Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Na, akkor leírom, hogy miről is van szó, mert ez tényleg "megér egy misét".

    Szóval adott egy (az adatlapomon is kinn lévő) konfig. A lényeges paraméterek:
    Alaplap: EP45-DS3P
    Proc: E8400 @3,6 Ghz
    Ram: 2x2 Gbyte Kingston (800 Mhz)
    Ház/táp: Antec Sonata Plus 550
    Vid.: Gigabyte 4850 (512Mbyte)

    Ez a konfig tökéletesen működik (működött) már több mint 1 éve.
    Aztán az elmúlt héten vettem egy Sapphire 4890 New Edition (1Gbyte) kártyát.

    .. hogy ne szaporítsam tovább a szót: Ezzel a kártyával csak akkor hajlandó elindulni a gép, ha a "CPU Host Clock Control" disabled-re van állítva. Hiába van a "CPU Host Frequency" 333 Mhz-en -- magyarán 1 kanyi Mhz tuning nincs -- akkor sem indul. Mondhatnánk erre, hogy biztos a táp kevés, de szvsz. nem.
    Amennyiben ugyanis beállítok mindent (kis fesz. emelés, mem. szorzó állítás) a fennt leírt 3,6 Ghz eléréséhez, kivéve a CPU "FSB"-jét, és a Windows indulása után felhúzom ET6-al 3,6-ra, minden szépen működik. :F Próbáltam F8-as és F9c (beta) BIOS-al, de semmi változás. :W
    Csak egy dologra tudok gondolni, hogy az alaplap és a vid. kártya nem "passzol" össze. Na, ezért szeretném kipróbálni valamelyik fórumtársnál ezt a karit, hogy mi a helyzet.

    Még mielőtt bárki megijedne attól, hogy majd szét kell tuningolnia a gépét miattam, akkor felhívnám még 1x a figyelmét, hogy frekit nem kell állítani, elég, ha a "CPU Host Clock Control"-t áttesszük enabled-re.

Új hozzászólás Aktív témák