Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Orlin #4231 üzenetére

    és ez mitől sziklakert?:)
    szépen összehordod egy kupacba, feltöltöd az alját földdel - ha üregesen hagyod be fog költözni oda sok minden -
    aztán növénykékkel amik szeretik az ilyen élőhelyet benépesíted
    nálunk olyan volt hogy dombocska köré rakták fel a köveket - falai nyilván ferdén voltak a dombnak -
    és a kövek közé sziklakerti növénykék mentek, az ágyásba meg szép virágok - középütt meg egy leander volt -

    szerk:
    építettem egy kisebb kertet kövekből - tényleg pici, 50x50cm körüli
    na azt üregesre hagytam
    egyszer egy pókszázlábú szaladt ki mikor nyakon öntöttem vízzel a növényeket - 5-10cm-es rohadt dög, köpni-nyelni nem tudtam pár másodpercig ( : -
    de volt egér is - vagy patkány, elég nagy volt :d -
    gyíkot szívesen láttam volna, de az nem jött

    szerk2:
    ha már ilyen dobáljunk szét köveket feelinget építenék, akkor tégla
    szépen síkba raknám, lennének közte ágyás szigetek, akár magasítva
    de szép téglával
    kertbe is raktam, semmi bajuk nem volt
    sok helyen olvasom szétfagy, jól bevált régi téglát kell venni, ami pár évet kinn volt ellesz később is, aztán még egy impregnálás neki
    anno háznál több év után sem mentek szét a téglák, abból volt járda rakva, impregnálás talán akkoriban az usa-ban már létezhetett, nálunk biztos nem:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • justmemory

    senior tag

    válasz Orlin #4231 üzenetére

    Az, hogy kavicsos, sokat nem számít; laza vagy kötött, esetleg homok, tőzeges, vulkanikus, anyagos, stb... ezek alapján is kell választani fajtát.

    Ez a sziklakert - ahogyan a többiek is írják - nem kimondottan az; de persze ilyet is lehet és szép az is.

    Más: érnek az eprek, ez a héten az ötödik ilyen szedés :)

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák