Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1950 üzenetére

    kombinált ültetés alatt azt értettem hátulra pl borostyán, ott nem fontos a mélység, 20-30cm-en is elvan, max pakolgatni kell az indáit, ahhoz azért sok idő kell, h nagyon megugorjon
    szomszéd háznál van egy nagyon öreg, 20-30-40 éves is lehet, 4-5m-rel a mi épületünk szintje alatt kezdődik a szomszéd épület, nemhogy hozzánk jött fel, hanem már a tűzfal tetején van, kb 15m, rengeteg indával, de ő nem ma kezdte ( : fiatalon nagyon könnyen kezelhető, csak rakosgatni kell az indákat merre menjen, ami felesleg az levág, az öregnél is úgy csinálom, mert ha rajta múlna a világot is befonná
    elé meg egy pampafű, és télen-nyáron lenne takarás, nyáron pedig a pampafű látszana csak
    ha már pampafű, tegnap döbbentem rá h engem jól átvertek tavaly ((( : rózsaszín virágút vettem, idén meghozta a virágot, akkor sem esett le h nem rózsaszín, hanem a natúr verzió, fitoland oldalát nézegettem akkor esett le :d
    ez kb 1,5 hetes kép, azóta már fél m-es a buga, van rengeteg friss képem, de úgy látom megtelt a havi feltöltési limitem ( : ezüstös pampafű
    egy kis tuja halt meg a kert legelején, a belső szegletbe csináltam egy mini sziklakert szerű dolgot tujákkal és a vörös korallberkenyével, sajnos a szomszéd srác nem gondozza úgy őket mint én, és mindig én sem tudok ott lenni, egy embernek pedig sok a kánikulában maga a locsolás is
    a gömb tuja egészséges, gyönyörű, van egy párja is kicsit fentebb, az valamivel kisebb
    a pampafű maga alatt mindent elnyom mikor már elég nagy, nincs esélye megtelepedni semminek, előző hsz-ben elírtam, nálunk 2-3m a magassága és kb 2m a szélessége, jelenleg a "törzse" már több mint fél m átmérőjű, ahhoz képest h a fitolandos néni tavaly azt mondta nem főg nőni az ültetés évében, már tavaly őszre is megvolt a 2m magassága
    sajnos szűkös volt a bügyé' - jogilag nem az én kertem, csak egyébként ( : - , ha rajtam múlt volna sokkal gazdagabb lesz a kert, de ezért a pénzért is állandóan birkóznom kellett folyamatosan, de ha összejön akkor folytatom a kertet, még több fű lesz, szavanna sarok ( : és egy bambusz is jó lenne a pampafű mellé a sarokba, dézsában

    talajtakarónak a csenkeszt választanám, örökzöld, alacsonyra nő, viszont terjedelmes, bár akkorákat ami nálunk van még nem láttam sehol, a legnagyobb legutóbb 80cm átmérőjű volt, a zöld csenkesz sztem valamivel szebb mint a kék, bár ez szubjektív, növésük is kicsit eltér, de nyírni nem kell őket, itt szépen látszanak egymás mellett, a méretük az nem, de csnáltam egy dobozzal képeket, amiből látszik mekkorák, azt nem tudom autós történetet h tolerálnák

    van egyébként növény védelem, saját kertben sem lehet fát kivágni, talán bokrot sem, ha az önkormányzat úgy rendeli, csak jegyzői engedéllyel, ezt akkor tudtam meg, mikor már kiírtottuk az őserdőt, ami miatt rovar paradicsom volt a kert és ne szellőztek a falak, mivel 100 éves épület így ez a felállás nem volt a legvidámabb
    egy japán birs volt amivel rengeteget kellett birkózni, lehetett vagy 30 éves, de soha nem nyírták, nem kezelték, valami mocsok féregszerű rovar telpedett meg rajta, nem lehetett kiírtani, sztem már teljesen beleette magát az ágakba is, hiába vágtam le teljesen nullára az ágakat, ahogy jöttek a hajtások már lepték is a férgek, nagy műtét volt minden gyökerét eltávolítani
    korábban már mutattam, ebből ez lett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    van még egy kis hely ( :
    valaki korábban nem értette a kert felépítését, mivel nem nulláról épült, hanem meghagyott növényekhez igazodott ezért is lett sok tuja, másrészt a minél kevesebb gondozási idő is szempont volt
    egy óriás fenyő, talán kereszt fenyő, egy nagyobb fenyő, középütt két gnóm tuja, amik igen keményen megdolgoztak az életért, így maradtak megnyírt verzióban, balra legelöl egy gyönyörű aranyeső ami lassan fa lesz, utána egy kecskerágó fa, végül egy orgona
    fenyők előtt volt egy sziklakert, egyik idős néni kérésére az is megmaradt, abba körbe teddy tuják kerültek, jelenleg pedig leander ül a közepén, jövőre már talán kiültetem cserép nélkül - ha már agyag cserép, kaspó, bármi, műanyag az nagyon gyászos kertbe, szóval én hanyagoltam, viszont közvetlen agyagba ültetve nagyon hamar kiszárad a benne levő föld, a sétány rózsa úgy van, locsolni is kell bőcszen, jövőre átültetem, szóval műanyag cserépbe kerüljön a föld és a növény, és az egy agyagedénybe, akkor esztéitka is oké és kiszáradás sincs túl hamar -
    ez a kis sziklakert elöl, jobb alsó növényke pusztult el, illetve még élt, de belül el volt korhadva, csak ki kellett húzni, nem tiltakozott
    az "emelvényen" lombhullató fa alakra vágott tujával kezdtem kísérletbe, úgy tűnik bevált a terv

    szerk:
    és elfogyott a tárhely ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1951 üzenetére

    Igen, én is így értettem a kombinált ültetést. :) Viszont a pampafűnek kell kb. 2×2 méter, ezzel szemben csak kb. 80×120 cm jutna neki. Durván meg kellene csonkítani szegényt, hogy mellette a járdán el lehessen férni. A borostyán simán világgá megy, ha nem csípik fülön, az már igaz. :)

    Apropó borostyán. Állítólag ez is az. Ismered? Tudod, mi a pontos neve?

    Néztem én, hogy nem látszódik rózsaszínnek, de azt gondoltam, csalóka a fénykép vagy csak később "érik be". :D Ez is nagyon szép, sőt, nekem jobban is tetszik, mint a rózsaszín. Az ezüst is nagyon-nagyon mutatós.

