Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vama19

    friss újonc

    Sziasztok!

    Adott keresztapám, aki sok-sok évvel korábban kölcsönkérte anyám örökséget pár hónapra, rögtön, ahogy kijöttek az ügyvédtől, mert pont akkoriban indított vállalkozást. Majd bevették anyámat kezesnek is a cégbe. Anyám ekkor nagyon fiatal (25 környéke) és naiv volt, és szeretett volna segíteni a nővérének és sógorának, azaz keresztapámnak. A kölcsön nem lett megadva, és a cég is becsődölt elég hamar, aminek következtében a tartozást anyámon is elkezdte behajtani a bank, kb. a fizetésének a 30%-t vonták le. Nem rég tudtam meg az örökséges dolgot, és idén le is ültem keresztapámmal, hogy jó lenne, ha megadná. Persze, jött, hogy nem emlékszik se az örökségre, se arra, hogy kölcsönkért volna. Majd a következő beszélgetésnél hozott egy számítást, ami nevetséges összeget mutatott, ill. össze-vissza hazudgált, ellentmondásokba keveredett.
    Na mármost. Az előzmények ismeretében, és mert nem volt semmi bizonyíték, papír a kölcsönről, gondoltam felveszem videóra a beszélgetést, hátha beismeri, és akkor már lesz valami bizonyítékom.
    Azóta se sikerült zöld ágra vergődnünk az összeget illetően, ill., eleve csak a felét vállalná be, a másik felét szerinte követeljük a volt feleségétől, anyám nővérétől. Annak ellenére, hogy keresztapám, csinálta a változást és ő is kérte kölcsön az örökséget...
    Ha én ezt a bizonyos felvételt, (amiben össze-vissza hazudik, és ilyen kijelentéseket tesz, mint hogy aki kölcsönkér az mindig elfelejti, ezért aki kulcsokat annak kell rászólnia az adósra) én megosztom a fb-os ismerőseivel, hogy kissé lejárassam, (hátha ösztönzőleg hatna), akkor milyen bírsággal kellene számolnom nagyságrendileg, ha feljelentene. Illetve, a makulátlan erkölcsi bizonyítványomnak annyi lenne? És mikor lenne újra tiszta a bizonyítványom, egy ilyen ügy utáni bejegyzés után?
    Bocs, kicsit hosszú lett.

Új hozzászólás Aktív témák