Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • catroot

    veterán

    Sziasztok!
    Sajnos nálunk is úgy hozta az élet, hogy válással kapcsolatos dolgot kell kérdeznem.

    A jelenlegi feleségemmel 2014-től éltünk együtt egy albérletben (akkor még nem volt se házasság, se bejegyzett élettársi kapcsolat köztünk. Csak "mezei férfi/nő kapcsolat")

    2015-ben vásároltam egy ingatlant, ami 1/1 hányadban csak az enyém. Ebben az évben be is költöztünk ebbe az ingatlanba, jelenleg is ott élünk. 2017-ben összeházasodtunk.

    99%, hogy válás lesz sajnos a dologból. Én úgy tudom, hogy a házasság előtti szerzett vagyon külön vagyonnak minősül.

    Viszont itt bejöhet az, hogy mivem már - ha bár nem is hivatalosan -, de együtt éltünk, egy háztartásban, bejelentett lakcímmel, ez miatt a ház válás esetén, mint vagyon megoszlik.

    Ez alapján gondolom a fentieket.

    Ezt jól tudom, vagy marad külön vagyon a ház ebben az esetben?

    Természetesen megyek ügyvédhez majd a jövőhéten, igazából csak próbálok minél több információt összeszedni innen-onnan.

    Köszönöm a segítségeteket előre is!

    "I live in the weak and the wounded, Doc."

  • catroot

    veterán

    válasz dellfanboy #25986 üzenetére

    Voltam időközben ügyvédnél.

    Mivel már együtt éltem (10 hónapot) a házasság előtt a jelenlegi feleségemmel, így igényt tarthat az ingatlan felére. Ugyanis nem a házasság időpontja számít, hanem az előtte való együttélés. És itt most nem kell az, hogy regisztrált élettársak legyetek. Még az sem kell, hogy egy címre legyetek bejelentve. Csak életvitelszerűen együtt kell élnetek.
    .

    Annyi "kapaszkodóm" van, hogy az ingatlant részben családi örökségből származó pénzből, illetve édesapám által nekem ajándékozott pénzből vettem. Ebben az esetben viszont már így nem közös vagyon az ingatlan.

    "I live in the weak and the wounded, Doc."

Új hozzászólás Aktív témák