Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    Üdv!

    Problémás Genius F22X: első joy-om (leszámítva a C64-es Quickshot-ot), analóg, game port-os, 4 axis, 4 button, 4ir. POW hat. A talp alján két csúszka amivel az X és Y tengelyeknek lehet ''elhúzást'' állítani (nemsok értelmét látom, mindig elmozdulnak és újra kell kalibrálnom). A gond az hogy ha lassan elhúzom a botot valamelyik irányba akkor nem egyenletesen kúszik a ''jel'' (+ pöcök kalibrálásnál) hanem ''ugrál'', hirtelen jobban kitér majd vissza, közben fokozatosan halad azért a megfelelő irányba csak ugrándozik, igen jelentősen, pl. 1/3os részről elugrik akár a végéig is. Ez játékban úgy jelentkezik hogy enyhe jobb bedöntés helyett bevágja a gépet jobbra - gondolhatjátok, jó vele vadászni. Mondhatjátok hogy mit várok egy 2000Ft-os joysticktól - de szerintem ezt nem kellene ennyire durván csinálnia, régebben nem csinálta, nem volt húde precíz de nem rángatott ennyire. Ellehetett vele repülgetni (még mostis jó vele csak azok a fránya ''széllökések''). Vindóz reinstall - ugyanaz, másik gépen is próbáltam - ugyanaz. Garancia idő lejárt. Szétszedjem? Meglehet/megkell ezeket valahol takarítani/olajozni? Ja és ugyanezt csinálja egy Trust kormány (egy harmadik gépen), az USB-s, eleinte jó volt, most pedig ugyanaz mint az én joyom - mi a fene okozhatja?

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz pbalu #95 üzenetére

    Az F-23 <3ezer Ft, a Logitech W.A.3 meg (ha jól emléxem) 6-8e körül van. Páréve teszteltek joystickokat egy lapban, köztük volt az F23 is meg Logitech W.A. is (lehet nem a 3as - de gondolom nem lett rosszabb). Akkor a tesztgyőztes az F22X lett (ami nekem is van), a cikk szerit repülhetőség-érzékenység/viselkedés szempontjából az F22X és az F23 ugyanaz, ''már apró mozdulatokat is jól visszaad a bot'', kezdő joynak ideális. Akkoriban gondolom azért nem az F23 nyert meg kétszerannyiba került mint az F22X, illetve mint a mostani ára - akkor 5ezer körül volt. Gondolom utánnanéztél mivan rajta, deazért leírom - had lássák mások is, elvégre szvsz. a low-end best-buy joystickról van szó (Genius F23): 4 tengely: X,Y valamint gáz és oldalkormány (ezek kis tekerőkerekek - én szeretem őket az F22X-en), 4 tűzgomb, egy 8 állású POW-Hat, 4 gomb a talapzaton. Ezalatt a felszereltség alatt nem érdemes joy-t venni, szükség lesz a kezelőszervekre. A Logitech-hez nem volt szerencsém (sajnos), amit írtak róla hogy precíz meg minden (deezt a tulajok jobban tudják, majd megírják), gonodlom a minősége is jobb, de a Genius sem egy utolsó sufni kisiparos. A két joy között nagy az árkülönbség (2-3x-os). Ha hobbi szintre kellene akkor én inkább az F23-at venném, de várjuk meg a Logitecheseket.

    Én inkább vadászok Mustangokra egy Messzerrel, fehér keresztekkel a szárnyakon. Salute!

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz pbalu #97 üzenetére

    A strapabírásra nemfeltétlen mondom hogy egykutyák, a Logitechnek szerintem tartósabbnak illene lennie - deez csak következtetés. Nameg biztos pontosabb, kérdés azon mennyi kezelőszerv van?

    A POV-Hat: ''Point Of View'' - Hat = nézőpont kapcsoló, ''Hat'' mer sapka. Általában a nézőpontot- irányt programozzák rá (de asszem bármit ráprogramozhatsz - mondjuk ez progi függő is), kényelmesen nézelődhetsz vele repülés közben, álltalában a hüvejkujjra esik kényelmesen, egy pöccintés és egy húzott fordulóban kilesel felfelé anélkül hogy elengeded a botot meg a gázt-oldalkormányt - és ez nyolc irányba, igen hasznos, arra érdemes figyelni hogy ne csak 4 irányos legyen - az F22X-em csak annyit tud, kevésnek érzem, oldalakra-előre is gyakran kellene pillogni, a 8as jobb az F23-an olyan van. A Logitechen nemtudom.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Új hozzászólás Aktív témák