    Örülök, hogy a kis gömbtuja jól van! Mekkorára fog megnőni?

    A csenkesz nagyon tetszene, de vele benépesíteni az egész kertet költséges volna, és sok ásással jár. Járkálnánk is rajta, az bokatörő lenne. Bár szépnek szép, ez tény. :) Valami egyszerű megoldást szeretnénk. Szétszórni valami szívós kis magot, és hagyni elterjedni a kertben.

    "...saját kertben sem lehet fát kivágni,..."

    Ezt nem tudtam. Bár tartok tőle, hogy csak a házak védelmében rendelték el. Persze az is lehet, hogy túl pesszimista vagyok a témával kapcsolatban.

    "... ebből ez lett"

    Rengeteg munka lehetett, és sosincs vége, de megéri.

    A sok-sok virág mellett én ilyesmivel pakolnám tele a kertet:

    évelő tollborzfű (pennisetum alopecuroides)
    lámpatisztítófű, azaz kínai tollborzfű (pennisetum alopecuroides)
    díszköles - jade princess (mint sok-sok cicus a bozótosban :D )
    virágosnád
    mindenféle csenkesz

    [ Szerkesztve ]

  • Akula

    őstag

    válasz Chaser #1951 üzenetére

    huhh, ez jó sok munka volt :R
    amúgy én meg úgy tudtam, hogy csak a ház előtti fák kivágása kötődik engedélyhez.
    mert ugyebár bent a kertben mi számít fának? a fél méteres akácsarj is az? vagy csak ha már 2 méteres? mert az nagyon hamar elterjed. mint a meggy. kiköpöm a magot, jövőre már ott egy fa. ha ezeket nem írtja az ember, hamar dzsungel lesz.

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1953 üzenetére

    ha annyira kicsi a hely akkor semmiképp, persze sok más fűféle is van, pampafű nem járda mellé való, durván vágnak a levelei
    anno rózsaszínként vettem, leírásokban az volt nem echte' rózsaszjn, hanem barnás árnyalat, meg leginkább október végén jön a virág, ezzel szemben szeptember legelején itt volt a virágja, én meg úgy megörültem nem is esett le h ez nem az amit én kértem ( : de sebaj, megtarcsuk' :d ha úgy adódik veszek egy rózsaszín virágút is, van még hely
    csenkeszeket 700ft-ért vettem egyik oázisban, belefértek a tenyerembe, annyira kicsik voltak :) azóta sem láttam annyiért sehol, nemrég vmelyik obiban 4e ft-ért volt kirakva ( :
    ha olyan kell ami olcsó porcsinka, vagy porcsin rózsa, nagyon szép rikító színű virágai vannak, igénytelen, a közvetlen napot szereti, ha szétszórja a magjait következő évben is kikel, autós ráállást nem tudom mennyire tolerálja, de jó talajtakaró is ha sűrűn kel
    a gömb tuja elvileg 1m átmérőjűre fejlődik, de ebben akertben minden nagyobb mint amit a szakirodalom ír, úgyhogy majd kiderül, direkt úgy ültettem h legyen helye minden irányba terjeszkedni
    van belőle világosabb sárgás-zöldes, azt koboldnak hívják, nem teljesen gömb, az már annyira nem tetszik, füvek mellett van kettő belőlük
    a növények kivágása nem a növények érdekében tilos- önkormányzattól függően - , hanem h maradjon zöld felület, mert ugye az önkormányzatok pénzzé teszik az értékes ingatlanokat ( : pesti faluban nagy eséllyel minden kerületnél él ez, csak persze máshogy adják elő...nyilván semmi köze értelmes világban az államnak ahhoz, h a saját kertjében ki mit csinál, de mo. nem az értelmes országok közé tartozik
    ezeket a füveket is néztem, van ami tetszik belőle, és sok más is, nem volt több pénz
    virágágyást is csinálnék egy emeltet, de az is pénz, aztán azt gondozni is kell, mai árak mellett egy ekkora kert gondozása kellemtlenül sok, még ilyen verzióban is h nem sok mindent kell csinálni, szomszéd srác csinálja apróért jelenleg, és meg ingyen besegítek

    Akula
    volt amit utáltam benne, egyébként meg nem munkának tekintettem, a küzdős részeket edzésnek, amit szeretek azt kikapcsolódásnak, sokszor csak kimegyek nézni mi mennyit fejlődött, mikor megvettem a lakást ott akkor eldőlt h az őserdőnek vége és átalakítom, csak még nem tudta a ház többi lakója ( :
    jogszabály van rá, tán fák és fás szárúak védelme, talán tavaly volt is itt szó róla, tehát bokrok is beletartoznak, meg is van, kormányrendelet
    ami a ház előtt van az közterületnek minősül, azt már régen sem szabadott bántani, ez valami újabb történet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Akula

    őstag

    válasz Chaser #1955 üzenetére

    nagy ász vagy! ezt nem is tudtam. lementettem magamnak. köszi :R

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • Akula

    őstag

    válasz #46372352 #1956 üzenetére

    mennyire nagyot szeretnél?
    az a baj, hogy a nagyra növő fák lassú növekedésűek (dió, körte és az egzóták is).
    ha pedig a terméshozam is fontos neked, akkor nem fogod úgyse nagy koronára engedni a fát (alma, szilva, barackok).

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1955 üzenetére

    A porcsinka gyerekkorom óta nagyon tetszik, beletrafáltál! :) Amikor kislány voltam, azt hittem, egyetlen növénynek többféle színű virága van, mert úgy összekuszálódik növekedés közben. :D
    Elnyomja a gazt? Meg akarjuk úszni a gyomlálást.

    Kíváncsi vagyok, hogy az "óriás" törpe gömbtujád mikorra éri el a másfél métert. Hajrá neki! :D Nekem is jobban tetszik a zöldebb, szabályosabb gömböcke.

    A magaságyás jó ötlet, gondozni is kényelmesebb. Vetőmaggal olcsóbban megúszható, viszont több munkával jár. Abból meg már így is van elég. Hát ez nem egyszerű. :)

    Ha a többi lakó is beszállna, könnyebb volna. Gondolom, erre nincs sok esély. De ha csak egy apró területet vállalna föl az, aki szeretne, amit a sajátjának érezhetne, akkor talán jobban megoszlanának a terhek. Lehetne ott pár kisebb konyhakert vagy dísznövények, ki mire vágyik. Akkor persze nyilván nem nyújtana ilyen egységes képet.

