Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo128

    aktív tag

    Hellótok,

    Van egy Yakumo TFT 19" DXT monitorom. A probléma az lenne, hogy amikor hazajövök és beülök a gép elé, bekapcsolom a gépet, a monitort és el kezd villogni a kék power ledje a monitornak. Kikapcsolom a power gombot, bekapcsolom semmi. Ugyan úgy villog. Kihúzom az elosztóból, egy idő után kikapcsol, visszadugom a kábelt, megint elkezd villogni és nem jön be a kép. Aztán 1 bő óra és bejön a kép és rendesen működik tovább. Volt már olyan is, amikor délután 15-kor bekapcsoltam, és 20óra előtt pár perccel jött be a kép.

    Ha a monitor nem kap a géptől jelet kb. 1óra után elkezd villogni ismét. Már nagyon idegesít, és már a ...... kivan vele. :W :W :W
    Ismerősöm azt mondta, hogy lehet a monitor tápegységével van a gond, és elég lenne azt kicserélni, de mivel a közelben nincs olyan ismerős, akinek ilyen tápegysége lenne a gépéhez, így csak holnap tudom megnézni. Valóban ez lehet a baj? Nem akarom szervízbe vitetni, és 10ezerért megjavíttatni. (főleg, hogy 20ezer volt, és mostanság tervezek beújítani egy újat is...) Kb. 2éves, vagy 3, eddig semmi gond nem volt vele. Amikor megvettem ismerőstől használtan, már akkor is volt rajta egy pixelhiba, azért volt ilyen olcsó.
    Kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít :(( :F :W :W

    ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

    gölmétcsül ©

  • Ricardo128

    aktív tag

    válasz Whaazzup #6029 üzenetére

    Hát 5ezret simán kiadnék érte, de az a probléma, hogy Hajdú-Bihar megyében lakom :/
    Azért köszönöm
    :(

    [ Szerkesztve ]

    gölmétcsül ©

  • Ricardo128

    aktív tag

    válasz drazse #6034 üzenetére

    Nem értek annyira a monitorokhoz, de ha helyedbe lennék, akkor megvárnám amíg betölt a Windows (azaz amikor fekete marad a kép), majd a monitoron megnyomnám az Auto gombot. Ez automatikusan átállítja a megfelelő képfelbontást.

    Vagy rákötném először is egy nagyobb felbontású monitorra, ami megbírja jeleníteni a felbontást, és azon a monitoron visszaállítanám 800*600-ra, majd visszakötném a régebbi monitort.

    gölmétcsül ©

  • Ricardo128

    aktív tag

    Sziasztok,

    Van egy Yakumo 19" DXF monitorom. Amikor áram alá helyezem, akkor a power led kéken villog és nem kapcsol be a kép. Kell várni rá 1órát, vagy többet, amíg bejön a monitor. Ez így volt pár nappal ezelőttig, amikor haverral szétszedtük teljesen a monitort. Semmi szemmel látható problémát nem találtunk.
    Egy olyat, mint a winchesterek lévő "jumpert" találtam, 5V-on volt. Átraktam 12V-re; összeszereltük a monitort, bedugtuk. A led egyből felvillant, mintha rendesen bejönne a kép, csak amikor bejött a windows a kép sárgán elkezdett nagyon gyorsan ugrálni. Átraktuk 12-ről 5-re, és ugyan az a baja, mint ami eddig volt. Várni kell rá, de már nem órákat, hanem fél órát, háromnegyed órát. Félek, hogy ez idővel nőni fog, ezért szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a probléma gyökere?
    Szervizbe nem akarom vinni, mert pár hónap és veszek új monitort, de addig bírja már ki, könyörgöm.

    Olvastam róla máshol, és lehet, hogy a táppal van a baj, van multiméterem, de nem tudom, hogy hogyan mérjek vele feszültséget. Kaphatnék egy kis segítséget?

    Előre is köszönöm,
    Richárd

    gölmétcsül ©

Új hozzászólás Aktív témák