAM-jaim (már akkor írtam róla, amikor még szó sem volt arról, hogy anyagi okokból le kellcserélnem), akkor szerinted az is nyilván egy gagyi lap. :P Ha már a saját beszámolóknak hiszel, elhihetnéd, hogy nincs bennük több. 1680-at tudtam max. összehozni, és mindent megpróbáltam az ésszerű határokon belül.

    Acor: Ezt írtam régebben - akkor biztosan nem néztél be -, az időzítések túl rövidre, vagy a feszek túl alacsonyra vétele (RAM/QPI) okozhat ilyen problémát. Vagy javítottak a vdrop-on az új bios-ban, ezért a "papíron" beállított értékek fizikailag nem jók, vagy szimplán eqrták.

    laragirl83: Az a 12000 nagyon durva (kb. egy rendesen meghajtott DDR2 1200 sebessége), nem nálad is elveszett a RAM-ok sebessége, mint amikor nálam az alacsony volt uncore? Én lazán benéztem, Zájec szólt. :B
    Szerintem lusta szemüveget használni, és mivel 2db "!"-t tettél a mondat végére (ami magyar helyesírásban nem létezik), az egyiket "l"-nek olvasta. :)

    Qru: DDR1 azért durva! :N

    rafreeman: Abból kiindulva, hogy a Z600-am 77°C körül tudott Linxben, és hogy ez a jó kis hűtő hogyan viszonyul az ASUS hűtőihez (volt egy kis vitám P5Q topicban pár tulajjal, amíg össze nem vetettük a C2D hőmérséklet-adatainkat :DDD ), tutira kevés lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ImI87 #15176 üzenetére

    Volt szó róla, hogy nem ua. chipekkel szerelték mindet. Egyébként a 220BCLK-val nekem sincs semmi problémám, és még az 1680 is megvan, viszont ettől a +80MHz-től nem dobok hátast, teljesítményben gyakorlatilag érzékelhetetlen.

    HSM: Hát, látod, az tényleg lehet, hogy a proci a hunyó, ezt elismerem. A lapot viszont nem misztifikálom sehogy sem, ami jó, azt megírom, ami meg rossz, az nincs. :DDD Na jó, persze, hogy lehetne benne pl. S3 mód és 16 fázis (ami drágább lapokban sem alapszolgáltatás), meg más igényeknek más szolgáltatás, de amit tud, az nekem pont megfelelő, amit meg nem, arra nem feltétlenül van szükségem, főleg nem ezért az árért. :)

    Qru: És ez mos jutott eszedbe? :Y Azt hittem, ezen már rég túl vagy, sztem többen is javasolták anno... :U

    laragirl83: Nálam 1.3V-ra adott 1.280-at bekapcsolva, de nem is volt olyan, hogy load alacsonyabb lett a fesz. Szóval sztem is hagyhatnád ON.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #15191 üzenetére

    Ha Tri Kit-et vettél, cserélheted az egészet egy másik kitre. Mondjuk lehet, hogy én meg a működőképes kit-ért fizetek a szerény tuningolhatósággal, de ahogy HSM mondta, lehet a proci is a hunyó, azzal meg sokra nem megyek, mert nem fogják kicserélni azért, mert csak 1600-on viszi a RAM-okat.
    Nekem egyelőre a legfontosabb különbség a 2 lap között az, hogy míg az ASUS be sem bootolt 21x200-on, az ASRock szépen feláll, és a rendszer is működik, persze teszt majd Z600-zal, mert ahhoz a 212+ kevés volt, most meg a gyári cooler még kevesebb. :(((

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #15205 üzenetére

    Hát, anélkül, hogy fényezni akarnám, az ASRockban megvan gond nélkül (220 is), de a P6T Deluxe-omban is megvolt (ott nem néztem feljebb). Kettő közül az ASRock melegszik kevésbé.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz kulerr #15219 üzenetére

    Csak RAM-okkal, ha hozol helyette tri C-re betesztelt 1866-os Kingmaxokat! :DDD

    HSM: Bebootolás 1 dolog, stabilitás egy másik.
    Az ASRock még load 4GHz-en is elvolt 40°C alatt, pedig most nem HAF932-m van, csak egy 1szerű kis midi ház. A bordái langymelegek voltak, kézzel megfogva. Ránézésre jobbnak tűnik ez a magas rézborda, mint a P6TDlx-on a lapos fekete, asszem alu, amire már gyárilag biztosították egy 4cm-es venti felszerelésének lehetőségét, ami nyilván arra utal, hogy szükség lehet rá.
    QPI-t illetően én azt láttam, hogy ha az nem OK, akkor lazán restartol a gép akármilyen stabilitásteszt alatt, ilyenkor szoktam lejjebb venni, vagy feszt adni neki, és akkor nagy eséllyel jó lesz (vagy később restartol :DDD ).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz radi8tor #15222 üzenetére

    Akkor sem melegszik, mert ahol már melegedne, oda nem húzhatod a proci miatt, ergo sok értelme az extra hűtésnek nincs i7 platformon.

    HSM: Nekem jó, én gyári hűtővel csak szerényen vagyogatok mostanság, max. a 167x21 marad 1620-as CL8 RAM-okkal.

    190*21 csak 3.99GHz, én inkább 191X21-et használtam, az mégiscsak megvan 4GHz. ;)

    laragirl83: A RAM sebességet én kulcsfontosságúnak látom i7 platformon.
    Az én D0-m 20x200-at v. 21x191-et is stabilan vitte, bár 1.28V-on.

    Qru: Miért, működik? :F Amíg megvolt a P6T Dlx-om, én voltam az egyetlen hozzászóló...

    sniper elite: EVGA SLI-s. Én inkább ASRock mellett voksolok, abban van mind2.

    slyie: Hát, azt sok helyütt leírják, hogy ha az ember igazán ki akarja használni az X58 lapok nyújtotta lehetőségeket, akkor 3 db RAM-ot használjon (azokat is az első körben), erre még az ASUS kézikönyv is kitért. De pusztán ettől nem lehetne lassú. Kivéve persze XP-vel.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz keIdor #15270 üzenetére

    Javaslat volt a kérdés (mit lehet érdemes ASUS-on és GB-on kívül), ugyanannyi jogom van hozzá, mint másnak. A marketing meg hazugság lenne, szóval azt kikérem magamnak. :P :) :R Amúgy én sem szólok be senkinek, miért "marketingeli" a lapját, ha csak említést tesz róla, v. az eredményeiről, mellesleg nem is neked szólt a hsz. :N

    laragirl83: Hát az elég szar, mert a 200-at csak kellene vinnie neki. Más lapban nézted a procidat?

    slyie: Hát, pedig lehet.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #15292 üzenetére

    Nem keseredek el, viszont több gyártónál is láttam, hogy vagy az SLI-t, vagy a CF-t letiltja az "olcsóbb" lapjaiban. Ha meg az EVGA az nV partnere, akkor nyilván nem az enyém. :Y :P

    RAM-ok sebességét illetően elég megnéznem, hogy mit teljesítenek a RAM-jaim 1600-on v. 1400-on, vagy csak CSorBa eredményeit 1800 felett. Szóval számít az rendesen. HA nem számítana, miért gyártanának gyorsabb RAM-okat? :F

    laragirl83: Nálam az RAM-ok miatt nem ment (amiatt is gondoltam inkább azokra, semmint a procira a tuningolhatóság hiánya miatt), mert ha a sebességüket lejjebb vittem, utána rögtön működött, de akkor meg mi a francnak? :(

    kulerr: Nyitni kéne egy "pangó" topicot, ahol lenne pörgés, ha másutt nincs. :U P5Q és HD48xx azért megy rendesen, hála az olvasni és keresni tökéletesen lustáknak. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz A_Papa #15302 üzenetére

    Ez RAM-hibára utal, ergo az említett teszteket jól rá kéne gyúrni a memóriákra (vagy csak default beállításokkal futtattad, nem mindent terhelve?), mert az, hogy egy teszt sokáig fut, nem feltétlenül mérvadó.
    Nálam 0.96V-tal megy az alap 2.8GHz, 1.088-cal a 3.4GHz-es tuning stabilan (ezek, ha jól rémlik, általában kelleni szoktak), te meg nem írtad, hogy konkrétan mennyi is az alulfeszelés nálad, így nehéz válaszolni a kérdésedre.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz A_Papa #15304 üzenetére

