Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • General Salee

    tag

    Sziasztok!

    Tudom, nem a meghatározott árkategóriába tartozik, de azért írok egy kis Saitek X45 tesztet ide.

    Alapjában véve egy kicsit elfogult vagyok a saitek gyártmányaival szemben, mert szerintem rendkívül jól összerakott, minőségi termékek, amiknek a szoftver (driver) elllátotsága is kiváló. Nekem volt már jópár joyal dolgom, lévén lelkes Xwing rajongó, és azt kell mondanom hogy eddig egyetlenegy saitek joyt se kellett hardveres probléma miatt ''leírnom'', kizárólag upgrade miatt.

    Jelenlegi joyom az: X45.
    (Aki nem tudná ez egy külön tolóerőszabályzóval ellátott úgynevezett Flight Control System)

    Bővebben: link

    Kialakítás:

    Ergonómikus és masszív. Nem recseg ropog az ember kezében látszik, pontosabban érződik, hogy minőségi anyagokkal dolgoztak a tervezők. Illetve habár nincs a cuccon olyan eszköz, amivel az asztallaphoz lehetne stabilan rögzíteni, nem csúszkál, lévén mindkét komponens meglehetősen nehéz. A boton található gumiszerű anyag pedig még hosszabb X-Wing Alliance skirmish menetek esetén sem csúszik. (aki játszott már ezzel a game-el az tudja, hogy eléggé izzad az ember tenyere :D ) Fantasztikusan kézreáll minden, pedig egy eléggé nagytenyerű ember vagyok. Külön pozítívum hogy a ''Throttle Controller'' mechanikai ellenállását egy csavarral lehet növelni vagy csökkenteni, gondolva az izmosabb és puhább kezű játékosokra is. Két komoly hátránya van:
    1. Szigorúan jobbkezes (balkezes vagyok)
    2. A rejtett ''launch'' gomb takarólemeze iszonyatosan igénytelenül lett megoldva.

    Telepítés:

    A Windows XP (gondolom a 2000 is) azonnal felismeri és kezeli. Azonban különböző kompatibilitási problémák miatt ajánlott feltenni először a bothoz kapott, vagy a netről letöltött SST programming software -t ez tartalmazza az éppen aktuális frissített meghajtóproggit is. A telepítés viszonlag fájdalommentes és gyors. Az egyetlen meghökkentő tényező, hogy telepítéskor mindenféleképpen fel kell rakni a Saitek által írt billentyűzet és egér drivert (2500 gombos multimédiás billentyűzetek és egerek tulajdonosai hátrányban :D . Nekem is ilyen van úgyhogy nagy fekete pont), enélkül nem hajlandó rendesen működni a ''hancúrléc'' programozhatósága. Telepítés közben a proggi kéri, hogy dugd be a joyt. Mivel a bot teljesen ''digitális'' (ez tök hülyeség, mert akkor mért vannak benne analóg potik) ezért semmiféle kalibrálást nem igényel (nagy pirospont) és a további használat során sem állítódik el.

    Használatba vétel:

    A ''feeling'' nagyon ott van. Pontos, pecíz. Persze a bénaságot (tapasztalatból beszélek :D ) ez sem ellensúlyozza, de nagyon sokat segít rajta. A sok programozható gomb miatt egyetlen egyszer sem kell a billentyűzethez nyúlni játék közben és ez, szerintem, nagyon sokat dob a játékélményen. Az X-wing (és úgy tudom még nagyon sok más repszim) a legalább egykézenharmincujjú mutánsoknak készült. Egyszerűen minden irányítás (értsd: szó szerint) a kezedben van.

    Összefoglalás:

    Nagyon jó kis bot ez. Csak a fentebb említett, inkább design-ban vétett hiba miatt nem kiváló. Aki kicsit is komolyabban veszi a repülőgép szimulátorok világát annak kötelező darab. A konkurrens Thrustmaster HOTAS (Hands On Throttle And Stick) rendszerével (ami szerintem az abszolút király) szemben hatalmas előnyei:
    1. Mo.-i beszerezhetőség
    2. Relative alacsony ár. (Én használtan jutottam hozzá innen a PH! -ról 18K áron)
    hátrányai:
    1. A fentebb említett két konstrukciós hibán kívül, a szoftver bill. ill. egér drivere.
    2. Nehézkes programozhatóság (elsőre kicsit kuszának tűnik az egész, de ha belejössz... :D )
    3. Újonnan meglehetősen húzós ára van Mo.-i viszonylatban (btto. 25K körül)

    Remélem sikerült egy jó tesztet írnom. Ha kérdés van forduljatok hozzám bizalommal.

    Jó repülést mindenkinek!

    Üdv.

    G.S.

  • General Salee

    tag

    válasz ISZOLE #83 üzenetére

    Az SST azé köll, mer az föltolja a joy legfrissebb drivereit is, ha jól tudom.

    X45: nemtom, lehet, hogy nekem van furcsa kezem (nem kizárt :D ) de nekem pont úgy jó ahogy van.

  • General Salee

    tag

    válasz ISZOLE #87 üzenetére

    Brocsesz erre nem figyeltem. Igazad van. Esetleg nem lehet, hogy az usb vacakol? Másik portba dugtad? Esetleg frissebb usb drájver?

    Nekem anno a cyborg evo II összeakadt a bluetooth kulccsal és azért nem működött rendesen. Lehet, hogy egy másik eszköz kavar be?

    [Szerkesztve]

  • General Salee

    tag

    válasz ISZOLE #90 üzenetére

    Azért gyanús,hogy nem a joy a ludas, mert ha ő lenne akkor rögtön csinálná szerintem. (esetleg lehet, hogy a benne lévő USB illesztő ic melegszik el, de nem valószínű). Inkább valami szoftveres problémára gondolnék első körben.

  • General Salee

    tag

    válasz ISZOLE #92 üzenetére

    Nos én úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb az lenne, ha fognál egy másik usb-s joyt és kipróbálnád a géppeddel, illetve ezt a botot kipróbálnád egy másik gépen.

Új hozzászólás Aktív témák