  • Chaser

    titán

    válasz Akula #1957 üzenetére

    ne dicsérj mert pirulós fajta vagyok ( :

    C. s.
    a virágágyás nagyon elméleti, anyagár sem olcsó, aztán virágok sem, aztán gondozni is kellene ( :
    nem aggódom amiatt, h bárki besegítene, mert nem fog :) lakók egy része idős, másik része bérlő, aki potenciálisan tudna segíteni azokból alig van, de ők sem segítettek semmiben, ez kis túlzással két ember munkája, egészen pontosan olyan 90-95%-ban, a fizikai része, tervezést és anyagbeszerzést pedig egyedül követtem el
    ilyenből építeném az ágyást, 40x20-asból, 3 sor magasan, belül polisztirollal bélelve h ne szárítsa a nap a benne levő földet és ne kapjon vizet - egyik sarokra kitakarni egy csövet tettem kettőt, aztán ültettünk is bele, de napi sokszor locsolni kell úgy a benne levő növényt - , 1,6x1m sem olcsó 3 sor magasan :) aztán még kell hozzá beton is amivel összekötöm őket, locsolást még okosan meg lehet oldani, de a virágokat mindig gondozni kell többségében
    tavaly vetem egy gyönyörűséget, új guineai nebáncsvirág, őt nem kellett gondozni, gyönyörű volt a hidekeg jöttéig, csak locsolni kellett, de egy darab talán 1500ft körül volt, magokkal bíbelődni az már nagyon sok, vagy lesz belőle valami vagy nem, azért akkora mazochista nem vagyok
    körbe a kerítés mentén az oszlopokra világítást tennék, a régi járdát szélesíteném, vízzárnám és burkolnám, szóval lehetne ott költeni a pénzt ( : nem is bánom h nem segített senki, így nem is szólt bele senki, aki megpróbált azt gyorsan a helyére tettük
    rózsából is tennék minden fajtát, parkrózsákat, tea rózsákat, futókat, de azokat aztán pláne gondozni kell folyamatosan, levendula is kell melléjük, felülről locsolást sem szeretik, szóval így nagy "macera"

    az a növény nem borostyán szerintem amit mutattál, de úgy rémlik már láttam olyat, hogy hol azt nem tudom, annyira biztos nem fogott meg
    porcsinka ha sűrűn van sztem elnyomja a gazt, ha meg nem akkor lehet mellé dobni százszorszépeket is, ketten együtt már elég hatékonyak szerintem
    én ültetés után is azt hittem egy tőből jön a mindenféle szín ((( :
    kiszabadítottunk pár babarózsát, évek óta nem volt rajtuk virág, nem i nőttek, no így lett, összevesztek a nénik ki lopkodja le őket, ennyi volt a segítség :d idén saját pénzből vettem pár virágot, mert semmi rdemit nem vettek, legutóbb korall virágot, aztán rájttem már késő van kiültetéshez, haza hoztam, 5 tövet egyik obiban 1500-ért vettem egy szép kerek műanyag tálban, egyébként egy tövet adnak ezerért, így tiszta jó business volt ( : jó hogy nem rohadt ki szegény, pont a nagyobb esők előtt hoztam haza, de azért kapott belőle

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Akula

    őstag

    válasz #46372352 #1961 üzenetére

    Nekünk az a kicsi "veres szilva" van sok, de nem ajánlom, mert ikyan, mint a gyomnövény, nehéz hozzáférni és kezelni, igaz, nem is támadja meg semmi. pálinkát lehet belőle főzni. megvárjuk amíg lehullik. viszont ha jó, nyersen fogyasztható gyümölcsöt szeretnél akkor itt nézz szét.

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1963 üzenetére

    Abból szép lenne a magaságyás, remélem, összejön! :)

    Lapot is raknál a tetejére? Valahogy így, ez is szép (a háttérben lévő is). Lehet üldögélni is a szélén, hangulatos, a formája sem hétköznapi.

    Ha már magaságyás: láttad ezt a videót? Tetszik az ötlet, bár eléggé drága durisolból készíteni. Szerencsére másból is lehet. :) Ilyen csőről írtál, ami a videóban is van? Nem értettem. :B

    Az új guineai nebáncsvirág is nagyon szép. (Na jó! Melyik virág nem az?) Nem lőtte szét a magokat, miután beért?

    Köszönöm az ötletet! A százszorszép még ehető is. Mehetünk legelni a kertbe! :D

    "...összevesztek a nénik ki lopkodja le őket..."

    Csajbunyó? :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1965 üzenetére

    az is jó lenne, nyitva hagyna mehetne bele porcsinka , az elvan szárazabb földben is, a jövő zenéje, jövőre elsődlegesen még füvek, árnyékliliomok bővítése, és a világítás lesz a cél, de ehhez is meg kell vennem megint egy lakást ( : illetve lakásnak való most a terv - no meg legalább egy pad, ami már idén kellett volna -, szép nagy köveket is szeretnék, nagyon mutatósak növények körül, de azok is drágák
    ez az anyag annyira nem tetszik, kibélelem xps-sel a belsőt ragasztóhabbal rögzítve és meg fogja tartani a nedvességet, illetve egy-két lyukat hagynék alul, ha többlet víz van el tudjn szivárogni, de ne bántsa a víz a kerítéselemeket, ugyanígy megoldható fával is és akkor nem rohad szét, de xps-sem feltétlen kell, vannak direkt vékony vízzáró lemezek
    a vizes elmélete nem lenne rossz, ha nem dolgoztam volna fóliában lánykoromban', ahol a paradicsomok csepegtetéssel kapták a vizet, sztem a bácsi elsápadt volna azoktl a növényektől, némelyik fa is elbújhatott volna mögöttük, persze kaptak tápot, de nem azon múlik h a vizet alulról kapják vagy sem, ha már természet, tudtommal leginkább csapadék formájában kerül be a talajba felülről
    nebáncsvirágon nem láttam magokat, fagyokig élt, elvileg teleltethető , de nem volt energiám rá, mivel kerítéselembe ültettem, azt nem tudtam csak úgy levinni a pincébe ( :

    szerk:
    a nénik mindig veszekednek valamin, azért nénik ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1966 üzenetére

    Nem az alulról jövő víz miatt tetszik, hanem azért, mert nem kell annyit bajlódni az öntözéssel. Az ember csak beledugja a slagot, kinyitja a csapot, és közben kapirgálhatja a tetejét. Időtakarékos ötlet. De akkor is jó megoldás lehet, ha egy növény nem szereti, hogy vizes a levele.

    A nagyobb kövek is nagyon föl tudják dobni a látványt. Hol lehet ilyesmit kapni? Olyan díszkövet szeretnél a kertbe, amire ülni is lehet?

    [ Szerkesztve ]

  • Rive

    veterán

    válasz #46372352 #1968 üzenetére

    Érdemes, de: vékonyabb cső is elég, azt viszont tekerd be geotextillel (vagy eleve olyat vegyél, ami be van tekerve) illetve vezesd körbe a közvetlen gyökérzónában.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Rive

    veterán

    Jónak épp jó, csak túlzás. A dolognak az is lényege, hogy a gyökérzóna egésze elosztva kapja a vizet: vastag csővel ez némileg nehezebb.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1967 üzenetére

    kétszer válaszoltam már telefonról, tegnap és ma is, minkétszer elszállt az éterbe, hátha notebookról ( :

    szóval, gondoltam h nem az alulról locsolás miatt tetszik a magaságyás:) viszont locsolást meg lehet oldani csövezéssel is, nem kell manual locsolni, cső bevisz az ágyás oldalán, felül ki megy, rácsatlakozik az osztó csövezés, mint akár normál ágyásokban is, szóval ugyanúgy kinyitod a salgot, és ha akarsz kapirgálhatsz ( :
    lehet ezt fokozni automata rendszerekkel, nálunk is terv volt, akkus értelmest 50e körül néztünk, nem máradt rá pénz ( : pedig ahogy számolgattam, jelenleg a locsolás viszi el a legtöbb időt, fűhöz van öntzőfejünk, de a hátsó nöbényekhez az nem jó
    kövekből lapokat néztem, olyan tömbnek nagy a tömege, amire kényelmesen le is lehet ülni, ahhoz ember is kell aki mozgatja ( : magamban kevés vagyok, oda is kellene szállítani, szóval zűrös
    ludovika park mellett van a ház, gyönyörű tömbök vannak a természettudományi múzeum előtt, de ha nekem adnák ingyen akkor sem lennék túlzottan kisegítve velük ( :
    kertészekben találhatsz, tavaly egyik ozáisban láttam nagyon zépeket, egyik kinti eladó azt mondta apróért' odaadják, évek óta ott van kinn, senki nem viszi, benn kiderült az az apró 16e ft/nm ( :
    solnhofeni mészkő viszonylag olcsó, különböző méretben és vastagságban lehet kapni, akár tüzépeknél, obikban is van, amit a kertészetben néztem azok más fajták voltak és több cm vastagok, kinti járdának is jók
    egyébként nagy eséllyel a virágoskert az marad terv, ahogy a szomszéd srác is mondta, ha lenne igény rá akkor tennének érte, de nem tesznek, ahogy sokan mondták ezt se érdemlik meg ( : csak a magunk kedvéért csináltuk, és ennél több gondozás részemről már kösz nem, kertgondozót megfizetni az meg ugye nem megy, ha pénzért kellene csinálnom havi szinten nem 20e lenne mint amennyiért a srác csinálja
    inkább majd a gömb tuja környékét upgradelem, összeszedem a füvek körüli tujákat és átköltöztetem a díszköves részbe őket, van kék, zöld, extra világos zöld, arany, sztem nagyon ütős lesz a kék és zöld csenkeszek és babérsom mellett, no meg kevesebbet kell őket locsolni, az a szeglet ahol vannak kapja a legtöbb napot és meleget, és úgy vettem észre a kövek segítenek a páratartalmat is ideális szinten tartani a tujáknak, gyorsan elpárolog róluk a víz, hátulra meg mennek még füvek és kész, azokat nem kell olyan sűrűn locsolni és jól bírják a szárazságot is jellemzően
    magaságyás kapcsán megnéztem pár videót, egyikben ágakat és szalmát ratak legalulra, h elbomolva hőt és tápanyagot fejlesszenek, én mulcsot raktam az ültetőgdrök aljába, arra marhatrágyát, és arra mulccsal összekevert földet, lehet ez is segített a tujáknak és többi növénynek az első tél sikeres átvészelésében
    ma voltam kinn, levágtam az árnyékliliomok elszáradt virágait, hortenziák elfásodott ágait, még belőlük _kell_ szereznem, nagyon mutatósak, nem is drágák, több fajta árnyékliliom a hortenziák körül az meg mindentvisz' ( : és a virágaik is szépek, az "alap" liliomnak illata is fergeteges, többieknél nem éreztem
    a kánnámon hatalmas virág van és több bimbó is van rajta, kb 1 hónapja vehettem, magasságra kétszer akkora, terjedelemre háromszor mint volt, vele se kell különösebben foglalkozni, ebbe a kertbe ilyen virágok valók
    nagy eséllyel már nem fogok abba a házba beköltözni, úh úgy csinálom minél keveebb gondozás kelljen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    ha már solnhofeni mészkő , kicserélem az első tujás sziklakertben a követ ilyen lapokra, eredetileg is minden helyre mást akartam, csak nem volt pénz, ott nagyon jól fog mutatni, nagy sziklakertben a fehér márvány kövek, gömb tujás részen pedig a rózsaszín kövek

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1972 üzenetére

    Megviccelt a technológia? Egy időben a böngészőm gyakran összeomlott, amikor el akartam küldeni egy hozzászólást a PH-n. Akkor szoktam rá, hogy küldés előtt kijelölöm, és a vágólapra másolom az egészet.

    Nem egyemberes meló elsétálni akkora kövekkel, az biztos! :D

    Nagyon szép járólapok léteznek (akár valódi kőből is), csak az árát megkérik rendesen. Most rákerestem a solnhofeni mészkőre. Nekem tetszik, szerintem a lakóknak sem lehet kifogása ellene, főleg, hogy pl. a kavicsos betonlap négyzetmétere közel 4000 Ft, ez pedig a fele, és nagyságrendekkel szebb. :) Azt nem tudom, hogy tartósságban hogyan viszonyulnak egymáshoz.

    A nagymamám kertjében hortenzia, labdarózsa és bazsarózsa is élt. És még rengeteg más virág is. Gyönyörű kertje volt! :) Nagyon boldogok lehettek nála, mert szép dúsak voltak és rengeteg virágot hoztak.

    Hogy-hogy nem költözöl be? Ne már, annyit dolgoztál a kerttel! Sajnálom. :(

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1974 üzenetére

    nem a tech, sz@r a ph ( : mióta az új felület van vicceskedik, notebookon is, telefon rendszerén is volt valami móka, nem olyan egyszerű már kijelölni a szöveget mint régebben, de evvan'
    lakókat én nem kérdezem ((( : csak a szomszéd sráccal egyeztettem, mivel rajtam kívül ő dolgozott - és a párja kezdetekben valamennyit -, megterveztem, neki elmondtam, bólintott az esetek 95/-ában és megcsináltuk, ez a jövőben is így lesz, akinek óhaja-sóhaja van lehet beállni v nyakon vágom, idős nénik kivétel, tőlük nyilván nem vártuk el, de azért finoman közöltem velük is amikor nemteccelések' voltak, h locsolshoz nem kell sem erőnlét, sem szakértelem, mégsem láttam rajtunk kívül senkit locsolni, szóval majd mi tudjuk ( : akinek nem tetszik menjen panaszkodni a közösképviselőhöz, pont annyira érdekli mint minket :d mindenkinek úgysem lehet megfelelni, 19 lakás van, de a végeredmény 90-95%-ban mindekinek tetszett
    gyöngykavicsos betonlap került hátra, nm-re nem számoltam, darabra nem volt vészes, "foghíjasan" járdának raktuk le, szépen beleillik a barna mulcsba, eredetileg oda fa járólapokat terveztünk, lehet mondtam korábba, kivágtak apanel előtt egy óriás platánt, felvágták, én kimentettem némi rönköt, meg szép vastag ágakat is, mire szereztem autót ellopták a "lopott" fámat ((( : majd egy bejáró szerűséget talán csinálunk fából, korláttal az emelkedőre, mintha híd lenne, azt nem bánom, h nem fából lett a járda, a betonlap biztos tartósabb, a solnhofeni kő csak dekor lesz, nem kell terhelést bírnia, nem lesz rajta mászkálás
    hortenzia középen volt a sziklakertben, nem csoda h szerencsétlen csak sínylődött, talaj is hitvány benne, nem is locsolták, tűző napot is sokat kap, ez a fajta nem szereti, latin neve talán hydrogenia, v valami hasonló, a vizet szereti nagyon, még hátul az árnyékos helyen is nagy kánikulában öntözni kell rendesen, arra a helyre tökéletesek a liliomok is, de minél több fajta annál szebb az összkép, jelenleg talán 5 fajtám van
    volt ott egy lakásom amit két éve vettem, aztán szétbombáztam és újjáépítettem, közben tavaly megcsináltuk a kertet, lakás árak felmentek menet közben, szóval befejezés előtt inkább eladtam idén tavasszal, röviden ennyi, most meg ha összejön veszek a házban egy használaton kívüli helyiséget, amiből majd csinálok lakást, sok tulaj bérbeadja a lakását , most kettőnek sikerült nem napon barnult egyéneket beköltöztetnie, nem vagyok rasszista, de még az életkedvem is elmegy amikor azzal a nagyon szép ááákcentusukkal' kotkodácsolnak, szóval nagy eséllyel ezt is el fogom adni, vagy nem, de majd kiderül

    szerk:
    nem birtokolom azt a kertet, és mindig az enyém marad, azon nem változtat h van-e ott tulajdonom v nincs :) most sincs aktuálisan, de bármikor megyek ha kedvem van, nem akart még senki elküldeni ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1975 üzenetére

    "nem a tech, sz@r a ph..."

    Azt hittem, csak nekem nem jön be az újítás. Megszüntettek pár hasznos dolgot, én is észrevettem. Nem zavar, ha mobilbarát, de azért még nem kellene PC-ellenesnek lennie. Bár, ahogy írod, a mobilbarát dolog sem tündököl fényesen.

    Kész csoda, hogy túlélte szegény kis hortenzia!

    A szomszéd albérlőztet, ismerem a helyzetet. Engem sem neveltek rasszistának, menet közben sem lettem az, de van egy bizonyos házirend, amit illik betartani. Aki nem teszi, azt civilizált hangon megkérjük rá. Erreföl megtudtuk, hogy mind rasszisták vagyunk, mert egymást sosem cs*sztetjük. Azt észre sem vették, hogy a másik család és mi betartjuk a házirendet. :DDD

    "...nem akart még senki elküldeni"

    Szép is volna. Ingyen megcsinálod nekik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1976 üzenetére

    még ha a házirendet be is tartja, akkor is hülyét kapok attól amikor ilyeneket hallok:
    tééééé', hun vagy máááá'? hátyeremán' ide, jááááájdefááááLY' a siivem'...és társai ( :
    legutóbb olyan szépen kiteregettek a szutykos korlátra a körfolyosón, h öröm volt nézni, jó helyen van a ház belváros szélén, egyetemek között, most már egy gyönyörű kis parkkal, nem értem mért kell ilyeneknek kiadni lakást, van nekik szép kis közösségük, pont oda valóak, előtte hallom vmelyik kiült a körfolyosóra és ott vágta a körmét, épp a padláson voltam ahol a helyiség van amit venni akarok
    kb fele lakás bérbe van már adva a 19-ből, de ez a két család nem emelte a színvonalat ( : főleg mikor összejön az egész pereputty és bandáznak
    hortenzia nem tudom hogy maradt életben, mi átültettük egyszer egy helyre külön szedve, aztán valaki az egyik tövet arrébb rakta ( : az nem derült ki h ki volt, később én még arrébb raktam őket, most már mindkettő gyönyörű bokor, illetve kertészetben vettem egyet, az nem sokat fejlődött, pedig ott van mellettük, hortenzia de már más alfaj, szomszéd házban van egy hatalmas bokor, 1,5-2m magas lehet és hasonló széles, jó célkitűzésnek ( :
    nyáron vettem lakásba pár növénykét, régi kedvenceimet, a csodacserjét, és diffenbachiát, mindkettőből két-két fajtát, velük is rengeteg idő elmegy, nemrég átültettem a diffenbachiákat, csináltam a világos és sötét tönusóból is pálmafát, illetve a "susnyát" külön ültettem, az a cserép lesz a bokros
    érdekes a tölgylevelű croton remekül bírja a déli tűző napot is, a normál változat nem, legalábbis úgy nézem kicsit megégtek néhol a levelei, és kevésbé színesek mint a másik
    van még itthon kubai futóka, kezelésbe vettem őket, óriásit nőttek cserébe ( : kertben lehet nagyon szép, tavasztól ki lehet rakni, elvileg simán tenyérnyi levele is lehet, mint ahol őshonos, egyik ertészetben láttam is akkorát, ősszel meg vissza kell vágni és mehet vissza a lakásba
    szóval közben eldöntöttem, a parkba sok virág nem lesz, mivel senki nem segít így felesleges ilyenben gondolkodni, inkább a füvekből legyen még több, örökzöldeket meg "központosítani", így télen-nyáron mindig szép a kert, ez is volt az eyik fő cél, szépek a lombullatók, de több hónapon keresztül csak csupasz csontvázak, olyan lehangoló volt a kert télen h kifejezés nincs rá, a rengeteg mályva kopaszon mint egy sírkert

