Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blaca83

    őstag

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérném egy Acer XB270HU Predator monitorral kapcsolatban.

    A monitor tökéletesen működött eddig és mivel grafikai munkára is használva van ezért bekalibráltattam.

    A hazaszállìtást követően összedugtam a gépemmel és nem ad képet. :(

    A bekapcsolást követően megjelenik az ACER és az NVIDIA logó majd kiìrja, hogy "No Signal" és elsötétül a kép.
    Semmi életjel....!

    Végig próbáltam az 1080TI kártyám mind a 3 Display portját és az alaplapit is de ugyan az történik.
    A monitoron pedig egyetlen DP van, úgyhogy más lehetőség nincs is amivel kísérletezni lehetne.

    A kalibrálast a boltban használatban lévő kábellel csinálták, itthon pedig egy komolyabb Delock van amivel ezelőtt tökéletesen ment.
    Ezt itthon hagytam véletlenül, azért nem ezzel végezték el a műveletet és sérülés sem keletkezhetett rajta mert itt volt az asztalomon.

    Tapasztalt már valaki ilyet?
    Van ötlete valakinek mi lehet a baja?

    Köszönöm

    A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

  • blaca83

    őstag

    Köszönöm mindenkinek a segítséget és a hozzászólásokat! :R :R :R

    Megoldódott a dolog de én ilyet még nem tapasztaltam.... :N
    Egy barátommal sikerült mindent kitesztelni rendesen szervizben,de így is majdnem hülyét kaptunk.

    1. Először rádugtuk egy másik számítógépre a monitort aminek van DP-ja és elsőre ott sem mutatott képet. De többszöri apróbb mozgatás után bevillant a kép és állt a Windows.
    Így már kiderült, hogy a kábellel biztosan van valami gond. Elkezdtük finoman mozgatni, kocogtatni a kábelt és szerencsére nem a monitorba csatlakozó oldalon, hanem a VGA oldali részen elment majd visszajött a kép.
    Olyan volt, mintha a kábel súlya miatt valami probléma lenne az érintkezéssel.
    (Delock [link] kábel ment a kukába és egy "NoName"-et kaptam hirtelen ami kéznél volt)

    2. Az új kábellel tökéletesen indult az idegen géppel összekötve. Többször is hagytuk hogy felálljon a Windows. Újraindítást vagy kikapcsolást követően hiba nélkül megjelent a kép.
    Ekkor azt hittem, hogy minden OK. (De nem :( )
    A saját gépemmel és az 1080 TI-vel összekötve sajnos ugyan az a kép fogadott. Indítás után Acer logó, majd sötét képernyő + "No Signal". :Y

    3. Ezt követően az alaplapon CMOS Clear, majd minden lehúz átnéz és vissza...!
    A gép indítását követően már a BOOT képernyőig jutott, majd mikor indította volna a Windows-t akkor ismét fekete képernyő és "No Signal".

    4. A megoldás az volt, hogy be kellett lépni rendesen a BIOS-ba, majd onnan továbbléptetni és utána már rendesen betöltött a Windows és folyamatosan volt kép a monitoron.
    Gyakorlatilag így nem szívatott meg a rendszer az elmúlt 10 évben, de akkor már ezen is túl vagyunk. :)
    Most kezdhetek majd mindent újra belőni a BIOS-ban is, de legalább színhelyes a monitor és ha mindennel kész vagyok akkor lehet rajta dolgozni. :)) :C :C

    A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

Új hozzászólás Aktív témák