Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mihape

    csendes tag

    válasz attis71 #1608 üzenetére

    Szia,

    Szinte 100%, hogy a sorvisszafutás kondenzátorának kapacitáscsökkenése okozza a jelenséget, minél előbb ki kell cserélni, mert ha nem akkor tönkrevágja a sorvégfok tranzisztort. Vagy 1db kondi, vagy 2 db párhuzamosan kötve, a feszültségtűrése viszont olyan 600v vagy 1200v feletti.
    (egy szervizes mondta ezeket a komoly dolgokat, de az óradíj elég borsos így nem vittem be hogy beigazolja.)

    Ha még nem ugrott teljesen össze a kép (mint az enyémen) akkor van esélyed megúszni egy sima kondicserével (100HUF-os tétel)
    10 60 55-ös monitorról valahol olvastam, de már nem találom a linket, hogy két kondi van párhuzamosan kötve egy 2,2nF/600V-os és egy 3,3nF/600V-os. A 3,3nF-osat kellett cserélni mert 1nF körülre leesett a kapacitása. Csere után megjavult a monitor.

    Nem tudom mennyire vagy jártas a monitorok, TV-k belvilágában, de minden esetre szólok hogy vigyázz mihez nyúlsz szétszedéskor!!! :Y
    A kondikban lévő nagyfesz kikapcsolás után is kellemetlenül nagyot tud csapni, hiába hogy akár már fél órája kihúztad a konnektorból!!!!

    Remélem sikerül megjavítanod és ne felejts el beszámolni az eredményről!
    Üdv:
    Mihape

Új hozzászólás Aktív témák