    közben beugrott, ismerősödnek talán mégis a vörös korallberkenye lenne a legjobb, ha kifejezetten tényleg csak takarás a cél, akkor nem feltétlen hiányoznának a friss zöld hajtások folyamatosan, bezöldülve is szép, de az őj hajtásoktól lesz különleges, ahhoz pedig nyírni kell, viszont amit tavaly ültettem egész télen nőtt, folyamatosan hozta az új hajtásokat, nincs kizárva ha nagyobb példányokat vesz már idén megoldják a feladatot, csak többet kell venni, akár átfedésben ültetve

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1977 üzenetére

    Ne haragudj, tegnap végképp nem értem rá. Az utóbbi hónapokban alig jut időm PH-zni, most is rohanok. :)

    Nálunk meztelenül kirakták az udvarra a totyogó gyereket egyedül, néha ránéztek. Ott pisilt, kakilt, ahol épp rájött. Nem értették, mi a bajunk ezzel. Talán nekik volt igazuk, hiszen tény és való, hogy a házirendben nem volt kikötve, hogy nem sz@runk szanaszét. (A szomszéd lábtörlőjét is beleértve.) Valahogy eszünkbe sem jutott, hogy ezt külön mondani kell. :Y
    Attól félek, ezt a fajta sztorizgatást abba illene hagyni, mielőtt itt is rasszistának kiáltanak ki, mert mi csakis a WC-be pottyantunk. :D

    Sok szempontból praktikus az örökzöld és a fűfélék, ráadásul szépek is.

    Az ismerősöm közben kitalálta, hogy ad "még egy esélyt" a bokornak, mert a szerencsétlen hozott pár új hajtást. Az életéért próbál küzdeni, de haldoklik. Én biztosan nem hagynám tovább szenvedni. Csupa megrágott, elszáradt levél van rajta azt a kevéske friss hajtást leszámítva.

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1978 üzenetére

    Csak forum, szoval nyugodtan, epp most jottem a kertbol, kivsit locsoltam, kozben tervezgettem az upgradeket es athelyezest, minimalis viraggal, jo ha egy kivulallo segit osszeszedni az ohajokat es racionalitast ( : sok viraghoz olyan lakokbol kellene sok mint te es en, egyedul keves vagyok, azert foallasban ingyen nem fogom csinalni, megfizetni meg nem tudnanak:d
    Problemas lakokrol pedig v jot v semmit, szoval semmit ( :
    Milyen bokor az? Volt egy eperfa is amit kimutottunk, de sok kis hajtasa volt, epp belefaradtu k, pihentunk kb ket hetet, szedtuk volna ki a maradekot, ugy elburjanzott alul a gyokerzet mint elotte volt, ahhoz is majdnemkratert kellett asni mint a jaoan birshez, neki mar semmilyen zoldje nem volt fonn, de folyamatosan novesztette a gyokereket, pedig beteg is volt, szoval nem feltetlen kell temetni azt a bokrot, lehet egy tragyazas rendbehozna

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1979 üzenetére

    Egy szerencsétlenül járt puszpáng. Az a kínai rohadék selyemfényű puszpángmoly megette. Már több, mint 30 éves, de nem tudom, mennyivel idősebb. (A miénket is kínozza...)

    Még az jutott eszembe, hogy talán a sziklakertet lehetne bővíteni. Úgy rémlik, a pozsgásokkal nincs sok gond. Esetleg pár kaktusz. A jerikó rózsája is érdekes lehet, bár azt nem tudom, mennyibe kerül vagy lehet-e kapni. De tetszik. :) Fura kis növényke.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1980 üzenetére

    Olyanom nincs, nekem valahogy nem tetszik, valaki itt nemreg mondta sok korokozoja lett, akkor viszont kezeles nelkul eselytelen h megmaradjon
    Elso sziklakert az marad akkora, hatha rgyszer szelesebb lesz a jarda, ne legyen utban
    A hatsohoz osszeszedem a fuvek koruli tujakat, viragbol olyan lesz mint a kanna, gondoskodik magarol, csak locsolni kell neha, setany rozsa is olyan, viz es feny kell neki, a tobbit megoldja, tea rozsa persze sokkal szebb, de sok gondozast is igenyel, no meg elnek a kert kozeleben metelo v szabo mehek, szepen lezabaljak a rozsak leveleit amibol feszket epitenek ( : nagyon picik, es ha egyszer megtalaljak az aldozatot mindig visszamennek hozza, vedekezni nem igazan lehet elllenuk, van a gomb tuja mellett egy rozsaszin szinu rozsa, kozeprol mentettem ki, tobbszor atultettem tavaly nyaron de megmaradt, tavasz ota nem mutatott kulonosebb eletjelet a nehan kis zold levelen kivul, nemreg beindult, hozott bimbokat aztan viragot, csak a zabalo meh megint megtalalta, leveleinek 90%-a mar odavan, neki a helyere is megy tuja, nincs ertelme igy szenvedni vele

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Akula

    őstag

    jó idő volt ma. lehet végezni az őszi munkákat.
    gyeplazítás, gally és levél gereblyézés, ami még fent maradt málna és szőlő lejött a tálba.
    nem sokáig lesz ez így. jön a hideg. :U

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • Chaser

    titán

    válasz Akula #1982 üzenetére

    "nem sokáig lesz ez így. jön a hideg. :U"
    már nagyon várom :) az én kertem hidegben is szép, bibi :d a meleget pedig utálom ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Szakbarbár

    aktív tag

    Üdv!

