Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz Tomi_Sci #734 üzenetére

    Ez a patron még csak most jött ki a DeskJet D2680-as nyomtatóval. Általában 2-3 hónap kell az utángyártóknak amíg megcsinálják hozzá a szerszámokat, stb. Türelem, lesz hozzá, de a HP is szeretne egy kis pénzt látni az otthoni nyomtatókból is, ezért hozza ki félévente gyakorlatilag ugyanazokat a modelleket új patronnal új név alatt.

  • zka67

    őstag

    válasz Tomi_Sci #736 üzenetére

    Ja a 2680-at elnéztem, bocsi, de nincs jelentősége

    Az XL-es patronok gyakorlatilag ugyanazok mint a normál patronok (ahogy írtad) többet töltenek bele. Meg más chip van rajta.

    A HP nem tiltja a patronjai utántöltését és az u.gy. patronok használatát, csak megjegyzi, hogy így nem lesz tökéletes a nyomatod. A piezos technológiával ellentétben - ha kifogy a patronod - max eldobod a nyomtatófejet. Ezért a HP leszarja, hogy van-e benne tinta vagy nincs, nyugodtan nyomtathatsz egy patronnal is. A piezos nyomtatóknak (epson, brother) szükségük van a folyamatos tintaellátásra, különben beszárad a fej (ezért pocsékolják a tintát tonnaszám).

    Akárki akármit mond, szerintem a HP a legkorrektebb tinta ügyben, még ha nem is a legolcsóbb velük nyomtatni (bár ki tudja, ha összeszámolom, hogy mennyi tintát pocsékol el az epson fejtisztításra az 500 ft-os patronokból, már nem is olyan biztos). Én úgy vagyok vele, hogy nekem ne mondja meg a gyártó, hogy mit csinálhatok a termékével, ha már egyszer kifizettem.

    Úgy ~15 évvel ezelőtt DeskJet 500-as patronba sima tustintát töltöttem és úgy nyomtattam, csak nyomtatás után vízbe kellett tenni a fejet, mert beszáradt :) Igaz, nem fekete lett, hanem lila, de jól szórakoztam.

    A legdurvább dolog amivel találkoztam, hogy az epson szerviz nem vesz be javításra olyan nyomtatót, amiben nem eredeti patron van. A HP szervizbe meg beviheted patron nélkül is...

  • zka67

    őstag

    válasz Tomi_Sci #867 üzenetére

    A HP nyomtatók csak tájékoztatást adnak a patronok tintaszintjéről, semmilyen korlátozó hatása nincs annak, ha üresnek jelzik.

    Min. 3-4 hónap, amíg megjelennek az első u.gy. patronok hozzá és eleinte azok se lesznek túl olcsók. (Lásd pl. HP21 és HP300, a 21,22 után jött a 300, majd a 301, a 21,22-t már jóval olcsóbban meg lehet venni mint a 300-asokat).

    De tölteni töltheted, ha nem zavar az, hogy üresnek jelzi a patront, akkor semmi dolgod vele, megtöltöd és nyomtatsz ameddig ki nem fogy megint.

    A töltésről bővebb információt találsz dögivel a neten, youtube-on, beírod googleba hp 301 refill.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák