Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Haruno #1420 üzenetére

    "Ez biztos tartalmazza a gázkart?"

    Sajnos nem! :N

    Gázkarral együtt sokkal drágább...

    - A játékok közül én az "IL-2 Sturmovik" és a "Dark Star One" programokat ajánlom első körben. Látványos, gyorsan tanulható mindegyik; nincsen nagy gépigényük, de rá lehet könnyen érezni arra, hogy milyen is egy repülős, vagy űrhajós játékot joystick segítségével vezérelni. ;)

    Ha van Steam fiókod, és nem ijedsz meg a "retro" fogalmától, akkor érdemes a Novalogic nem "hard core" szimulátoraival is játszani. Pl. "Comanche 4", "F-22 Lightning 3".

    Csomagban együtt az összes nagyon jó áron megvásárolható. (Szokott még erre is akció lenni.)

    Vagy a Microprose féle "Gunship!" remake is jó lehet. Aztán később lehet bővíteni a sort pl. a tankszimulátor műfajban. Abból a MICROPROSE "M1 Tank Platoon II" még mindig korrekt (de szintén erősen "retro" darab).

    Vagy ott van még a "Steel Armor" is...

    Űrhajós témában az "X" sorozat is kiváló, és tartalmas szórakozást nyújt.

    Az újabb (avagy "nem annyria régi") programok közül a témája miatt is érdekes lehet a "Rise of Flight" című I. világháborús szimuláció.

    Illetve a "hard core" szimulációk közül a "DCS World" különféle légijárműveket tartalmazó kiegészítői.

    Valamint a "Flight Simulator" aktuális változata.

    Űrhajós kategóriában pedig az "ELITE Dangerous".

    "Aquila non captat muscas."

  • Vesa

    Topikgazda

    válasz Haruno #1420 üzenetére

    Szia,

    A T.16000M technikai szempontból fejlettebb mint a Hotas X, viszont ez utóbbi HOTAS, tehát külön gázkarral rendelkezik. Azt neked kell eldönteni, melyik paramétert ítéled fontosabbnak.
    Az mindenesetre tény, hogy egy HOTAS a játékélményt tekintve egészen más dimenzió.

    Programok tekintetében attól függően adnék tanácsot, hogy melyik eszközt választod, ugyanis nem minden játék támogatja a HOTAS rendszereket. Ez főleg a régebbi címeknél gondot jelenthet.
    Különbséget kell tenni továbbá az Arcade és a Szimulátor műfaj között, mert egészen más élményt jelentenek.

    Arcade címek esetén a repülési modell sem bonyolult, jóformán csak random repkedsz és lövöldözöl.
    Szimulátoroknál már van komolyabb repülési modell, van jelentősége a gázvezérlésnek is, tehát a külön gázkart is jobban ki tudod használni. Viszont a szimulátorok tanulási görbéje jóval meredekebb, éppen ezért ha soha nem játszottál ilyenekkel, akkor az X szériát élből nem ajánlom a rendkívüli összetettsége miatt.

    Arcade címek közül próbálkozhatsz pl. az Everspace-el, Szimulátorból ott van a DCS, az IL2 Sturmovik, az MS Flight Simulator X, űr témában meg az Elite Dangerous. Vagy a fentebb említettek is jók lehetnek, bár az őskövületeket lehet kerülném addig, amíg rá nem kattansz a témára. Ezek között vannak tényleg jó programok, de grafikai és technológiai szempontból már idejétmúltak, kezdőként nem biztos, hogy ez előnyös lenne számodra.

    A joyt megtanulni nem nehéz, sőt, repülős játékoknál ezerszer könnyebb ezzel operálni, mint egérrel/billentyűzettel bohóckodni.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák