Új hozzászólás Aktív témák

  • Freezura

    tag

    Sziasztok!

    Csak szeretném elmesélni, hogy jártam, és esetleg valaki tudja, hogy mit csináltam rosszul. Nekem egy Gigabyte GA-7N400E-L lapom van, egy Barton 2500+ -al. A lappal teljes mértékben meg vagyok elégedve. Azonban zavart, hogy nyáron a proci hőmérséklet terheléskor akár 68C-ra is felment, köszönhetően egy gyenge Noname hűtőmnek. (Sajnos amikor vettem a lapot és a procit nem volt elég keret jó hűtőre – már bánom!). A melegedés miatt úgy döntöttem, hogy ideje lecserélni a hűtőt egy minőségi darabra, ezért Pénteken beruháztam egy CoolerMaster VortexDream 7-re. (halk, rézbordás).
    Hazamegyek, radiátorhoz érés, régi hűtő ki, új hűtő be, gép kapcsol, sípolás. Sok egymás utáni hosszú sípolás volt, sajnos nem számoltam, mert később a könyvbe megtaláltam mit jelentett volna. Ezután hűtő le, proci ki (hátha elmozdult), vissza az egész, na ekkor már nem sípolt a gép, hanem egy „zenélt”. Teljesen más tónusban: 1 hosszú, 1 rövid, 1 hosszú, 2 rövid. De azért írom, hogy zenélt, mert mintha ennek valami dallama lett volna. BIOS reset sem segített. Elő a gari levelek, marha nagy mákom volt máj 11-ig van gari a lapra és a procira, csak külön helyen vettem. Úgy döntöttem, hogy oda viszem vissza, ahol a lapot vettem, hogy gyorsan nézzék meg mi a hiba, hogyha a procival van gond, még tudjak intézkedni. A boltba beraktak egy más procit, sípolt a gép, a procimat berakták egy másik lapba, működött. Tehát a lappal van valami. Ha minden igaz ma küldik fel a nagyker szervízbe.
    Az egészbe azt nem értem, mitől szált el a lap? Már azért összeraktam több gépet is, de ilyen nem fordult elő velem, hogy egy hűtőcsere után elszáll valami.
    Nem tudom, esetleg járt így valaki?

Új hozzászólás Aktív témák