    Foglalkozik valaki Batáta termesztéssel valaki? Idén ültettünk 100 tövet de a hozammal nem igazán vagyok elégedett mert “csak” 65 kg lett. Nem jó, de nem is tragikus :-) Sok olyan tő volt ahol semmi vagy csak ilyen 10-20 dekás termett. A legtöbb az 2,1kg volt egy tő alól. Két részletben lett ültetve 50-50 palánta, június eleje és július eleje. Az első ültetés alól 40, a második alól 25 kg-ot szedtem ki. Szerintem kimerült a föld. Milyen trágyát lenne érdemes használni? Kb 10-15 éve volt utoljára trágyázva rendesen a kert, tavaly némi komposztos tudtam kiszórni csirkék alóli szalmával keverve.

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • fess

    őstag

    válasz Szakbarbár #1984 üzenetére

    Én idén először próbáltam,20 tövet,amiből ment ki 2-3 db. ~Június elején lett elültetve.Én úgy tudom,hogy 90+ nap kell neki,a július eleji sztem késő volt. Csepegtető ment rá, bakhátba ültettem, előtte fahamut+ [valami ilyesmit] dolgoztam be. Én meg vagyok elégedve,nem mértem le,de kb 50kg lett.

    [ Szerkesztve ]

  • Akula

    őstag

    válasz Szakbarbár #1984 üzenetére

    a csirkék alóli szalma az csirketrágya akar lenni?
    mert az nagyon éget. a gumósoknak az biztos, hogy nem jó.

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • Rive

    veterán

    válasz Szakbarbár #1984 üzenetére

    Kb 10-15 éve volt utoljára trágyázva rendesen a kert, tavaly némi komposztos tudtam kiszórni csirkék alóli szalmával keverve.

    Érett marha- vagy lótrágya a legjobb, vagy komposzt. A csirkesz@r jellemzően még szalmával keverve is túl tömény és savas. Következő szezonra próbálj meg hamut is szórni a csirkék alá, ami meg kijön azt kisebb adagokban földdel és növényi hulladékkal keverve komposztáld előbb.

    Ha tényleg kimerült a föld, akkor egy trágyázással nem fog rendbejönni. Meggondolnák a most őszi ztrágyázás után egy 'félszezont' zöldtrágyázással.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Szakbarbár

    aktív tag

    válasz fess #1985 üzenetére

    Nekünk ez a második szezon, a tavalyról megmaradt kisebb batátákból csíráztattunk ezért lett kétszer 50 ültetve mert a második "sorozat" palánta addigra nőtt meg. Bakhát, csepegtetős locsolás nálunk is megvan, de át kell alakítani mert kisérleti jelleggel vettem a Lidl-ben izzadó csövet, de az nem vált be. Gravitációsan menne a rendszer de sajnos nincs benne elég nyomás

    (#1986) Akula
    a csirkék alóli szalma az csirketrágya akar lenni?
    Igen az, kb 1-1.5 éve nincsenek és most lett kiszórva a földre, szalmával és komposzttal elkeverve.

    (#1987) Rive
    Csirketrágya nem lesz több, komposzt tárolóból építettem idén még kettőt így abból kicsit több lesz.

    Az igazi probléma a gyomosodás és az, hogy csak 2-3 hetente tudunk hétvégére menni. A szülők már nem tudnak/akarnak foglalkozni a kerttel így nyáron már sokszor 1-1.5 méteres gaz van sok helyen(Főként disznóparély és fehér libatop). Jövőre megpróbálkozom a geotextiles talajtakarással. A paradicsomnál idén bevált.
    A zöldtrágyázás jó ötlet, csak nem volt még időm foglalkozni vele. Azt sem tudom mivel kellene kezdeni. Legközelebb október végén megyünk, akkor még lenne értelme kiszórni vagy inkább hagyjuk tavaszra?

    [ Szerkesztve ]

    Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1981 üzenetére

    A bácsi nem tudja "kurkászni" és permetezni, stb.
    Most jöttem rá, hogy is néz ki a sétányrózsa! Már régóta tetszik. Ő meg is valósítja azt, amivel a porcsinka csak hiteget: többféle színű virág. Bejönnek nekem a növényvilág "különcei"! :D
    Hogy mit ki nem találnak!

    Szegény rózsával kapcsolatban az jutott eszembe, hogy kár volna az életéért, bedobhatnád a PH-n vagy valami hirdetési oldalon, hogy ingyen elvihető, hátha megmenti valaki.

  • Rive

    veterán

    válasz Szakbarbár #1988 üzenetére

    Szerintem tavasz. Ha jól rémlik van talán olyan növény, ami jó zöldtrágyának és áttelel, de valszeg jobb lenne szimplán beásni érett istállótrágyát, aztán télen megtervezni, mi, mikor és hogyan legyen ott jövőre.
    Nekünk facélia vált be zöldtrágyának, de ez függ az adott helytől: vízellátottság, talajtípus, satöbbi.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1989 üzenetére

    Akkor rakasson le egy lanella keritest es azzal tobbet nincs gond, dekorativ is
    Pint ilyen van nalunk, ugyanez a szin es szinten fava nevelt, a masiknal citromsarga es feher volt "gyarilag" ultetve egy edenybe, sajnos o nem elte tul a telet valamiert, de ez a narancs mar 1m-es atmerovel birt nyaron es tele volt viraggal
    Korabban mondtam, ilyen agyagedenybe ne ultesse senki, rlegybol felforrosodik tuzo napon es kiszarad, muanyagba es ugy bele agyagba, a feher-citrom pint ilyen meretu es alaku edenyben volt ( :
    Nyugodtan veheted, csak napfeny kell neki es viz, neha tapoldat, ha nagyon elburjanzik visszabb kell metszeni, tel elott pedig teljesen vissza kell vagni es mehet le pincebe ha van, teljesen sotetbe is
    A tearozsa sajnos nagyon oreg mar, atilteteskor lattuk h csak egy kivenhedt fogyokere van a legtobbnek, mellekgyoker alig v egyaltalan, nemreg kivettem egy masikat amit meghagytam, csak vegetalt par levelkevel, tuzpiros volt brutalisan jo es eros illattal, az egesz kertben lehetett erezni de elfaradt, odaadnam szivesen a rozsaszint is masnak, de kb eselytelen h vegetalasnal tovabb jusson
    Ma beszeltem, a szomszed sraccal, valszeg holnap atpakolom a tujakat a gombos kertbe, legyenek szepen egyutt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Sziasztok,
    Családi ház kertjének a kialakításának a végéhez érkeztünk, már csak a füvesítése lenne hátra. Esetleg van vkinek tapasztalata, hogy honnan érdemes jó minőségű gyeptéglát beszerezni? Nem feltétlen akarnék a legdrágább helyről, viszont azt se szeretném, hogy az olcsóság a minőség rovására menjen. Válaszokat előre is köszönöm.