    Az sok. Ott valami más bibi lesz.

    laragirl83: Csak kisebb az esély, de semmi nem kizárható. ;)

    kulerr: Hát nekem RAM-ok miatt 3.4, bár 3.5 menne, csak nem akarok az alacsony feszeknél picit sem többet adni. RAM-okat nem csupaszítom le.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #15323 üzenetére

    Tudtommal MSI-nél külön van CF + SLi lap, de efféle "márkákkal" egy ideje már nem nagyon foglalkozom. :DDD
    Miért ne tennék be? Hát, hogy fizess érte. :P Mert biztos van olyan is, aki fizet olyasmiért, amit egyszer már kifizetett a chipsettel a lapban... :U Amúgy egy kiemelten vagy ezt, vagy azt támogató lapban én nem nagyon tudok megbízni, főleg, hogy még a nem kiemelt támogatásokkal is éppen elég baj van. :(((
    Ja, kellene is gyártani valami DDRI-es X58 lapot, nem is tudom, miért nem jutott eszébe senkinek... :U :D (Na most Qru-tól lehet, hogy kapsz a fejedre... :P )
    Hát, nekem csúcs kártyáim voltak az adott időszakban (1950XT, HD3870, HD4870), és mindegyiknél volt jelentősége akár a RAM-ot emeltem, akár a GPU-t.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #15327 üzenetére

    Hát, gyakorlatilag nem (3870), benchmarkban viszont kimutatható volt.

    laragirl83: A sok opció tényleg csak összezavarja a tuningot, nálam is attól kezdve lett stabil az ASUS P6T Dlx, hogy a sokadlagos időzítéseket, és egyéb apróságokat hagytam a francba. :DDD

    Zájec: Pedig tutira egyszerűbb volt az LGA775 tuningja, én is azt mondom. :B :R Talán a beidegződéseink rabjai vagyunk. :U

    Arcoss: ASRock a CPU-hőmérsékletet mutatja, RTemp pedig a magokét. Everest mutatja mindegyiket, csak az meg összekeveri a lapon mért hőmérsékleteket. A 45/60°C eltérés viszont nagyon sok a magok és a kupak között, a hűtőd viszi el ilyen jól a meleget a prociról? Magok és kupak között sokat nem tudsz tenni egyébként alapon, terhelés alatt a 60°C körüli maghőmérséklet normális. Ha majd tuninggal jobban melegszik a CPU, elméletileg kisebb lesz a kükönbség is.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Zájec #15352 üzenetére

    Én meg pont azt, hogy nekem, meg pár más ex-wolfisnak pont nem. :B Egyébként megvan az ASRock-ban is az S3 mód, csak máshogy kellett beállítani, mint az asus-oknál (asszem suspend to RAM letiltása volt), szóval én végképp elégedett vagyok az X58 Extreme-mel. Ha még újabb bios-okkal még lejjebb mennének a feszek, az ellen persze nem tiltakoznék, de így is az ajánlott alatt megy minden, tuninggal.

    tomic: Nem túl magas RAM-fesz volt, és sérült valami? Bár ilyen hamar... Én nyugodt szívvel ajánlom az ASRock X58 Extreme-et, de nálam a p6T Dlx is rendben volt, csak 2x annyiba kerül. A többiek majd szólnak, miért "sztárolom" az ASRock-ot, de nekem csak ezzel a két lappal van közvetlen i7 tapasztalatom.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz tomic #15437 üzenetére

    Akkor bizony a gyártóval kell felvenned a kapcsolatot.
    Miért akarnád eladni? :DDD Mire ezt eladnád, már senkinek nem fog x58 lap kelleni (én legalábbis 3 évre terveztem az i7 konfigot, akörül eddig minden Intelem kihúzta, E8400-at is csak jó váltás-lehetőség miatt cseréltem le másfél év után). Amúgy meg elég csak berakni pár tesztet, hogy mit tud.

    Zájec: Egyszerűen idegen a beállítás, no meg sztem itt az OCZ-kkel (vagy mint HSM mondta, a CPU memvezérlésével) vannak tuning-gondok. Wolfinál én nem adtam 1.96-nál többet a RAM-oknak, nyugodtan ment a cucc EPU-val, ami ASUS P6T-n garantált fagyás volt nekem, ill. P5Q-ban lazán ment a tuning, ezzel meg mindig játszani kell, hogy a RAM-ok 1600 körül maradjanak. Szóval lehet, hogy a kifogott hardver miatt, de számomra a Wolfi tuning volt laza.

    HSM: Nálam erős tuninggal sem melegedett 52°C fölé a P6T Dlx, igaz, az még HAF932-ben volt, ill. azon még ventit is lehetett volna NB hűtőre tenni. ASRock szépen elvan viszont tuniggal is 37°C alatt.

    Viszont a VGA rendesen tudja melegíteni az NB-t, így volt ez mindkét X58 lapomnál! ATT-t feltéve, és a VGA-t idle leszabályozva 5-6°C-ot csökkent még az egyébiránt hűvös ASRock hőmérséklete is! (VGA hő 55-62°C-ról csökkent 39-42°C-ra)

    vhunor: Nézz rá a VGA-ra is!

    sec0nd: Jobb tömörítők minden magot használnak (de még a 7zip sem indet és maximálisan), de programokban is lehet állítani, ill. eszközkezelőben az affinitásnál lehet próbálkozni. Játékokra totálisan elég ma egy E8400 még a legerősebb VGA-k alá is (max. grafika persze), illetve alkalmazásoknál is erős tuninggal; több magos proci nálam videokódolásnál hozott erős gyorsulást, de a kódoló progim még így is csak akkor terheli az összes magot teljesen, ha egyszerre legalább 2 filmet kódolok, más szerkesztők még ennyire sem. Szóval bárhogy hájpolják a 4 magot, lényegében ez még mindig a jövő technológiája, ahogy az Intelnél is fogalmaztak, kevesen tudnak a világon 2-nél több magot rendesen kihasználó szoftvert írni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz vhunor #15457 üzenetére

    Ez mind szép, de hány fokos is a VGA-d? :F

    dime27: 4 magot kihasznál, 8-at nem! :DDD

    Homer: RAM-ok támogatása megvan? (QVL) Bios-t frissítettél? Ill. rossz időzítésnél v. alacsony fesznél lép fel ez a hiba. Everest és CPU-Z is látja, még sincs ott a Ram.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz front3r #15487 üzenetére

    Bő 1 hete nincs netem, erre ott egy rakás új bios... :N Nálam ASUS-ban volt sok beállítással RAM-eltűnés. Attól persze RAM-hiba is lehet.

    Henk: DDR3-nál az időzítés nem számít, a sebesség annál inkább.

    HSM: Nem értelek. Mindent alapra állítva 1600MHz-en mennek a RAM-jaim 1.639V-tal. No tuning, ahogy mondanád... :U

    Arcoss: Hülye az Everest az ASRock-hoz. Az az állítólagos 127°C AUX érték akar lenni, de sehol nincs ilyen. Tuninggal az említett hőértékek már jók. Az én méréseimet megtalálod a honlapomon a teszteknél v. logoutomon.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #15995 üzenetére

    nem aktuális

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz treend #16002 üzenetére

    Állítsd default-ra az OCT-t, vagy kapcsold ki az auto indítást, ha aztán is baj van, akkor bios-t vissza.
    A 70°C nagyon sok, nálam 40°C körül van Intel stock cooler-rel idle, terhelve 54°C-ig megy fel alap órajelen. Igaz, 0.96V-on megy. Auto feszen semmiképpen ne hagyd, mert a lap 1.2V fölé is felviszi, teljesen szükségtelenül, és akkor bizony nagyon melegszik a proci, elképzelhető a 70°C is erős terjhelés (pl. Prime) alatt.
    Igaz, hogy auto-t kikapcsolva nem lesz fesz. szab., de takarékosabb végig 0.96V-on járatni a procit, mint 0.94-1.25V között (auto-n nálam ezen intervallumban dolgoztak a lapok).
    Az alaplap szépen elvan 30-40°C között, annak a hűtése miatt sokat nem érdemes aggódni.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz treend #16023 üzenetére

    Már írtam itt, és a lap topicjában is, hogy az Everest összekeveri a hő- és a venti-értékeket. Az OC Tunerben nézd meg, mi micsoda, az alapján írd át az Everest-ben.
    Az a 12x°C CPU pl. egy nem létező, "AUX" érzékelő, az alaplap a CPU-hő, az AUX meg az alaplap.
    Szóval nem a lap gázos, hanem az Everest hülye. :)

    ...

    Nálam semmi nem cicereg v. zörög...

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz dime27 #16057 üzenetére

    Milyen betegségekre gondolsz? Amióta rájöttem, hogyan kell az S3 módot ennél a lapnál bekapcsolni, nekem végképp semmi bajom vele. Hogy az Everestbe nem építik be a támogatását, arról nem az ASRock tehet.
    Azt hiszem egyébként, a különböző gyártók legkülönfélébb lapjait elnézve, hogy az ASRock az egyetlen "okos" cég. :) Na, ezért majd kapok a fejemre:DDD , de tényleg az ASRock lapoknál látszik folyamatosan, hogy egyre inkább törődnek a hardverrel és a felhasználókkal is, miközben a nagyobb nevek gyakran tojnak az emberre. Emléxem, anno P5Q topicban hányan tárolták a polcon a lapjaikat, amíg végre használható bios jött ki, a GB kiveszegeti a venti-szabályozást, az MSI meg akkora hányadék (volt Intel és AMD lapom is tőlük), hogy azokkal már nem is foglalkozom.

    HSM: A 21X simán megy, pont úgy, ahogy a 20X, ha azt állítod be. Sem a P6T Deluxe-ban, sem az X58X-ben semmi problémám nem akadt a 21-es szorzóval (ill. ASUS nem bootolt be 21X200-on, de 21X191-gyel semmi gondja nem volt, szóval ott sem a szorzó volt a gyenge pont). ASUS-t nem néztem, ASRocknak meg nem gond a 220BCLK sem. Lehet, nem szerencse, hanem megfelelő lap kell, és persze a proci is lehet hunyó, de hát neked GB lapod van, ugyebár...

    S.O.S.: Azt hiszem, az Enhanced P-State-et, vagy mit kapcsoltam be (de biztosan a CPU-beállításoknál), akkor játszott nálam is ilyen 22-es szorzóval. Persze, nem megy annyin, csak a tesztprogik sokallnak be tőle.

    laragirl83: Linx egy érdekes állat, főleg, hogy pl. IBT-vel teljesen kitesztelt rendszer teljesen OK. Természetesen én is belövöm Linx-re a gépet, de teszteltem olyan beállításokat hetekig, amelyeken Linx-hiba előfordult, és agyonterhelt rendszerrel sem volt semmi hiba.

    Boldog Karácsonyt minden i7-tulajnak!

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16093 üzenetére

    Már megint ez a kisebbrendűségi komplexus. :N Sehol nem istenítettem az ASRock-ot, ráadásul éppen azt írtam, hogy az ASUS-nak sem volt gondja a 21X szorzóval (és saját tapasztalatom alapján csak e két márkáról tudok nyilatkozni); vagy akkor b.ssz már le az ASUS istenítéséért is, légyszí! :P
    20+1=21 Megj.: nálam, hy turbo ON, sehol nincs 20X szorzó.

    gV: Átírtam a megfelelő értékeket, onnantól kezdve tojok az Everest hülyeségeire. :DDD

    ADAM1337: Win7-en (főleg, ha x64), jobb eredményt kell produkálnia a 3DMark06-nak, már ha valakit érdekel ez az elavult, és ilyen szempontból tökéleesen értelmetlen tesztprogram.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16121 üzenetére

    Csak panaszkodtál a tuningra, és láttam, hogy GB lapod van, amellyel másnak i volt gondja. Ha jól emléxem egyébként, elég jókat írtam az ASUS-ról, amikor még az volt. ;) Az meg sztem továbbra sem istenítés, ha leírom, hogy valami OK bármelyikben. :R

    gV: Ezért írtam a hibajavítást itt, és az ASRock X58 topicban is. ;) Bárki (hittem én :B ) megtalálja a keresővel.

    Szatesz: Sztem 220BCLK már jó bármelyik procitól, bármilyen lapban, HA stabil. Az uncore-ok az én lapjaimban 3900 körül mentek el. 220BCLK-val az ASRock-ban volt 3962, 200-assal 3880 ebben és az ASUS-ban is.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16160 üzenetére

    Mennyi a nagyon meleg? Kizárólag tájékoztató jelleggel: az ASUS lapom 53°C-ig is felmelegedett, az ASRock-ot viszont még nem láttam 45°C fölött. Mindkettő 4GHz terhelésnél stress-teszt alatt, ráadásul az ASUS HAF-932-ben volt, az ASRock meg egy egyszerű midi ATX-ben van, illetve az ASUS-ban Z600 volt a CPU-n (CPU: 74°C), ASRock-ban meg csak egy Hyper 212+ (CPU: 94°C).

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz ADAM1337 #16163 üzenetére

    Tudtommal az ASUS sem pont a NB-t méri, hanem valahol a VGA mögött, ráadásul kézzel megfogva is az ASUS NB blokkja meleg volt, az ASRock-é meg langyos (egyébként, ha megnézed, eleve vaskosabb az ASRock blokkja, ráadásul tiszta réz. Elfeledtem, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ASUS lap 4-6°C-kal melegebb szobában teszteltem, amitől persze az még mindig melegebb, hiszen a proci is hűvösebb volt, valamint a ház is sokkal jobban szellőzött.

    Nippon: Esetleg hiányzik egy fájl, vagy nem állítottad be, x86 v. x64 módban fusson?

    HSM: Hát, akkor tényleg nem sok, feltéve, hogy a belső hőmérsékletet is jól látja az infra. Mondjuk tudtommal ez elfogadható üzemi hőmérséklet a cuccnak.

    Mindenesetre megnézem, hogy az új LinX mit művel CL7-es RAM-okkal, mert csak annak volt baja velük.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz HSM #16168 üzenetére

    Értem, csak erre voltam kíváncsi. Esetleg valamilyen ipari, lézeres hőmérő segíthet... :DDD

    somasz: Ha leáll a gép, nagyon messze vagy a stabilitástól, ott még nem keveset kell kísérletezni. Előfordul egyébként túl magas értékekkel is, nem csak túl alacsonnyal, különösen, ha vmi feszt tettél magasra.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Nippon #16172 üzenetére

    Ez programhiba, nálam is csinálta.

    ADAM1337: Nem egészen, mert a melegebb szobát ellensúlyozta a HAF932. Írtam egyébként, hogy meg is fogdostam a lapon a cuccokat, és érezhetően melegebb volt a P6TDeluxe.
    Hát, az biztos, hogy az egyik legokosabban tervezett lap a szegmensben (most majd megint lecsesznek, hogy sztárolom :B ), direkt úgy, hogy minden kábelt be lehessen kötni, és egy hosszú VGA se akadályozza a szerelést, ráadásul a CFX is teljesen kihasználható (ebben a kisebb házban sem volt gond elvezetni a kábeleket a légáram útjából), ellentétben pl. a P6T Dlx-szal, illetve jó helyen van a PCI-EX1 slot, míg más lapoknál a legtöbbször a VGA alá teszik, vagy ha 2 van, akkor mindkettőt oda, aztán az egyiket a VGA hűtőjétől nem lehet használni, a másikba meg, ha teszel valamit, akadályozza a VGA hűtését. :((( Vagy pl. 5 szabályozható FAN-slot van a lapon, amelyekből 4 0-9, 1 pedig 0-4 között vezérelhető, azaz 10-féle különböző hűtési mód van. Én max. az ASUS 16 fázisos tápellátását sajnálom, no meg azért a P6T Dlx-nak azért van egy ütős design-ja, de pl. számomra (+ szerintem más X58X tulajok számára is) az ASUS rengeteg extra bios-beállítási lehetősége teljesen fölöslegesnek tűnik. Az persze majd az idő múltával derül ki, mennyire bírja jól a strapát, de az ASUS-hoz csak 1 év gar-t kaptam, ehhez 2-t.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Nippon #16192 üzenetére

    Más tesztprogramot használni.

    ADAM1337: Dirt játékok nem mennek HT ON, ami főleg a 2. részt illetően "remek", szóval hiába alapfunkció, és megy vele sok minden, ha még ma is szar szoftvereket írnak (ja, de DX11 bezzeg van benne).

    Cyberpunk: Attól függ, mivel nézed, mert nem minden program törődik vele, ilyenkor pl. csak 4 szál dolgozik. De pl. egy Nero Vision HT OFF 4 magot használ 50-70%-ban, HT ON viszont 5-öt, és bizony egy videokódolás 12-13 percről lemehet 7-8 percre is, azaz többet gyorsul HT ON, mint ami a magok kihasználtságából következne.

    HSM: Na ja, HT-vel megint ki jön az, kik tudnak programot írni, és kik azok, akik csak úgy tesznek. :DDD

    Sárpac: És ez hozzáférhető?

    Hot CPU Tester Pro-t próbálta már valaki? Elméletileg sokkal durvább minden másnál, de nálam egy komoly stress tesztre kb. 6 és fél órát írt ki, szóval inkább kilőttem. :DDD

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Sárpac #16232 üzenetére

    Köszi, van partíciómentésem. Egyébként ahány lqrt programot kiadnak, mi félnivalóm lehet egy béta verziótól? :DDD Pl. ha W7-re feltelepítem a Snagit-et, akkor a Nero-ban nem tudok a vinyókon tallózni, mert lefagy a progi, nem is kell futnia a Snagitnek. :U :F

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

  • katt777

    félisten

    válasz Qru #16261 üzenetére

    Ahányszor PC-Geartól próbáltam venni valamit, sosem volt náluk, ráadásul bizonyos termékeik nem kicsit drágák.

    Úgy élvezem, amikor igazam van, és az idő engem szokott igazolni. :P A 0.6.4-es LinX-nek ugyanis semmi baja a CL7 időzítésekkel. Tök ua. beállításokkal futtattam az újat és a régit tegnap. CL8-cal szemben viszont kell neki a gyári 1.65V, 1.64-gyel nem éri be.

    Az a LinX teszt volt a szar, ahogy megmondtam anno, miután láttam, hogy azon kívül minden stabil. Most már lehet használni tesztelésre. :) Megnézem majd 3.4GHz-en is.

    ADAM1337: A Z600 meg nem kicsit halkabban. ;) Ventiket meg az ASUS és az ASRock is pöpecül szabályozza hardveresen.

    HSM: Az ASRock-ban 10 fokozatú skálán lehet állítani 4 db venti fordulatát (csak az 5. - SysFan2 - 5 fokozatú valamiért), ami azt jelenti, hogy bár nem adhatod meg a max. fokot, de Windowsban kitesztelve nyugodtan kiválaszthatod, melyik szabályozás a legjobb, ugyanis pár °C eltérést jelent mindegyik a maximumokat illetően. És azért írok szabályozást, mert nem fix sebességen teker, hanem a megadott profil szerint (ahogy elvárod, lineárisan) növeli a hűtési teljesítményt a megadott minimum hőértéktől. Annyi hátulütője van azért a dolognak, hogy magasabb fokozaton az alap hűtés is erősebb, szóval ez sem tökéletes, de nem hiszem, hogy egy Z600-zal egy HAF932-ben ez különösebb zajt jelentene. :DDD Sajna most gyári hűtőm és egyszerű midi házam van 12cm ventikkel, de alap órajelen így is csöndes a rendszer Level06 hűtés-beállítással. Everest szerint olyan 100RPM-enként gyorsítja a ventiket egy közepes beállításon.
    A Giga már rég kivette az egyéb ventik támogatását a lapjaiból, örülj, hogy a CPU-é megvan. Anno jó pár ex-GB-os jött P5Q topicba.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák