Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Proci85

    senior tag

    Sziasztok!

    Tavaly nyáron Corában vásárolt Philips 170S tipusú 17"-os TFT-m a következőt müvelte:
    Gép bekapcs, rendszer bootol, mire visszajöttem sötét kijelző, power led nem világit...nyomkodom a power gombot de semmi. Tápja ki-be, monitor kábel is lehúz, nagynehezen kaptam no signal képet, utána vissza is jött a kép, de..
    Power gomb nem megy, effektive kikapcsolhatatlan. Ha megnyomom rajta az fényerő szabályzót v. az OSD menü gombot, egy pillre feketére vált (power led kialszik) majd visszaáll a kép és led is. Legutóbb felcsavarva maradt a fényerő, igy most majd kisül a szemem. Kicsit el is van csúszodva vizszintesen, de azt sem lehet beállitani és ami a legvészjósabb: bootot követő néhány óra múlva ismét elment a képe. Csak úgy sikerült visszahozni ha a gombjait együttesen lenyomom (pl.4-t). "Kikapcsolni" is igy tudom.

    Természetesen a garanciája augusztus körül lejárt....:(
    Szünetmentesről és fesztúllökés védett elosztóból ment, tehát ezt az oldalt kicsit kizárnám.

    Mit lehet tenni? Tapaszt vki ilyesmit? Ha netalántán találok beállító programot, az a monitorba menti a beállitásokat vagy mindig kell h fusson? (linuxot használok és az arra valóban még nincs benne ez a tipus). De a megmagyarázhatatlan offoláson ez sem segitene:-/
    Előre is köszönöm a segitséget!

  • Proci85

    senior tag

    válasz Eliaah #1485 üzenetére

    - max. felbontás: 1680 x 1050 pixel

    ebben használod?

    Nálam 17"-os optimális felbontását nem birta rendesen a videókártya, ettől a gép érezhetően lassabb lett. Na most a tiéd még nagyobb felbontást követel optimális képminőséghez, ahol 1pixel = 1 képpont, lehet h nem birá a vidikari?

    Próbáld lentebb csavarni a felbontást.
    Ha nem full-screenen hanem csak kis ablakban nézed, úgyis kockás?

    Azért tegyük hozzá ekkora képernyőre kinyújtani a filmet nem kis különbség mint kisebb kijelzőre.
    Ezek jutottak hirtelen eszembe...

  • Proci85

    senior tag

    válasz qMAGICq #1487 üzenetére

    vásárlás előtt gépre rákötitek (gondolom lesz ott elég). Paint indit, RGB +FF szineket sorra berakot háttérnek és végignézed. kb 5perc és legalább elvitelkor jó lesz. Philipsnél ezt csináltam, azóta sem volt egy pixelhibája sem (kopp-kopp-kopp) csak most valszeg a vez.panelje xart be:(

Új hozzászólás Aktív témák