    "It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

  • fess

    őstag

    válasz Szakbarbár #1988 üzenetére

    Nálam csepegtető szalag van gravitációsan, jól megfelelt. Nem lehet, hogy a palántával volt gond?
    Lehet normális öntözéssel nem lett volna gond, elvileg nagyon szereti a vizet. Nálunk elég kötött a talaj, de így folyamatosan nedvesen tartva a talajt várakozáson felül termett.

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1989 üzenetére

    ilyen volt a sétány rózsa valamikor július környékén, és itt méhecskével, jól látszanak a virágon belüli különböző színű szirmok
    ő pedig egy tejbetök' kisasszony, kánikulában palásttal, egy úrihölgy mindig úrihölgy ((( : nem megrendezett kép, úgy döntött 35 fok ide vagy oda, neki kell a palást, benn meg úgyis megy a klíma, majd kipiheni :d elég sok időt leköt, úh "komolyabb" virágokra nem szánok időt, ma átbeszéltük a szomszéd sráccal is, h teljesen felesleges erőlködnünk - ennél többet ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Ferdzsoo

    addikt

    Sziasztok!
    Adott egy jelenleg művelés alatt álló földterület, idén napraforgó volt rajta.
    KB.4-5 év múlva szeretnénk rajta majd kis háztáji gazdálkodást. Mivel jelenleg a föld totál ki van zsigerelve, mi a legjobb módja a termőképességének helyreállítására? Több helyről hallottam a lucerna telepítését miszerint az "helyrerakja" a földet. De ahogy elnézem azt is kell műtrágyázni, növényvédőszerezni kevésbé, de azért kell, felmerült bennem a kérdés nem e jár jobban az egész ha hagyom 4-5 évet és csak kaszáltatom.? Mindenféle hozzáértő tanácsot szívesen veszek.
    Köszönöm! :)

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1994 üzenetére

    Köszönöm az ötletet, majd mondom Neki.

    "de ez a narancs mar 1m-es atmerovel birt nyaron es tele volt viraggal"

    Az de szép lehetett!

    Én sem szeretem az agyagcserepet, túl macerás. Már jóval ültetés előtt be kell áztatni, aztán meg állandóan figyelni, hogy ne száradjon ki a föld. A műanyag meg olyan lehangoló magában, bár azért abból sem mind egyformán. Jó ötlet, amit írtál.
    Nézd az árakat! :Y [link] [link]

    Ja, így már látom, hogy kisfa formájú. A múltkori képen nem látszódott. Nagyon szép. :) Nálunk főleg a japán birs körül nyüzsögnek a méhecskék, az a legnépszerűbb a köreikben, az többi virágon ritkábban látom őket.

    Édes kis blöki! :) Tényleg látszódik a kis szemén, hogy elcsigázta a hőség, és mégis mosolyog! Nagyon cuki! :) A palástot a haja színéhez választotta? Csinike! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1996 üzenetére

    ezekből veszek párat a kertbe mindjárt többet ér a ház ( : én kifejezetten szeretem az agyagot, agyag edényeket is, csak önmagában nem a legideálisabb ültetésre, jellemzően mindig akad olyan műanyag "cserép" ami jó egy-egy agyag edénybe, a leandernél pl átmérőre stimmelt a műanyag, magasságra sok volt, így levágtam a felesleget és úgy került az agyag edénybe, nálunk a tégla fal miatt még jobban mutatnak
    biztos volt/van több képem is a sétány rózsáról, csak kifutottam a képfeltöltési limitből és azért maradt el, szép volt, most kisebb és nincsenek virágok, így is szép, mint egy nagyon sűrű lombozatú mini fa, idén már sztem nem lesz virágja, jövőre más színben ha tudok szerzek, mutatós, nincs vele gond, csak nem közvetlen agyagba rakom ( : és a mostanit is átültetem
    hátul van trombita folyondár, őt is szeretik a méhek, de sajnos a vándor poloskák és hangyák is, azért is került hátra többek között
    a kutyus királylány, tudja is magáról ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Akula

    őstag

    Ki kell vágni az összes szőlőt a kordonból :O
    nem lehet megmenteni, egyben lehullott minden. levél, bogyó, minden. csupasz a tőke. állítólag nem lehet megmenteni, mert egyre párásabb idő jön, felesleges a gombaölőre költeni a pénzt. egy év pihentetés lesz és utána újratelepítés. még jó, hogy rezisztens fajtákat vettem :W ez a szőlőorbánc ha találkozik a lisztharmattal, akkor annyi.

    "Akula Sub, ready for the deep!"

  • C. s.

    addikt

    válasz Chaser #1997 üzenetére

    Ne haragudj, nem jutott időm hamarabb! :B
    Ja, nem úgy értettem, nekem is szimpatikusak a természetes és természetközeli megoldások, de ha ültetésről van szó, ma már a víz is kiver az agyagcseréptől. A műanyag elálcázására viszont kiváló. :)

    Annó ezt a képet láttam, ebből számomra nem derült ki. De azóta világos. :)
    Hogy hívják a kis blökit?

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1999 üzenetére

    nem haragszom, fórum ( : bár egy kicsit már uraljuk ezt a topikot :d
    ültetni már én is mindent műanyagba, aztán eldugni agyagba elvet követem
    csináltam sok képet kontroll eszközzel - energia italos doboz ((( : -, úgy a méretek is jobban látszanak, biztos van a rózsáról is jobb kép régről, de most már nem keresgetem, holnap ha minden jól megy átültetem a szétszórt tujákat a gömbös részre, majd arról teszek fel képeket

    dorka a kutyus neve, nemrég volt műtéte, petefészkében volt valami folyadék, egyébként is sokáig tüzelt, úh kivették, ma voltunk varratszedésen, több fogát is ki kellett húzni, öreglány már csak nem látszik rajta, 12. éves
    épp itt szuszog mellettem, megijedt a rendelőben h megint megkínozzák, a műtét miatt feljöhet az ágyba, egyébként van neki 3 saját ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák